Lampa Bioptron i jej zastosowanie terapeutyczne

Lampa BioptronLampa Bioptron to urządzenie szwajcarskiej marki Zepter, które pozwala na prowadzenie skutecznej terapii światłem. Jest wykorzystywana do leczenia urazów i chorób skórnych, jako wspomaganie rehabilitacji oraz w medycynie sportowej. Jej ogromnym atutem jest możliwość w pełni bezpiecznego wykorzystywania zarówno w szpitalach i profesjonalnych ośrodkach leczniczych, jak i w domu, przez samych pacjentów, którzy pragną przyspieszyć proces swojego powrotu do zdrowia.

W czym tkwi fenomen lamp Bioptron?

Lampy Bioptron to urządzenia medyczne, które stworzone zostały do praktycznej realizacji założeń terapii światłem. Ich działanie polega na naświetlaniu chorobowo zmienionych miejsc. Lampy są wyposażone w specjalny mechanizm optyczny, za pomocą którego emitowane jest światło o widmie zbliżonym do części widma elektromagnetycznego wytwarzanego przez słońce, lecz bez udziału szkodliwego promieniowania ultrafioletowego (UV). Lampy Bioptron występują w zróżnicowanych rozmiarach i są przeznaczone do różnych zastosowań - mogą być użytkowane w szpitalach, specjalistycznych ośrodkach zdrowia, centrach sportowych oraz w prywatnych domach.

Lampy Bioptron wytwarzają światło widzialne, niekoherentne, czyli nie podlegające sumowaniu w fazie i spolaryzowane - jest to łagodne światło naturalne o niezwykle silnym działaniu terapeutycznym i leczniczym. Prowadzone nim naświetlania wywierają pozytywny wpływ zarówno na krew, jak i komórki organizmu wywołując pożądane reakcje immunologiczne oraz przyspieszając procesy regeneracyjne. Wszystkie lampy Bioptron emitują dokładnie takie samo światło, różnią się między sobą natomiast wymiarami, designem oraz dołączonymi akcesoriami. Mniejsze urządzenia przeznaczone do domowego użytku doskonale sprawdzają się jako wspomaganie leczenia podnosząc jego skuteczność i przyspieszając regenerację organizmu.

Lampy Bioptron i ich praktyczne zastosowanie

Terapia światłem za pomocą nowoczesnych lamp Bioptron może być wykorzystywana do leczenia wielu schorzeń. Głównym zastosowaniem lamp jest przyspieszenia gojenia ran, otarć i chorób skórnych, w tym trądziku, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry (AZS) czy opryszczki wirusowej. Wszystkie urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich użytkowanie było łatwe, przyjemne i bezpieczne, przez co z powodzeniem sprawdzą się do wspomagania leczenia w domowym zaciszu. Lampy wyposażone są w specjalne statywy, które gwarantują im stabilność, a ergonomiczny charakter pozwala na uzyskanie łatwego dostępu do dowolnej części ciała.

Oprócz problemów skórnych, lampy Bioptron są wykorzystywane do leczenia nadciśnienia tętniczego oraz w zabiegach rehabilitacyjnych. Doskonale sprawdzają się jako terapia wspomagająca w leczeniu zespołów bólowych, chorób zwyrodnieniowych i neurologicznych oraz chorób reumatycznych. Bardzo ciekawym i cennym zarazem zastosowaniem lamp szwajcarskiej marki Zepter jest także leczenie SAD, czyli depresji sezonowej. Terapia światłem prowadzona za pomocą lamp Bioptron jest w pełni bezpieczna dla zdrowia pacjenta, bezinwazyjna oraz wysoce skuteczna, co sprawia, że warto z niej skorzystać w uzasadnionych przypadkach.

Partnerem materiału jest Zepter Sklep - Twoja lampa Bioptron.

Komentarze