Kojące odprężenie w luksusowym SPA nad morzem

Luksusowe SPAJeśli masz już dosyć codziennego stresu i przynajmniej na chwilę chciałabyś zapomnieć o otaczającej Cię rzeczywistości, to weekend w spa jest właśnie dla Ciebie. Dzięki oferowanym przez luksusowe hotele nad morzem zabiegom na ciało i twarz możesz nie tylko się odprężyć i odstresować, ale przede wszystkim naładować pozytywną energią! Z jakich jednak zabiegów powinnaś skorzystać?

Weekend w spa z przyjaciółką to świetny sposób na to, aby zregenerować swoje siły, poddając się zabiegom, które nie tylko pomogą Ci się odprężyć, ale również zadbają o Twój wygląd zewnętrzny. W jakim kierunku powinnaś się jednak wybrać? Najlepiej nad morze, ponieważ szum fal pomaga ukoić zmysły, a także zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli hotel nad samym morzem to tylko https://www.havethotel.pl, który ma Ci do zaoferowania szereg relaksujących zabiegów zarówno na twarz, jak i na ciało. Na jakie jednak zabiegi powinnaś się zdecydować?

Masaże

Masaż to jeden z najpopularniejszych zabiegów relaksacyjnych, który może obejmować zarówno całe ciało, jak i poszczególne jego części. Największą zaletą masażu jest to, że pomaga nam się zrelaksować, jednak wspomaga on również usuwanie z naszych mięśni toksyn, a także przyczynia się do poprawy wyglądu naszej sylwetki. Masaż twarzy pomoże nam zapewnić efekt odprężenia, jednak zadba również o to, aby nasza skóra stała się gładka i sprężysta. Z kolei masaż pleców pomoże zredukować napięcie w mięśniach ramion, szyi oraz pleców, dzięki czemu, choć na chwilę zapomnimy o stresie dnia codziennego. Jeśli zależy nam na masażu całego ciała, to nie powinnyśmy zapominać o naszych stopach i dłoniach, które również potrzebują naszej uwagi. Na naszych stopach znajdują się punkty oraz linie energetyczne, które łączą się z naszymi narządami wewnętrznymi. Dzięki masażowi tej części ciała możemy usprawnić ich funkcjonowanie, oczyszczając przy okazji nasz organizm z zalegających w nim toksyn. Masaż stóp (tak samo, jak masaż dłoni) działa ponadto relaksująco, dlatego też, jeśli chcemy się odprężyć, to nie powinniśmy o nim zapominać.

Sauna

Jeśli wybieramy się na weekend do SPA, to koniecznie musimy wziąć udział w seansie saunowym, który również przyniesie wiele korzyści nie tylko dla naszych zmysłów, ale i ciała. Sauna to pomieszczenie, w którym panuje bardzo wysoka temperatura, jednak w zależności od jej rodzaju wilgotność może być wysoka lub niska. W saunie suchej panuje dosyć niska wilgotność, dlatego też, jeśli nie przepadasz za suchym i gorącym powietrzem, to lepiej zdecyduj się na saunę parową. Dzięki wysokiej temperaturze panującej w saunie suchej organizm zaczyna wydzielać znaczną ilość potu, usuwając wraz z nim toksyny, a jak wiadomo im mniejsza ilość toksyn, tym lepsze samopoczucie. Z kolei, jeśli chodzi o saunę parową, to panuje w niej znacznie wyższa wilgotność, dzięki czemu możesz w niej bez problemu wytrzymać nawet kilkadziesiąt minut, co pozwoli Ci się zrelaksować, a także pomoże oczyścić Twoją skórę z martwych komórek naskórka.

Zabiegi na twarz

Zabiegi na twarz pomagają nie tylko poprawić wygląd skóry, ale wpływają również kojąco na zmysły. Niektóre z nich są tak przyjemne, że nie będziesz chciała zejść z fotela. Na jakie jednak zabiegi możesz się zdecydować? Na początek warto wybrać peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazję, które pomogą oczyścić skórę, a następnie warto zdecydować się na coś przyjemniejszego, jak np. maseczki kremowe lub algowe, czy też zastosowanie kwasów owocowych.

Komentarze