Makijaż w stylu nude - bądź naturalnie piękna!

Makijaż w stylu nudeJuż od kilku sezonów zauważa się tendencję do hołdowania zasadzie "mniej znaczy więcej". Coraz więcej kobiet chce być oszczędna w korzystaniu z kosmetyków - w końcu w ciągu całego dnia nakładamy ich sporą ilość. Nie trzeba jednak całkiem rezygnować z makijażu, a jedynie nauczyć się, jak wykonać go tak, aby wyglądał maksymalnie naturalnie.

Makijaż, którego nie widać

Do codziennych aktywności, szczególnie pracy, szkoły czy spotkań biznesowych, doskonale nadaje się delikatny makijaż, który ma za zadanie jedynie podkreślić Twoje naturalne piękno. Dzięki niemu pozbędziesz się ewentualnych przebarwień czy nierówności, a także subtelnie zaznaczysz oko, brwi, policzki i usta. To kompletny przeciwnik szalonych kolorów i grubych kresek. Nude make up ma być maksymalnie naturalny, a to dlatego że ma być go właściwie nie widać. Lekki podkład, rozświetlacz, róż do policzków i kredka do oczu i brwi oraz lekki błyszczyk do ust powinny tu spokojnie wystarczyć. Naturalny makijaż doskonale nadaje się także na lato. Jakie są jego wyznaczniki?

Z czym lubi się nude make up?

Taki sposób na podkreślenie urody właściwie polega głównie na maskowaniu niedoskonałości - cieni pod oczami, przebarwień na skórze twarzy czy zbyt bladych ust. To właśnie dlatego makijaż naturalny będzie lubił się jedynie z tymi kosmetykami, które są lekkie i najbardziej zbliżone do prawdziwych kolorów. Poznaj dokładnie swoją paletę barw i dobierz te preparaty subtelnie kryjące, a nie całkowicie Cię odmieniające. Pomadka do ust powinna podkreślać kolor, który nie jest dla Ciebie nienaturalny - może to być blady róż czy delikatna, pastelowa malina. Podkład, fluid, krem BB czy puder nie mogą być pomarańczowe lub zbyt ciemne w stosunku do Twojej karnacji.

Makijaż w stylu nude

Wybieraj te rozświetlające. Odłóż w niepamięć ciemną kredkę do oczu czy kolorowe cienie do powiek. Możesz sięgnąć po paletkę nude - wszelkie jasne odcienie beżu i różu oraz wszelkie kremy będą odpowiednie. Jeśli masz ciemną karnację - np. oliwkową sięgnij oczywiście po nieco ciemniejszy zestaw barw. Oczy możesz lekko podkreślić niezbyt ciemnym i pogrubiającym tuszem do rzęs, a obwódki dodatkowo rozświetlić cieniem czy kredką.

Makijaż w stylu nude

Make up no make up - makijaż który jest, ale go nie ma?

Sztuka wykonania makijażu nude nie należy do najłatwiejszych, ponieważ nie trudno jest przesadzić z kosmetykami - gorzej jest pomalować się tak, aby nie było tego widać. Jeśli to Twój początek z naturalnym make up'em, poćwicz w domu. Pierwsze makijaże mogą Ci się wydawać nie wystarczające, szczególnie jeśli przyzwyczaiłaś się do bardziej wyrazistych stylizacji.

Jednak już pierwsza próba pokaże Ci, że różnica pomiędzy brakiem make up'u, a wykonaniem go w stylu nude, jest znaczna. Być może spodoba Ci się taki makijażowy minimalizm, a tym, którzy chcą uwolnić się od konieczności malowania się przed każdym wyjściem, może pomóc w przyzwyczajeniu się do ich naturalnego piękna. Delikatny makijaż sprzyja także zachowaniu pięknej i zdrowej skóry.

Ocena: 5.0

Komentarze