Księga gości weselnych - dodatek wart rozważenia?

Księga gości weselnychJako przyszli Państwo Młodzi marzycie o tym, by Wasze wesele zapadło w pamięci gości zaproszonych jako cudowne wydarzenie. Oczywiście wszystko macie już zapięte na "ostatni guzik", a kamerzysta i fotograf czekają w gotowości, by uwiecznić te szczęśliwe chwile na zawsze. Jednak od jakiegoś czasu na naszym rynku skierowanym do nowożeńców, pojawiła się pewna nowość zwana "Księgą gości weselnych".

Księga gości weselnych - cóż to takiego i gdzie ją kupić?

Jak sama nazwa wskazuje, wiecie już, że do tej Księgi wpisać się mają wszystkie chętne osoby, które uczestniczyły w tej niesamowitej i ważnej dla Was uroczystości.

Księgi gości weselnych oferowane na rynku potrafią przejść najśmielsze oczekiwania, jeśli chodzi o ich zdobnictwo, kolorystykę i wykonanie. Najbardziej popularną formą jest jej albumowe wydanie, w którym dominują motywy miłości i zaślubin oczywiście. W wewnątrz takiej Księgi znajdziecie już gotowe teksty, które musicie uzupełnić o Wasze imiona, datę i miejsce ślubu oraz inne dodatkowe informacje, a także część, która jest przeznaczona do wpisów Waszych gości.

Zapytacie pewnie, gdzie można nabyć taką Księgę? Otóż wejdźcie na adresy sklepów internetowych, które oferują szeroką gamę ślubnych artykułów i gadżetów. Szukając takich stron z pewnością natkniecie się też na firmy, które tę Księgę zaprojektują wedle Waszego pomysłu. Znajdą się Tm wówczas już gotowe wpisy o Was i o tym szczególnym dniu, kiedy to postanowiliście wstąpić w związek małżeński. Goście weselni uzupełnią już całą resztą całym "wachlarzem" swoich pomysłów.

Oczywiście spotykam się na różnych weselach z innymi formami Księgi gości weselnych, niż ta najbardziej klasyczna, czyli książka, czy też album. Pomysły wśród ludzi mnożą się niczym grzyby po deszczu: wrzuca się karteczki do specjalnej butelki, podpisuje się na korkach od wina i zakrętkach od wódki, przygotowuje się ozdobne pudełeczka w kształcie urny, gdzie goście wrzucają zapisane kartki. Inicjatyw jest wiele i zależą one również od Was.

Jak zaprezentować Księgę gości weselnych i jakich wpisów mogą dokonać Wasi goście?

Księga gości weselnych

Oprócz tortu weselnego i szampana na pierwszy toast, Księga gości weselnych powinna mieć na weselnej sali swoje osobne lecz wyeksponowane miejsce. Dobrze jest zatem przygotować osobny stolik z dwoma krzesełkami, gdzie Wasi goście będą mogli swobodnie sobie usiąść i napisać Wam coś miłego. Nad stolikiem możecie umieścić zabawny plakat z tekstem: "Kącik porad małżeńskich dla Młodej Pary. Dziękujemy za ujawnienie Waszych mądrości życiowych. Para Młoda." Wtedy też do Księgi gości weselnych popłyną życzenia i wiele porad na Wasz udany związek, tych poważnych i tych w żartobliwym tonie. Z pewnością nie zabraknie też w niej ciekawych rysunków, wierszyków i innych arcydzieł stworzonych przez Waszych gości. Wszystko, co tam zostanie zapisane będzie zależało od ich nastrojów, twórczego myślenia i niejednokrotnie od tego, jakimi trunkami dotąd się raczyli. Oczywiście musicie też poprosi fotografa, by każdego z gości uwiecznił na zdjęciu, wówczas możecie sobie powklejać zdjęcia Waszych gości przy wpisach, których dokonali.

Czy warto zakupić Księgę gości weselnych?

Człowiek w swoim życiu ma kilka wspaniałych darów, a jednym z nich są wspomnienia, chwile kiedy można zamknąć oczy i pomyśleć, jak kiedyś było dobrze i pięknie. Dla takich właśnie chwil stworzona jest Księga gości weselnych. Z Waszego ślubu będziecie mieli z pewnością film i setki zdjęć, ale to w tej Księdze już na zawsze pozostaną życzenia, dobre rady, humor i inne wpisy uczestników wesela. Uwierzcie mi, że po miesiącach, a potem latach, w tych dobrych i złych momentach Waszego pożycia, będziecie z radością wracać do lektury tej Księgi. Niejednokrotnie zakręci się Wam łezka w oku, kiedy przeczytacie np. wpis od Waszej nieżyjącej już wówczas babci, która to prosiła Pannę Młodą, by dobrze karmiła Pana Młodego, jej ukochanego wnuka. Przeczytacie wpisy a raczej bazgroły pięcioletniej wtedy Kasi, gdzie teraz ona sama przed tygodniem szła w białej sukni w stronę ołtarza. Na tych kartach uwiecznicie już na zawsze serca Waszych gości, bo przecież ich wpisy, których dokonali tamtego dnia, pochodziły właśnie stamtąd. Dlatego warto rozważyć taki element swojej uroczystości weselnej. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia są bezcenne i niejednokrotnie stanowią lekarstwo w tych gorszych momentach życia, które niestety każdemu potrafi zesłać los.

Artykuł powstał we współpracy z: https://z-milosci.pl/.