Makijaż permanentny oczu - co to takiego?

Makijaż permanentny oczuNie wszyscy zdają sobie do końca sprawę, czym tak naprawdę jest makijaż permanentny. Nazywany inaczej makijażem trwałym, jest on doskonałą alternatywą dla wszystkich kobiet, które mają dość codziennego malowania się i nieustannego przejmowania swoim wyglądem. Makijaż permanentny jest szczególnie ceniony przez kobiety korzystające z okularów czy szkieł kontaktowych, czyniących regularne nakładanie maskary lub eyelinera nieco uciążliwym.

Niektórym osobom może się wydawać, że makijaż permanentny jest pewnym wizualnym zobowiązaniem na całe życie. Nie jest to prawda, jednak jego efekty stosunkowo długo utrzymują się na twarzy (mniej więcej kilka lat), dlatego warto starannie przeanalizować zarówno zalety, jak i wady decyzji o inwestycji w makijaż trwały.

Warto odpowiednio się przygotować

Zabieg wykonania makijażu permanentnego jest dość prosty i nie wiąże się z większym ryzykiem, jednak powinno się mieć świadomość, że jakikolwiek błąd wiąże się z kilkuletnimi konsekwencjami (aczkolwiek część z nich można skorygować bez większego problemu). Na całe szczęście, na rynku można odnaleźć wiele doświadczonych i wykwalifikowanych lingerystek, czyli kosmetyczek specjalizujących się w makijażu trwałym. Dlatego warto starannie przeanalizować sytuację na rynku i wybrać taką lingerystkę, która będzie w stanie w stu procentach spełnić nasze oczekiwania, bowiem nawet najmniejsze przesunięcie linii czy skorzystanie ze zbyt wyrazistego koloru może uczynić wygląd twarzy nieco nienaturalnym.

Jeśli chodzi o kwestię skóry, powinna być ona odpowiednio nawilżona oraz wygładzona, gdyż jej kondycja może mieć duży wpływ na jakość podobnego zabiegu. Ponadto, przed samym wykonywaniem makijażu permanentnego warto się wyspać, aby skóra była maksymalnie wypoczęta. Kobiety, które wcześniej farbowały rzęsy za pomocą henny, powinny poczekać co najmniej kilka dni i dopiero wtedy zdecydować się na makijaż trwały.

Makijaż permanentny, a przeciwwskazania

Nie zawsze jednak można wykonać makijaż permanentny, a zabieg taki należy przesunąć w czasie z kilku powodów. Przede wszystkim, nie wolno decydować się na niego w trakcie infekcji wirusowej. Ponadto, na makijaż trwały zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić osoby cierpiące z powodu cukrzycy lub łuszczycy. Jeśli dana kobieta korzysta z preparatu na porost rzęs, powinna zrobić minimum miesięczną przerwę, natomiast w przypadku przedłużonych lub zagęszczonych rzęs, należy zdjąć je przed samym zabiegiem wykonania takiego makijażu. Kolejnymi przeszkodami są między innymi choroby oczu, ciąża lub używanie leków sterydowych.

Czy zatem makijaż trwały to wyłącznie zalety?

Niestety nie, makijaż permanentny wiąże się z kilkoma wadami, które warto wziąć pod uwagę, aby taki zabieg był dla kobiety gwarancją spełnienia i satysfakcji. Po pierwsze, sam zabieg jest stosunkowo nieprzyjemny, ponieważ wykonuje się go za pomocą igły, przez którą wprowadzane są do skóry konkretne barwniki. Po drugie, przez pierwszych kilka dni tuż po zabiegu kolory mogą sprawiać wrażenie nieco zbyt intensywnych, natomiast wokół oczu może pojawić się opuchlizna. Po trzecie, cena może się wydawać dość wysoka, jednak długotrwałość makijażu permanentnego często czyni taką inwestycję opłacalną. Czasem zdarza się również, że czas trwania efektów makijażu trwałego zależy od wieku, kondycji oraz rodzaju skóry.

Autor: KrzyklaBlog.pl.

KomentarzeRodzaje eyelinerów - który z nich wybrać?

EyelinerKreski stworzone przy pomocy eyelinera pięknie podkreślą oczy i nadadzą spojrzWiosenny look - dobieramy cienie do powiek

Wiosenny lookZimą każdy element naszego wyglądu dopasowany był do pory roku. Ciepłe swetMakijaż w stylu nude - bądź naturalnie piękna!

Makijaż w stylu nudeJuż od kilku sezonów zauważa się tendencję do hołdowan5 kroków do perfekcyjnego makijażu oczu

Perfekcyjny makijaż oczuChcesz wykonać smoky eyes lub zaznac