Kompletujemy wyprawkę zimowego dziecka - czego nie może w niej zabraknąć?

Wyprawka zimowego dzieckaDziecko urodzone w miesiącach zimowych musi otrzymać stosowną wyprawkę. Są w niej elementy stałe, takie jak o każdej porze roku, a także dodatkowe, niezbędne i zapewniające komfort termiczny. Wszak już od pierwszych chwil życia zdrowie malucha jest dla rodziców najważniejsze. Jednak ważny jest także jego komfort i prawidłowy rozwój z miesiąca na miesiąc. Niektóre elementy, np. śpiworek, sprawdzą się także w sesji noworodkowej lub niemowlęcej. Czego ponadto nie może zabraknąć w wyprawce zimowego dziecka?

Kokon-rożek dla komfortu i bezpieczeństwa

Na pewno kokon zwany też rożkiem jest elementem, który zakupuje się dla dziecka niezależnie od pory roku. W końcu należy zapewnić mu komfortowy i bezpieczny sen. Poczucie bezpieczeństwa daje dziecku oczywiście bliskość matki jednak w kokonie może poczuć się bezpiecznie niczym w brzuchu mamy. Tu jego ruchy także są ograniczone i przestrzeni ma mało. Jest opatulane, stąd chronione też przed ewentualnym spadkiem temperatury, choć właśnie ze względu na ograniczenie ruchu, ale i podatność na przewianie i przeziębienia, należy maluszka chronić i zapewniać mu temperaturę pokojową w wysokości 20 stopni. Komfort w kokonie dopełni dźwięk szumu imitującego dźwięk słyszany przez dziecko w wodach płodowych. Szumiące zabawki uspokajają malucha i warto w nie również obok kokonu zainwestować.

Śpiworek do gondoli na zimowe spacery

Na pewno dziecko na pierwszy spacer trzeba ciepło ubrać adekwatnie do pogody. Zasada jest taka, że dziecku ubiera się zawsze jedną warstwę odzieży więcej niż sobie. Niemniej jednak są takie temperatury, gdy z niemowlakiem wychodzić nie należy. Graniczna jest temperatura minus 10 stopni, natomiast w przypadku wietrznej pogody jest to nawet minus 5 stopni. Z maluchem na pierwszy spacer zimą można wyjść już wtedy, gdy osiągnie trzeci tydzień życia, ale tylko wtedy gdy nie ma przymrozków. Gdy są już pierwsze oznaki zimy, to trzeba z tym poczekać tydzień dłużej. Kilka dni przed pierwszym spacerem należy dziecko werandować, aby przyzwyczajało się stopniowo do niższej temperatury. Oczywiście musi być wtedy ubrane jak na spacer. Na zimowy spacer niezbędny jest także śpiworek do gondoli, który zapewnia komfort termicznych maluszkowi, ale również świetnie się prezentuje. Jest nawet wyposażony w kaptur z futerkowym obszyciem. Modne śpiwory, które dopasujecie do kolorystyki wózka oferuje sklep niemowlęcy mojswiatdziecka.pl.

Ciepłe ubranka, w tym kombinezon dla malucha i rękawiczki niedrapki

Kolejna pozycja w zimowej wyprawce dziecka to na pewno ciepłe ubranka. Nie może zatem zabraknąć pajacyków, ale i kaftaników. Rampersy z krótkimi nogawkami nie będą tu odpowiednim wyborem, a body może znaleźć się jedynie pod ubrankami. Na pewno na wierzch należy jeszcze założyć kombinezon maluchowi. Powinien być on wykonany z materiału typu bawełna, a także mieć doszyte buciki i rękawiczki. Śpiącego malucha dodatkowo można przykryć kocykiem albo włożyć do śpiworka. Ważne jest by rękawiczki były jednopalczaste, tzw. niedrapki, by maluch nie zrobił sobie krzywdy.

Fotelik samochodowy - bezpieczne przewiezienie malucha ze szpitala do domu

Nawet jeśli samochodu używa się okazjonalnie, to bez wątpienia zimą trzeba będzie go przygotować na odbiór dziecka ze szpitala, zatem przyszły ojciec albo dziadek powinien zamontować w samochodzie odpowiedni fotelik samochodowy. Musi być on adekwatny do wieku, to znaczy przystosowany dla noworodka, z kategorii 0+. Dla rodziców, którzy chcą zaoszczędzić, a jednocześnie zapewnić dziecku bezpieczeństwo dobrym wyborem będzie fotelik samochodowy z wkładką dla noworodka. Dzięki temu dziecko może zostać przewiezione w wygodnej, ale i bezpiecznej pozycji. Takie foteliki znajdziecie w sklepie niemowlęcym.

Akcesoria do karmienia, przewijania, czyli obsługi malucha od A do Z

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o niezbędnikach niezależnie od pory urodzenia. Akcesoria do karmienia, wszelkie podgrzewacze do butelek, sterylizatory, a także laktatory są bardzo istotnymi elementami wyprawki. Jest nim także przewijak oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Wśród zasypek, kremów na podrażnienia, nie może zabraknąć także kremu nawilżającego, a jednocześnie chroniącego przed mrozem.

Odpowiednie wyposażenie zimowej wyprawki sprawi, że będziecie przygotowani na każą ewentualność. Warto wybrać różne rodzaje pampersów w tym samym rozmiarze i porównać, które będą dla dziecka najlepsze.

Komentarze