Lampy designerskie - czy warto?

Lampy designerskieWybór oświetlenia do domu może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie wobec bogactwa wzorów, które możemy znaleźć w sklepach. Na wybór oświetlenia składa się wiele czynników, w tym finansowy i estetyczny. Lampy designerskie to dobry kierunek dla wymagających.

Lampy designerskie - czym się wyróżniają?

Na prestiż i miano lamp designerskich składa się przede wszystkim historia marki, jej rozwoju oraz pracujący dla niej projektanci wraz z ich niepowtarzalnymi projektami. Długoletnia tradycja lub zahaczenie marki w przeszłości świadczą o poszanowaniu swojej historii i pełnej dedykacji sztuce wytwarzania lamp. Lampy designerskie wyróżniają się zatem jakością wykorzystywanych w ich budowie materiałów, precyzyjnym wykończeniem oraz nietuzinkowym wyglądem. Na rynku, wśród największych marek, można wymienić m.in. włoski Flos, Artemide, Ideal Lux, duńskie Umage oraz naszą rodzimą markę: Nowodvorski. To producenci z historią i wieloma nagrodami na koncie, których lampy posiada sklep z oświetleniem designerskim Światłolux.pl.

Lampa Carmina Umage

Lampa UMAGE Carmina w wersji lampki stołowej

Skrzyżowanie funkcjonalności i sztuki

Lampy designerskie często zaskakują swoją formą, a projektanci lamp na całym świecie traktują nierzadko swoją pracę, nie jako wyrobnictwo, a prawdziwą sztukę wzorniczą. Największe wrażenie wywierają na nas lampy designerskie, które mają formę dzieła sztuki z wkomponowanym w nie światłem. Światło w tych lampach, nie tylko funkcjonuje jako część dzieła sztuki, pracując z jego formą, ale również spełnia tę pragmatyczną funkcję, jaką jest oświetlanie przestrzeni. Stylowe oświetlenie nadaje wnętrzom prestiżowy wygląd i niepowtarzalny klimat.

Lampy dla wymagających

Lampy designerskie to inwestycja na lata oraz gwarancja niezawodności. Wykorzystanie materiałów najwyższej jakości, nietuzinkowe projekty, które pozwalają na piękne zaaranżowanie każdej przestrzeni, są oznakami designerskiego oświetlenia. Lampa designerska to lampa, której czar nie gaśnie razem z żarówką. Stylowe oświetlenie nadaje wnętrzom prestiżowy wygląd i niepowtarzalny klimat. Przy obecnym bogactwie form i wzorów inspirowanych różnymi epokami, dekadami czy nawet nurtami filozoficznymi, każdy, choćby najbardziej wymagający klient, znajdzie coś dla siebie. Lampy designerskie to połączenie jakości, funkcjonalności i nietuzinkowego wyglądu.

Wybór oświetlenia ma ogromne znaczenie dla tego, jak ostatecznie będzie wyglądała i jaki będzie miała charakter nasza przestrzeń. Aby oświetlenie w naszym domu służyło nam długo i bez zarzutu, a przy okazji w pięknej formie, warto wybrać lampy designerskie. To gwarancja jakości i pieczołowitego wykonania.

Komentarze