Kosmetyki termoochronne - jakie wybrać?

Kosmetyki termoochronneSusząc w pośpiechu włosy, łatwo można zauważyć, że nie reagują one zbyt dobrze na działanie suszarki z gorącym nawiewem. Z biegiem czasu stają się bardziej łamliwe, matowe, rozciągliwe i przesuszone. To najkrótsza droga do ich wypadania. Można jednak uniknąć tego typu problemów, stosując kosmetyki termoochronne.


Jak działają kosmetyki termoochronne?

Spraye termoochronne zawierają w składzie ksylozę. Jest to cukier, który pod wpływem ciepła ulega topnieniu. Po zmianie stanu skupienia szczelnie pokrywa włos tworząc na jego powierzchni warstwę ochronną. W składzie kosmetyków termoochronnych występuje także silikon. Zawarte w nim polimery mają natłuszczać i nawilżać włosy, co znacznie ułatwia ich prostowanie. Ponadto na kosmykach włosów tworzy się charakterystyczny film, który zabezpiecza je przed działaniem wysokiej temperatury. Niektóre rodzaje kosmetyków termoochronnych zawierają także tłuszcze.

Jak należy stosować kosmetyki termoochronne?

Kosmetyki termoochronne nakłada się na włosy bezpośrednio przed użyciem urządzenia, które będzie wytwarzać wysoką temperaturę. Dzięki temu kosmyki włosów stają się bardziej lśniące i wydają się dobrze nawilżone.

Warto pamiętać, że zadaniem ochrony termicznej włosów nie jest ich odbudowa. To oznacza, że zniszczone wcześniej włosy po użyciu kosmetyków termoochronnych nie odzyskają nagle dawnej kondycji i wyglądu. Wśród kosmetyków tego typu wyróżniamy nie tylko spraye, ale także szampony, odżywki, maski oraz serum. Niektóre z nich mają za zadanie wspomagać utrzymanie efektu gładkich włosów.

Preparaty termoochronne można stosować również w przypadku narażenia włosów na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Dobrym pomysłem będzie także użycie ich przed wizytą w saunie.

Stylistki włosów zalecają, aby po użyciu sprayu termoochronnego umyć włosy szamponem z dodatkiem SLS. Wynika to z faktu, że silikon trudno jest usunąć i stosowanie słabszych preparatów może być w tym przypadku nieskuteczne.

Jak wybierać dobre kosmetyki termoochronne?

Wybierając kosmetyki termoochronne, warto kierować się marką, która jest niejako gwarantem wysokiej jakości i bezpieczeństwa dla włosów. Mniej znane preparaty często zawierają w swoim składzie dodatki innych substancji, które nie mają korzystnego wpływu na włosy. Chodzi przede wszystkim o dodatek alkoholu. Jak wiadomo, alkohol powoduje przesuszenie włosów, co w połączeniu z wysoką temperaturą może mieć bardzo negatywny wpływ na włosy.

Kluczowa jest także świadomość, że żaden kosmetyk nie jest w stanie ochronić włosów w 100%. Wysoka temperatura zawsze ma niekorzystny wpływ na włosy. Preparaty termoochronne mogą go jedynie zminimalizować. Warto o tym pamiętać i ograniczyć używanie prostownicy oraz lokówki. Dobrym pomysłem będzie także zakup suszarki z nawiewem zimnego powietrza.

Aktywna ochrona włosów to klucz do ich zdrowego i pięknego wyglądu. Duży wybór kosmetyków termoochronnych do włosów oferuje drogeria internetowa - eKobieca.pl. W tej kategorii możecie znaleźć zarówno lakiery, pianki, żele, pasty, jak i spraye.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze