Kosmetyki do stylizacji krótkich włosów - na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Kosmetyki do stylizacji krótkich włosówWbrew pozorom to właśnie krótkie włosy mogą wymagać więcej czasu o poranku lub przed wielkim wyjściem niż długie pasma. Niesforne kosmyki lubią odstawać i żyć własnym życiem, dlatego w kosmetyczce każdej pani z krótką fryzurą powinny pojawić się odpowiednie kosmetyki do stylizacji włosów. Sprawdź, jakie produkty mogą pomóc w ułożeniu idealnej fryzury.

Żel do modelowania

Na początku warto obalić jeden z dość często powtarzanych mitów - żel do włosów nie jest zarezerwowany tylko dla mężczyzn. Panie z modnymi, krótkimi fryzurami również powinny pomyśleć o zakupie tego popularnego kosmetyku. W celu uzyskania zadowalających efektów należy dobrze przemyśleć wybór żelu i zdecydować się na produkt w pełni dostosowany do rodzaju włosów i wymarzonej fryzury.

Dobrym pomysłem może być sięgnięcie po wysokiej jakości kosmetyki Jean Louis David, które nie sklejają włosów i zapewniają naturalny wygląd. Podczas zakupów warto przyjrzeć się przede wszystkim stopniowi utrwalenia, ponieważ to właśnie od niego zależą rezultaty modelowania. Żel o średniej mocy może pomóc w stworzeniu efektu mokrych włosów, mocniejsze produkty mogą natomiast sprawdzić się w przypadku pań marzących o perfekcyjnie ulizanych włosach.

Pasta dla usztywnienia

Jeśli bardzo ważne jest zachowanie nienagannej fryzury przez cały dzień, to warto sięgnąć po pasty do włosów. Takie produkty idealnie nadają się do usztywnienia niesfornych kosmyków i mogą sprawdzić się nawet przy niestandardowych uczesaniach. Pasta Go Style od Jean Louis David zapewnia ponadto satynowe wykończenie, a dzięki starannie dobranym składnikom może być stosowana bez obawy o stan włosów.

Podobnie jak w przypadku żelu, także podczas zakupu pasty należy kierować się stopniem utrwalenia. Warto także wziąć pod uwagę inne właściwości produktu np. zwiększenie objętości fryzury, matowe wykończenie czy też nabłyszczający efekt. Podczas modelowania nie należy przesadzać z ilością kosmetyku - wystarczy nałożyć naprawdę odrobinę pasty. Produkt powinno się rozgrzać w dłoniach, dzięki czemu aplikacja będzie znacznie łatwiejsza.

Wosk z efektem nabłyszczenia

Choć wosk najlepiej sprawdzi się na dłuższych pasmach, to mogą go stosować również panie z krótkimi włosami. Warto jedynie pamiętać, że produkt nie służy do utrwalenia fryzury, a ma za zadanie przede wszystkim ujarzmić niesforne kosmyki i nadać im blasku kojarzonego ze zdrowymi, mocnymi włosami. Wosk świetnie nadaje się do tworzenia efektu zmierzwionych włosów oraz innych naturalnie wyglądających fryzur.

Złotą zasadą używania wosku jest umiar - wystarczy rozgrzać w dłoniach naprawdę niewielką ilość produktu i następnie nanieść go na równomiernie na włosy. Ponadto kosmetyk do stylizacji powinien być stosowany na suchych włosach. Sporą zaletą wosku jest niskie ryzyko zlepienia się kosmyków. Warto natomiast pamiętać, że kosmetyk wymaga zmycia szamponem i nie jest zalecany do codziennego stosowania w przypadku krótkich fryzur.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze