Laseroterapia, a trądzik - jak to działa?

Twarz, skóra, trądzikProblem z trądzikiem nasilają się w okresie dojrzewania i w większości przypadków szybko ustają. Niestety zdarza się, że bolące i nieestetycznie wyglądające wypryski nie tylko nie znikają z upływem czasu, ale ich ilość się zwiększa, pozostawiając jednocześnie blizny, których trudno się pozbyć. Medycyna estetyczna znalazła sposoby, które zarówno leczą trądzik, a więc przeciwdziałają czynnikom, które go wywołują, jak i usuwają ślady, które pozostawia na skórze.

Przyczyny pojawiania się trądziku

Do najczęstszych zalicza się zmiany hormonalne, które powstają nie tylko w wieku młodzieńczym, ale również w związku z pojawieniem się chorób, na przykład niedoczynności tarczycy. W skutek tego praca gruczołów łojowych jest nadmiernie pobudzana, a to z kolei prowadzi do ich przerostu.

Do innych czynników należy namnażanie się bakterii, które znajdują się na skórze, jednak w odpowiedniej ilości jej nie zagrażają. Dopiero wtedy, gdy jest ich zbyt dużo dochodzi do niszczenia ścian gruczołów łojowych, co ułatwia kontakt zaskórników z bakteriami. W ten sposób dochodzi do stanu zapalnego.

Wszystkim dobrze znane wągry i białe krostki powstają wskutek zablokowania łoju w mieszku włosowym. Dzieje się tak dlatego, że komórki znajdujące się w ujściu mieszka włosowego nadmiernie się namnażają, tworząc pewnego rodzaju czop, który blokuje uwalnianie się łoju.

Kiedy inne metody nie działają

Pierwszymi metodami, z których korzysta się w przypadku trądziku jest stosowanie kosmetyków oraz leków. Niestety leczenie farmakologiczne rzadko przynosi oczekiwane efekty, szczególnie wtedy, gdy trądzik jest już w zaawansowanym stadium albo gdy pozostawił na skórze mnóstwo blizn. Samodzielne sięganie po kosmetyki, zwłaszcza te z drogerii może przynieść rezultat odwrotny do zamierzonego. Wszelkie problemy trądzikowe należy konsultować z dermatologiem. Dobre efekty przynoszą zabiegi dermokosmetyczne, ponieważ ograniczają stany zapalne, reakcje powodujące łojotok oraz minimalizują widoczność zmian na skórze. Są to jednak metody, które nie leczą, a jedynie zapobiegają dalszemu postępowi oraz hamują objawy.

Dotarcie do sedna problemu umożliwia medycyna estetyczna. Zabiegi z wykorzystaniem lasera pozwalają dotrzeć do gruczołów, które nadmiernie pracują. Wiązka promienia dociera w głąb skóry, gdzie uruchamiają się efekty grzewcze. Ich działanie niszczy nadaktywne gruczoły, dzięki czemu zmiany na skórze szybko znikają.

Jeśli po trądziku pozostały blizny, skuteczne działanie wykaże laser frakcyjny. Jego zadaniem jest stymulowanie tkanek do odbudowy, dzięki czemu miejsca, w których powstały zagłębienia stymulowane są do regeneracji i odbudowy. Skóra odzyskuje koloryt, staje się bardziej jednolita i gładka.

Przy współpracy z https://drparadowska.pl/.

Ocena: 5.0