Manicure hybrydowy - jak zrobić krok po kroku? Jak potem usunąć?

Paznokcie hybrydowe - modny kolorManicure hybrydowy - jak zrobić krok po kroku? Jak potem usunąć?

"Pokaż mi swoje dłonie, a powiem Ci kim jesteś" to sentencja, która w obecnych czasach jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek.

Niedopuszczalne są wręcz damskie dłonie bez pięknego manicure, który oznacza nie tylko nienagannie nałożony lakier lub emalię do paznokci, ale też piękny ich kształt i odpowiednią długość.

Nie każda kobieta marzy o szponach, ale króciutko obcięte na zapałkę lub obgryzione paznokcie są wręcz niedopuszczalne, dlatego wiele pań decyduje się na sztuczne paznokcie.

Jeszcze kilka lat temu z pomocą przychodziły nam tipsy wykonane z tworzywa sztucznego paznokcie, które utrzymywały się od 7 do 10 dni, nie były jednak zbyt wygodne i nie wyglądały naturalnie.

Idealny manicure na urlop i wakacje

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami, jest to czas kiedy każda kobieta chce wyglądać jak najlepiej przy jak najmniejszym wkładzie własnej pracy. Bez względu na to gdzie spędzamy wolne chwile paznokcie są narażone na liczne uszkodzenia. Zarówno panie wybierające się w dalekie luksusowe podróże jak i te które zamierzają spędzić urlop na kempingu stają przed tym samym dylematem, czy zrezygnować z jakiejkolwiek aktywności fizycznej, czy też codziennie rano poprawiać uszkodzony poprzedniego dnia manicure. Doskonałym pomysłem na wakacyjne paznokcie jest hybryda, która dobrze nałożona nie odpryskuje, nie traci blasku oraz chroni naturalną płytkę paznokcia.

Paznokcie hybrydowe - zaraz po zrobieniu

Manicure hybrydowy

Hybryda - trwały kolor

Współczesne sztuczne paznokcie to "hybrydy", czyli specjalna mieszanka koloru z elastycznym żelem utrzymująca się na paznokciach ponad dwa, trzy tygodnie. Zaletą hybrydowych paznokci jest trwały kolor, który nie odpryskuje nawet przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Wadą hybrydowych paznokci są odrosty, które już po tygodniu zaczynają być widoczne. W zasadzie przy hybrydzie brak jest możliwości przedłużenia paznokci, choć pojawiają się już preparaty niewielkie przedłużenie umożliwiające.

Odrosty paznokci hybrydowych

Widoczne odrosty paznokci

Czego potrzebujesz aby wykonać hybrydowe paznokcie samodzielnie?

Panie pragnące wykonać manicure hybrydowy samodzielnie powinny posiadać w domu specjalną lampę UV, czyli mini solarium dla naszych paznokci, dzięki któremu utwardzamy żel oraz podstawowe akcesoria służące do tradycyjnego manicure:

 • pilniczek najlepiej papierowy, który nie uszkadza płytki paznokcia
 • kostka zwana również blokiem polerskim
 • odtłuszczacz do paznokci
 • primer, czyli preparat poprawiający przyczepność żelu
 • baza pod hybrydę
 • kolor, czyli nic innego jak lakier, najlepszy efekt zostanie osiągnięty stosując specjalny lakier do hybryd, choć niektóre panie wykonujące paznokcie tą metodą w warunkach domowych używają zwykłych lakierów
 • top, czyli warstwa nakładana na końcu
 • oliwka lub bardzo tłusty krem, który zapobiegnie pokryciu skórek żelem

