Kopertówka - mała torebka na wielkie wyjścia

KopertówkaW niektórych sytuacjach, kiedy kobiecie zależy na eleganckim i szykownym wyglądzie, liczy się każdy szczegół jej stylizacji. Nie tylko piękna sukienka, dobrane do niej buty i biżuteria są ważne. Nie można zapomnieć o torebce, która musi pasować do reszty kreacji. Wtedy z pomocą przychodzą nam kopertówki - małe torebeczki, które nie tylko nie zaburzają naszego wieczorowego wyglądu, ale mogą również wspaniale go podkreślić. Jak wybrać odpowiednią kopertówkę?

Wygląd przede wszystkim

Kopertówka - królowa wesel, balów i ważnych kolacji - to torebka niezwykła. Wypierając ją, nie zwracamy największej uwagi na to, co powinno nas najbardziej interesować podczas kupowania innych torebek. Zarówno pojemność jak i wygoda to w tym przypadku sprawa drugorzędna. Oczywiście dobrze, jeśli kopertówka ma dodatkową przegródkę oraz cieniutki paseczek lub łańcuszek pozwalający na zawieszenie jej na ramieniu. Niemniej jednak, kopertówka ma przede wszystkim dopełniać i podkreślać nasz strój.

Rodzaj kopertówki

Najbardziej popularnym kształtem torebki typu kopertówka jest prostokąt. Na rynku dostępne są także mniej popularne, ale intrygujące kopertówki kwadratowe. Torebki koktajlowe dzielą się na zupełnie malutkie, średniej wielkości - które pozostają wciąż najbardziej klasyczne - oraz tzw. kopertówki XXL, które niedawno pojawiły się na wybiegach i stały się hitem ze względu na swoją większą funkcjonalność i oryginalny

Elegancja czy ekstrawagancja?

Kopertówki towarzyszą nam podczas oficjalnych, wielkich wyjść. Jednak kobiety różnią się od siebie i gustują w różnych stylach ubierania. Poza tym, istnieją różne rodzaje wyjść, na których pojawiamy się z kopertówką. Do tego należy dostosować jej wygląd. Jeżeli chcemy wyglądać wyjątkowo szykownie i elegancko, wybierzemy kopertówkę, która pasuje do naszej kreacji i nie wyróżnia się zbytnio. Powinna być wykonana z dobrego materiału, na przykład ze skóry. Jeżeli jednak chcemy się trochę wyróżnić, możemy trochę zaszaleć i dobrać do klasycznej kreacji wyróżniającą się kopertówkę. Będzie stanowiła niezwykły akcent, który podkreśli nasz charakter i oryginalność. Możemy postawić na kopertówkę błyszczącą lub z niebanalnym wzorem. Ważne, aby nie przesadzić i oryginalne kopertówki dobierać do stonowanych stylizacji, natomiast w przypadku bardziej odważnej kreacji, dobrać do niej klasyczna torebkę. O ile złota kopertówka będzie się cudownie prezentować w zestawieniu z ponadczasową małą czarną, o tyle jest wykluczona w przypadku kreacji z cekinami.

Kopertówka

Dopasowanie już nie tak konieczne

Kiedyś niewyobrażalnym faux pas było nie dobranie torebki pod kolor obuwia. Dziś odchodzi się już od tej zasady i choć wciąż możemy trzymać się jej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę zaszaleć. Ważne jest jednak, aby wszystko ze sobą współgrało i się ze sobą nie "gryzło". Torebka musi korespondować z reszta stylizacji. Zamiast do butów, może pasować kolorem do paska w sukience lub ozdoby we włosach. Ważne, aby zachować umiar i smak za równo w zbyt dużej ilości kolorów, ale również nie przesadzić ubierając się od stóp do głów w idealnie jednolity odcień. Jeśli Twoja garderoba, jest ograniczona kolorystycznie i nie łatwo będzie Ci dobrać odpowiedni kolor kopertówki, musisz rozejrzeć się za torebkami w kolorach nieco bardziej oryginalnej kolorystyce. Miejscem gdzie możesz znaleźć takie kopertówki jest sklep internetowy e-mcklein, który od lat zajmuje się sprzedażą najwyższej jakości wyrobów galanterii skórzanej. Sprawdź więcej na https://e-mcklein.pl/pol_m_Dla-Niej_Kopertowka-377.html.

Dobierz kopertówkę do figury

Przy wybieraniu torebki koktajlowej, warto dopasować ją również do swojej figury. Bardzo drobne i niskie kobiety nie powinny wybierać największych modeli kopertówek, ponieważ mogą je one przytłoczyć. Z kolei kobiety bardzo wysokie powinny unikać najmniejszych kopertówek, ponieważ mogą wyglądać z nimi nieco groteskowo. Jeżeli mamy duże biodra oraz brzuch i nosimy kopertówkę z paskiem, nie powinna ona znajdować się na ich wysokości.

Ocena: 5.0