Mała łazienka z prysznicem - o czym pamiętać podczas urządzania?

Mała łazienka z prysznicemMała łazienka z prysznicem może się wydawać sporym aranżacyjnym wyzwaniem. Jaki kolor płytek wybrać i na jakie wyposażenie postawić, by wnętrze było funkcjonalne, a przy tym możliwie najbardziej przestronne? Podpowiadamy, jak urządzić małą łazienkę z prysznicem, w której każda spędzona chwila będzie przyjemnością.


Bardzo mała łazienka z prysznicem - jaki kolor płytek wybrać?

Bardzo popularnym i często wykorzystywanym sposobem na optyczne powiększenie wnętrza o małym metrażu jest stosowanie jasnej palety barw. Biel, beż czy kremowy sprawią, że mała łazienka z prysznicem w bloku będzie wyglądała na większą i bardziej przestronną. Jasne płytki to więc zawsze trafiona, bezpieczna propozycja, która sprawdzi się nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Małe łazienki z prysznicem w całości utrzymane w bieli wydają Ci się zimne i surowe? Pokryj podłogę drewnopodobnymi płytkami, które ocieplą wnętrze i nadadzą mu przytulny charakter.

Jednak przeglądając inspiracje na małą łazienkę, łatwo można zauważyć, że urządza się je też w innych, nierzadko ciemnych kolorach. Świetnym rozwiązaniem może być na przykład mała łazienka z prysznicem szara. Możesz postawić wyłącznie na popielate płytki, łącząc ich różne odcienie, albo zestawić je z białymi kaflami. Zastanawiając się, jak urządzić małą łazienkę 4m2, możesz skusić się także na duet szarych płytek z drewnopodobnymi.

Wbrew powszechnie powtarzanym regułom, do niewielkiej łazienki możesz wprowadzić nawet czerń - to doskonały pomysł na małą łazienkę z prysznicem w industrialnym klimacie. Czerń może pojawić się pod postacią czarnych płytek, ułożonych na przykład na ścianie przy prysznicu, umywalce czy WC. Dla podkreślenia charakteru pomieszczenia, warto również zdecydować się na czarne baterie prysznicowe i umywalkowe.

Widzisz, jak różne oblicza może przybierać mała łazienka z prysznicem - inspiracje dostępne w sieci czy katalogach wnętrzarskich pozwolą Ci wyobrazić sobie, jak każde z sugerowanych połączeń kolorystycznych czy materiałowych może prezentować się w rzeczywistości.

Prysznice do małej łazienki - kabina czy walk in?

Ważną decyzją, jaką trzeba podjąć, tworząc projekt małej łazienki z prysznicem, jest wybór tradycyjną kabiną a prysznicem typu walk in. Kabina prysznicowa do małej łazienki to ponadczasowa propozycja - dzięki dużej różnorodności dostępnych wariantów, łatwo znajdziesz najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom model.

Jednak kabina prysznicowa do małej łazienki w bloku nie jest jedynym rozwiązaniem - bardzo dużą popularnością cieszą się prysznice typu walk in. Mają one otwartą konstrukcję, a od pozostałej części pomieszczenia są oddzielone za pomocą szklanej ścianki. Optycznie powiększają one wnętrze i dodają mu przestronności, co przy niewielkim metrażu jest więcej niż pożądane. A zatem jaki prysznic do małej łazienki wybrać? Decyzję możesz uzależnić od własnych preferencji, ale weź też pod uwagę kształt i układ pomieszczenia.

Oświetlenie do małej łazienki

Zastanawiając się, jak urządzić małą łazienkę z prysznicem, bardzo istotnym aspektem jest także jej właściwe oświetlenie. Jego kluczowym elementem będzie oświetlenie główne - do tej roli doskonale nadają się lampy sufitowe. Dobrą propozycją będą na przykład plafony - ich niewielkie gabaryty sprawdzą się nawet w małym pomieszczeniu, wciąż zapewniając jego optymalne doświetlenie. Planując oświetlenie do małej łazienki, trzeba również pamiętać o dodatkowych źródłach światła. Ich funkcję najczęściej pełnią lampy nad lub po bokach lustra, które ułatwiają wykonywanie takich codziennych czynności, jak makijaż czy golenie.

Mała łazienka z prysznicem

Mała łazienka z prysznicem - jakie dodatki?

Wystrój małej łazienki z prysznicem warto uzupełnić odpowiednimi dodatkami. Najlepiej postawić na praktyczne dekoracje - ozdobne koszyki na kosmetyki i akcesoria, pojemnik na mydło czy dywanik, który będzie chronił stopy od chłodu podłogi. W zależności od preferencji i oczekiwanego efektu, można zdecydować się na dodatki w odróżniających lub wpisujących się w ogólną koncepcję kolorach.

Komentarze