Loftowy styl w nowoczesnym salonie - aranżacje 2021 r.

Styl loftowyLoftowy styl nieustępliwie pozuje we wnętrzach naszych mieszkań, szczególnie cieszy się popularnością salon w stylu industrialnym.

Przypuszczamy również, że w rozpoczynającym się sezonie na kultowe wnętrza 2021r. odegra istotną rolę w tworzeniu nowoczesnych aranżacji. W przeciągu poprzednich lat styl industrialny zmienił się jednak i poszedł trochę na kompromis, pozwalając na wprowadzenie do swoich wnętrz akcentów z innych stylów. Według nas wyszło mu to tylko na dobre, ponieważ nie jest już taki surowy i ekstrawagancki jak na początku, dzięki czemu jest bardziej przystępny dla zwykłego klienta.

Industrialny salon w jaśniejszych barwach

Industrialny salon łączy się z ciemnymi kolorami wnętrz, które na ogół nadawały im szczegóły betonu i metalu, prawdziwa cegła oraz ciemne, skórzane meble. W tej chwili aranżacje industrialne zmieniły się pod tym względem. Wnętrza zostały rozjaśnione kolorami ścian, rzadziej stosuje się cegłę na rzecz betonu i drewnianych elementów w postaci paneli lamelowych. Narożniki, sofy do salonu także przedstawiają się w jaśniejszych tapicerkach, co zdecydowanie rozjaśnia pomieszczenia.

Styl loftowy

Styl loftowy

Źródło: Mirat.eu

Salon w stylu industrialnym z dodatkami boho, scandi i glamour

Coraz częściej możemy także dostrzec dekorowanie salonu w stylu industrialnym w akcesoria będące znaczącymi  dodatkami dla innych  stylów. Przeważnie są to poduszki  dekoracyjne w stylu boho z frędzlami lub ponadplanowy  element  wyposażenia w postaci  fotela do salonu, ozdobnej  doniczki lub lampy stojącej.

Styl loftowy

Styl loftowy

Jadalnia w salonie w stylu industrialnym - wspólne akcenty

Renomę zyskał trend łączenia ze sobą pomieszczeń a w tym przypadku najbardziej znanym jest połączenie jadalni z salonem w stylu industrialnym. Te dwa przychylne sobie pomieszczenia bardzo dobrze komponują się, gdy posiadają wspólne akcenty w postaci mebli o podobnej konstrukcji. Tą rolę idealnie spełnią stoły i podobne do nich stylistycznie ławy drewniane.

Styl loftowy

Źródło: Lampy.it

Meble w stylu loft lubią welwetowe tapicerki

Przeszłe lata zademonstrowały i jednocześnie dowiodły, że meble w stylu loft lubią się z welwetowymi tapicerkami. Możemy to rozumieć na parę sposobów. To znaczy, że zarówno meble tapicerowane wspaniale wyglądają wykończone w welwetowych materiałach jak i loftowe stoły do jadalni bardzo ciekawie wyglądają w otoczeniu welwetowych krzeseł. Jeśli zastanawiacie się jakie wybrać krzesła do stołu industrialnego? Zapraszamy na naszego bloga.

Typowy, surowy loft w salonie

Nie możemy oczywiście wykreślić typowego, surowego stylu industrialnego, który nadal posiada nie zliczoną rzeszę fanów. Salony aranżowane na wzór mrocznych, ciemnych poindustrialnych pomieszczeń to wciąż top one w aranżacji wnętrz. Pomimo niewielkich udoskonaleń typowy styl industrialny wypełnia w swojej podstawowej formie pomieszczenia naszych domów.

Styl loftowy

Komentarze