Jak zrobić hybrydowe paznokcie - instrukcja krok po kroku

 1. Najpierw opiłuj paznokcie najlepiej papierowym pilniczkiem, tak by nadać im ładny kształt.
 2. Jeśli Twoje skórki wyglądają nie najlepiej drewnianym patyczkiem lub specjalną szpatułką odsuń je, możesz również użyć specjalnego kremu do usuwania skórek.
 3. Kolej na polerowanie płytki paznokcia przy użyciu bloku polerskiego lub pilniczka, pamiętaj jednak, że zabieg ten ma za zadanie zwiększenie przyczepności paznokcia, więc zachowaj umiar zbyt długie działanie lub wykonywanie tego za grubym pilniczkiem może doprowadzić do odsłonięcia kanalików paznokcia, które odpowiadają za jego zdrowie.
 4. Pora oczyścić paznokcie z pyłku pozostałego po piłowaniu i odtłuścić płytkę, by żel dobrze się trzymał. Najpierw dokładnie omiatamy paznokcie wacikiem lub niewielkim pędzelkiem, a następnie za pomocą odtłuszczacza ściągamy naturalny tłuszcz występujący na płytce paznokcia.
 5. Na tak przygotowane paznokcie nakładamy primer dzięki któremu manicure lepiej będzie się trzymał.
 6. Na primer nakładamy bazę i utwardzamy ją pod lampą UV przez około 2 min.
 7. Nakładamy hybrydowy lakier i ponownie stosujemy lampę UV.
 8. Kiedy hybrydowy lakier z kolorem jest już utwardzony należy nałożyć top (z nabłyszczaczem) i utrwalamy pod UV, dzięki któremu lakier będzie trwały i pięknie połyskujący.
 9. Na koniec lepką wierzchnią warstwę zmywamy.

Manicure hybrydowy

  Jak pozbyć się hybrydy

  Najpierw postaraj się spiłować wierzchnią utwardzoną warstwę hybrydy, a następnie każdy paznokieć owiń wacikiem nasączonym płynem do usuwania hybrydy i owiń folią aluminiową, następnie pozostaw na kwadrans. Po upływie tego czasu odwijamy folię i ściągamy lakier. Uwaga - nigdy nie robimy tego na siłę, gdyż można w ten sposób uszkodzić naturalną płytkę paznokcia. Prawidłowo odmoczona hybryda powinna schodzić całymi płatami po delikatnym podważeniu. Zanim odwiniesz wszystkie paznokcie sprawdź na jednym, czy płyn do zdejmowania hybrydy zadziałał, jeśli nie pozostaw go na kolejne 5 minut.

  Po usunięciu hybrydy zanim zrobisz sobie kolejne hybrydowe paznokcie postaraj się odpowiednio odżywić płytkę paznokcia, możesz w tym celu użyć gotowych kosmetyków, lub przygotować je samodzielnie.

  Czy hybrydy są szkodliwe dla paznokci?

  Hybryda sama w sobie nie ma szkodliwego działania na paznokcie, pod warunkiem, że nie nosimy jej zbyt długo. Choć paznokcie hybrydowe nadal wyglądają dobrze dochodzi do przesuszenia płytki naturalnego paznokcia, a w skrajnych przypadkach zwapnienia, którego pierwszym objawem są białe plamy na powierzchni paznokcia. Znacznie bardzie szkodliwe jest pozbywanie się hybrydy, gdyż w tym celu używany jest czysty aceton, który już od dawna jest uważny za szkodliwy. Jeszcze gorszy wpływ ma zdzieranie hybrydy z paznokci przy dużej sile, w ten sposób można uszkodzić całą płytkę, a czasem jeszcze kanaliki znajdujące się wewnątrz paznokcia.

  Komentarze

  Judytka
  Ja do zmywania hybrydy używam płynu NailOFF od NaiLac, bo jestem wierną fanką ich palety kolorystycznej ;) Ich lakiery i ten płyn tak ze sobą współgrają, że nie ma żadnego problemu przy usuwaniu hybrydy.
  Marysia
  Ja ze zrobieniem problemów nie miałam, ale nad usunięciem trochę się namęczyłam. Robiłam to przy użyciu acetonu tak jak jest w instrukcji http://www.modoweinspiracje.pl/2016/08/24/usunac-manicure-hybrydowy/ i nie zauważylam, żeby jakoś negatywnie wplynęło na płytkę paznokcia. Grunt to dać paznokciom odpocząć i usuwać ostrożnie :)