Manicure żelowy - tipsy żelowe na przedłużenie paznokci

Manicure żelowyManicure żelowy - tipsy żelowe na przedłużenie paznokci: krok po kroku.

Długie i zadbane paznokcie są niedoścignionym marzeniem wielu kobiet, po części ze względu na charakter wykonywanej pracy, po części ze względu na uwarunkowania genetyczne i łamliwość płytki niektóre panie nie są w stanie zapuścić długich paznokci, mimo wielu starań i wyrzeczeń.

Paznokcie żelowe

Ileż to razy zdarzyło się również, że dopiero co skróciłaś paznokcie dla poprawienia ich kondycji i okazuje się, że właśnie następnego dnia wybierasz się na nieplanowaną imprezę i długie, pięknie pomalowane paznokcie są niemal niezbędne. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nowoczesne metody przedłużania paznokci, a wśród nich żel.

Żelowe paznokcie możesz wykonać w profesjonalnym salonie lub jeśli dysponujesz odpowiednim sprzętem w warunkach domowych.

Paznokcie żelowe - krok po kroku

 1. W pierwszej kolejności musisz przygotować naturalne paznokcie do nałożenia żelu, w tym celu należy maksymalnie skrócić własne paznokcie i nadać im odpowiedni kształt za pomocą pilniczka. Pamiętaj im krótsze będą Twoje paznokcie przed przed przyklejeniem żelowych, tym dłużej utrzyma się nakładka.
 2. Następną czynnością jest usunięcie skórek, postaraj się zrobić to dokładnie i w taki sposób by skórki nie były poszarpane, jeśli nie operujesz sprawnie cążkami lub radełkiem skorzystaj z kremu do usuwania skórek. Zanim zostaną przyklejone żelowe paznokcie należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia, zaczynając od odtłuszczenia jej specjalnym preparatem, a następnie zmatowić czyli spiłować (specjalnym pilnikiem) płytkę paznokcia - by żelowe paznokcie miały lepszą przyczepność.
 3. Po zakończonym piłowaniu koniecznie oczyść całą płytkę paznokcia z drobinek powstałych podczas piłowania, wykonując tą czynność użyj malutkiego pędzelka, który wymiecie resztki pyłku z każdego zakamarka.
 4. Kolejną czynnością jest wybranie spośród dostępnych tipsów tych najbardziej pasujących rozmiarem do twoich naturalnych paznokci, najlepiej dobrany tips, to ten który najlepiej przylega do naturalnej płytki.
 5. Pora na przyklejenie żelowych paznokci, przy tej czynności należy uważać by pomiędzy naturalny paznokieć, a żelowy nie dostało się powietrze - każdy nawet najmniejszy pęcherzyk z powietrzem sprawi, że żelowy paznokieć szybko odpadnie.
 6. Następnym krokiem jest nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu i spiłowanie wierzchniej warstwy tipsa w taki sposób by zrównał się Twoim naturalnym paznokciem.
 7. Kiedy już tipsy wyglądają jak prawdziwe paznokcie ponownie użyj odtłuszczacza, a następnie nałóż niewielką warstwę żelu. Żel należy utwardzić, obecnie dostępne są dwie metody utwardzania za pomocą lampy UV i specjalnego płynu aktywacyjnego.
 8. Ostatnim etapem jest ostateczne opiłowanie paznokci i nałożenie na każdą płytkę specjalnej oliwki dzięki której żelowe paznokcie wyglądają jak naturalne.
 9. Tak wykonane paznokcie możesz pomalować na wybrany kolor, paznokcie żelowe utrzymują przez 3 tygodnie i są odporne na moczenie dłoni w wodzie, lakier nie odpryskuje, nie matowieje, a żelowe paznokcie są nieporównywalnie mocniejsze od naturalnych.

 

Porady:

 1. Tipsy możesz modelować tak jak prawdziwe paznokcie, a więc skracać, obcinać, piłować i malować.
 2. Jeżeli klej lub żel pokryje skórki wokół paznokci należy jak najszybciej zdjąć go za pomocą drewnianej szpatułki lub patyczka, zaschnięty będzie bardzo trudny do usunięcia.
 3. Nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami, każde kolejne nakładanie paznokci żelowych będzie wychodziło sprawniej i szybciej, a efekt będzie coraz lepszy.

Komentarze