Kwasy - zabieg, który warto zrobić jesienią

Jesienne zabiegiOferta zabiegów kosmetycznych na twarz jest bardzo szeroka. Od lat największą popularnością cieszą się zabiegi pielęgnacyjne, a wśród nich kwasy. Substancje te znajdują się w różnego rodzaju peelingach oraz preparatach pielęgnacyjnych, które silnie oddziałują na skórę. Dlaczego takie zabiegi wykonuje się przede wszystkim jesienią?

Skąd wzięły się kwasy w kosmetyce?

Kwasy zaczęto wykorzystywać w kosmetyce już w starożytnej Grecji. To właśnie w tych czasach oznaką wysokiego pochodzenia była jasna, wręcz mlecznobiała cera. Oczywiście każdy chciał należeć do wyższych sfer, dlatego kobiety stosowały różne maseczki. Pierwszym ze znanych zabiegów było nakładanie na twarz chleba nasączanego mlekiem. W efekcie skóra zyskiwała odpowiedni odcień.

Często stosowane były również kąpiele w mleku, a zwłaszcza w mleku oślim, które sprawiało, że skóra była miękka, gładka i pozbawiona niedoskonałości. Początkowo nikogo nie interesowało, dlaczego mleko działa na skórę właśnie w taki sposób. Obecnie wiadomo już, że to pozytywne działanie wynika z obecności w mleku kwasu mlekowego. Na początku XX wieku zaczęto zwracać uwagę także na inne kwasy pielęgnacyjne. We współczesnej kosmetyce kwasy stosowane są zarówno samodzielnie, jak i w zestawieniu z różnymi substancjami pielęgnacyjnymi.

Działanie kwasów

Podstawową funkcją kwasów jest zwiększenie odległości między komórkami w skórze. Powoduje to oddzielenie się warstwy rogowej naskórka, która następnie ulega złuszczeniu. W ten sposób martwy naskórek zostaje usunięty, a cera staje się wyjątkowo miękka w dotyku. Kwasy znakomicie niwelują niedoskonałości, redukują wydzielanie sebum, ściągają pory i wyrównują koloryt cery. Ponadto rozjaśniają blizny i działają przeciwzapalnie.

Zabiegi z kwasami najlepiej stosować jesienią, ponieważ po lecie skóra jest wysuszona, zanieczyszczona i zmęczona. Kąpiele w morzu, długotrwałe przebywanie na słońcu czy w klimatyzowanych pomieszczeniach mają negatywny wpływ na skórę, więc warto ją odświeżyć. Poza tym niektóre zabiegi mogą powodować nadwrażliwość na promienie słoneczne, dlatego jesień jest najlepszym czasem na ich wykonanie. Jesienią warto również rozważyć wykonanie zabiegu depilacji laserowej. Jeśli jesteś z Krakowa zobacz więcej w artykule: Szukasz skutecznej depilacji laserowej w Krakowie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat kwasów w kosmetyce lub umówić się na zabieg z ich wykorzystaniem wejdź na moment.pl i zamów wizytę w wybranym gabinecie.

Ocena: 5.0