Łóżka tapicerowane - 5 największych zalet

Tapicerowane łóżkoWiększość osób wie, iż wybór łóżka w bezpośredni sposób wpływa na jakość snu oraz możliwość odpoczynku i relaksu. Spory wybór mebli tego typu sprawia, iż podjęcie decyzji nie należy do zbyt łatwych. Jedną z opcji są łóżka tapicerowane, które w pierwszej kolejności mogą kojarzyć się z klasycznymi wnętrzami o luksusowym charakterze. Obecnie jednak coraz częściej stanowią one element wyposażenia nowoczesnej sypialni, wprowadzając do niej przytulny nastrój i zachęcając do odpoczynku. Cechą charakterystyczną takich mebli jest pokrycie materiałem obudowy i wezgłowia łóżka. Jakie są największe zalety takich modeli?

1. Ponadprzeciętny komfort użytkowania

Wiele osób lubi przed snem zrelaksować się z ulubioną książką, czasopismem lub oglądając serial. Niestety w tradycyjnych łóżkach często mamy problem z przyjęciem wygodnej pozycji, która byłaby jednocześnie bezpieczna dla naszego kręgosłupa. Nie jesteśmy w stanie zadbać o podparcie całych pleców, a dodatkowo oparcie głowy. Z tego powodu, pomimo iż wykonujemy czynność, która powinna nas relaksować, nadmiernie obciążamy odcinek lędźwiowy oraz szyjny. Biorąc pod uwagę ten aspekt, łóżka tapicerowane mają zdecydowaną przewagę, a to wszystko dzięki niezwykle funkcjonalnemu zagłówkowi. Pozwala on na wygodne oparcie się i maksymalne dosunięcie pośladków do końca siedziska. W tej pozycji można zarówno czytać, oglądać film lub po prostu usiąść w ramach przerwy. Nie musimy również opierać się o zimną ścianę powodującą nieprzyjemne wrażenia.

2. Stylowy wygląd

Łóżka tapicerowane to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na wprowadzeniu elementu luksusu do swojej sypialni. Szeroki wybór kolorów, materiałów oraz sposobu szycia sprawia, iż z łatwością możemy znaleźć mebel, który będzie najbardziej odpowiadać nam stylistyką. Łóżka tego typu prezentują się naprawdę szykownie i stanowią główny element ozdobny wnętrza, ciekawe propozycje znajdziemy na https://mirat.eu/lozka-tapicerowane. Co więcej, ich charakter jest ponadczasowy.

3. Inwestycja na lata

Tkaniny obiciowe, które wykorzystuje się podczas produkowania łóżek tapicerowanych należą obecnie do bardzo wytrzymałych i odpornych na zabrudzenia. W przypadku pojawienia się plamy, najczęściej wystarcza zwykła bawełniana szmatka oraz woda. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie mebla w idealnym stanie przez bardzo długi czas, bez konieczności angażowania firm czyszczących. Łóżka tapicerowane wyróżniają się także wytrzymałą konstrukcją. Na środku często umieszcza się tzw. piątą nogę, dzięki czemu materac nie zapada się w tym miejscu. To z kolei wpływa na możliwość większego obciążenia oraz stabilność.

Tapicerowane łóżko

4. Pełnia bezpieczeństwa

Ogromną zaletą, którą docenią zwłaszcza rodzice małych dzieci jest brak twardych lub ostrych wykończeń. Mebel ma zaokrąglone kształty, dzięki czemu nie trzeba martwić się o ewentualne urazy czy zranienia. Dużą rolę w tym aspekcie odgrywa również zagłówek, który odgradza od twardej ściany i zabezpiecza przed uderzeniami. Cechą charakterystyczną takich łóżek jest miękkość.

5. Funkcjonalność i oszczędność przestrzeni

Te cechy są bezpośrednio związane z konstrukcją łóżka. Wersja tapicerowana stanowi świetny wybór dla osób, którym zależy na możliwości zaaranżowania przestrzeni pod łóżkiem, w celu przechowywania pościeli czy innych przedmiotów. Warto szukać modeli wyposażonych w skrzynie montowane na stałe lub wkładane, które doskonale sprawdzają się jako magazyn, ułatwiając utrzymanie porządku. Konstrukcja opiera się o mechanizm sprężynujący, pozwalający na podniesienie materaca oraz stelaża.

Komentarze