Łóżko drewniane czy tapicerowane?

Łóżko drewniane a tapicerowaneJeśli stoisz przed dylematem, jakie łóżko kupić do sypialni, świetnie trafiłeś! Przedstawimy Ci zalety i wady zarówno łóżek drewnianych jak i tapicerowanych. Podpowiemy, jaki rodzaj drewna lub tapicerki odpowiada konkretnym potrzebom. A Ty sam dokonasz wyboru wymarzonego łóżka.

 

Łóżko drewniane - zalety

Trwałość i niezawodność mebli drewnianych

Większość z nas pamięta jeszcze niedoścignione meble Bieszczady, które w czasach PRL-u zdobiły mieszkania co drugiego Polaka. Dlaczego meble te do dziś są aż tak kultowe? Ponieważ były wykonane z litego drewna i nie istniała żadna moc, aby meble te zniszczyć. Wszystko za sprawą surowca - to on stanowił o wytrzymałości Bieszczadów. Meble z drewna to gwarancja jakości i przydatności przez długie lata. Inwestycja w drewniane łóżko to zawsze dobrze wydane pieniądze.

Drewno przyjazne alergikom

Drewno posiada właściwości antystatyczne, co oznacza że jest bardzo odporne na zbieranie się kurzu. Dzięki temu, osoba która śpi na drewnianym łóżku, jest mniej narażona na zarazki i bakterie. Łóżko z drewna jest więc idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Rustykalne piękno

Łóżka drewniane to nie tylko potężne meble, ale przede wszystkim przyciągające wzrok wyposażenie. Każdy kto lubi uniwersalne rozwiązania, będzie zadowolony z tego, jak drewniane łóżka, idealnie wpasowują się w każdy kąt, niezależnie od koloru ścian czy podłogi.

Zew natury w pokoju

Chociaż łóżko z drewna zalicza się do rzeczy martwych, to nie możemy zapomnieć, że kiedyś stanowiło część żywego lasu. Badania naukowe niejednokrotnie potwierdzają, że bliski kontakt z drzewami ma dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Mimo, iż drewno, z którego powstało łóżko nie jest już drzewem, to ciągle pozostaje w nim energia lasu, a to przekłada się na zdrowy sen.

Wady łóżek drewnianych

Niestety wszystko ma swoje zalety jak i wady. Ta zasada dotyczy też łóżek z drewna. Wadą, która jest najbardziej wyrazista w przypadku tego mebla, jest jego gabaryt. Przeważnie łóżka wykonane z drewna zajmują po prostu dużo miejsca. Ich przenoszenie niekiedy sprawia trudność, a kiedy nie mieszczą się w futrynie drzwi, konieczne jest ich rozmontowywanie, później zaś - ponowne skręcenie.

Łóżka tapicerowane - poznaj ich zalety

Atrakcyjna cena

Ceny łóżek tapicerowanych zaczynają się już od 1000 zł. Na koszt składa się oczywiście masa czynników, takich jak rozmiar, kolor czy rodzaj tapicerki. Zanim osądzimy jednak, że mebel jest zbyt drogi, zwróćmy uwagę, czy łóżko ma pojemnik na pościel. Jeśli tak, jego cena na pewno będzie wyższa, ale za to komfort użytkowania znacznie lepszy!

Styl, klasa i elegancja

Łóżka tapicerowane mają to do siebie, że robią duże wrażenie na gościach. Łóżka tapicerowane mają różne kształty, faktury, wykonanie. Obicie takiego mebla może być pikowane, wykończone różnymi elementami ozdobnymi albo klasycznie - gładkie. Dużym atutem łóżek tapicerowanych jest możliwość dobrania koloru pod ściany sypialni. Dzięki temu, w sypialni można stworzyć charakterystyczny kontrast lub dopasować kolory w taki sposób, aby pomieszczenie sprawiało wrażenie oazy spokoju i równowagi.

Wygoda na pierwszym miejscu

Każdy, kto marzy o spokojnym śnie, przy wyborze łóżka w pierwszej kolejności zwróci uwagę na jego twardość. Tapicerowany mebel charakteryzuje się elastycznym, miękkim obiciem, które daje duży komfort w czasie snu.

Wady łóżek tapicerowanych

Chociaż łóżko tapicerowane wydaje się być meblem doskonałym, nawet i ono ma swoje wady. Pierwszą z nich jest brak właściwości antystatycznych, co powoduje gromadzenie się kurzu, a to z kolei oznacza, że łóżka tego typu nie są najlepszym wyborem dla alergików. Kolejnym mankamentem jest droga wymiana tapicerki. Jeśli zdecydujemy się drastyczną zmianę kolorów ścian pokoju, w którym łóżko się znajduje, będziemy musieli albo się go pozbyć, albo wydać krocie za wymianę tapicerki.

Łóżka tapicerowane vs. łóżka drewniane, czyli dla każdego coś dobrego!

Zarówno łóżka wykonane z drewna jak i te obite tapicerką mają swoje plusy i minusy. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu, podjęcie decyzji o wyborze rodzaju łóżka, będzie dla Ciebie dużo łatwiejsze.

Artykuł powstał przy współpracy z Materace dla Ciebie: https://materace-dla-ciebie.pl/lozka/lozka.

Komentarze