Marzysz o efektownych tunelach w uszach? Kup sobie tapery

TaperyMiłośników nietuzinkowego piercingu nie brakuje - ani wśród kobiet, ani wśród mężczyzn. Dotyczy to również ponadprzeciętnie dużych dziurek w uszach, czyli tuneli. Takie przekłucia można ozdabiać na różne sposoby - nie tylko tunelami z przestrzenią w środku, ale również pełnymi plugami, które dzięki swojej powierzchni dają duże możliwości stylizacyjne. Zanim jednak to stanie się możliwe, ucho musi zostać poddane odpowiednim zabiegom.

Rozciąganie ucha do tuneli - która metoda jest lepsza?

Pierwszą metodą, która pozwoli Ci na uzyskanie odpowiedniego otworu w uchu, jest zabieg operacyjny. Dziurkę wycina się wówczas przy pomocy skalpela lub igły biopsyjnej. Druga metoda nie wymaga udawania się do specjalisty, o ile posiadasz już dziurkę w uchu, a chcesz ją jedynie powiększyć. Możesz samodzielnie zabrać się za sukcesywne jej rozpychanie, w tym celu będzie Ci potrzebny odpowiedni kolczyk - taper.

Wraz z upływem czasu będziesz wymieniał tapery na coraz większe, aż do uzyskania odpowiedniej wielkości tunelu. Takie rozwiązanie nie musi być drogie - akrylowe i stalowe tapery z Crazyneedles.pl kosztują po kilka złotych, a są tak atrakcyjne, że będziesz nosić je z chęcią przez cały proces rozciągania ucha. Najważniejsze jest, abyś robił to stopniowo, zaczynając od najmniejszych.

Jeśli rozważasz podjęcie którejś z tych metod, polecamy Ci taper piercing. Powolne rozpychanie tkanki jest bardziej naturalne i mniej inwazyjne niż jednorazowe wykonywanie większego nacięcia. W przypadku zabiegu operacyjnego musisz też przygotować się na dłuższy czas gojenia, podczas którego nie wolno zmieniać biżuterii. Dopiero po całkowitym wygojeniu rany będziesz mógł bawić się tunelami i plugami.

Z kolei taper kolczyk stanowi ozdobę sam w sobie. Wybierz jednobarwne, proste modele lub intrygująco wzorzyste. Już na etapie dochodzenia do wymarzonych tuneli możesz podkreślić swój styl i wyróżniać się z tłumu. Zwłaszcza że ten proces potrwa co najmniej kilka tygodni. Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli dotąd nie miałeś wykonywanego żadnego przekłucia. Jeśli klasyczna dziurka lobe jest świeża, odczekaj swoje, zanim założysz taper piercing.

Co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz proces rozpychania ucha?

Tapery

Szerokie otwory w uszach nie są naturalne, dlatego powinieneś uzbroić się w cierpliwość. Zacznij od niewielkich taperów, a nawet klasycznych kolczyków o średnicy większej niż dotychczas. Optymalna zmiana to poszerzanie dziurki o 1 mm co 3-4 tygodnie. Na późniejszym etapie możesz wybrać taper kolczyk w kształcie kła, którego średnica różni się w kilku miejscach. Dzięki temu będziesz mógł przesuwać go w uchu bez konieczności wymiany na nowy.

Pamiętaj, że niczego tutaj nie przyspieszysz - w ten sposób możesz sobie raczej zaszkodzić. Próby zbyt intensywnego rozpychania ucha często kończą się powstawaniem brzydkich rozstępów i narośli. Być może słyszałeś już o tzw. słoneczku - są to nieestetyczne zgrubienia, pojawiające się wzdłuż całej wewnętrznej krawędzi otworu. Jeśli zauważysz coś podobnego, wyjmij taper i pozwól skórze odpocząć. Zaleca się zmniejszenie kolczyka o co najmniej dwa rozmiary na czas regeneracji.

Dobrym nawykiem podczas rozpychania ucha jest regularne nawilżanie, które zapobiega powstawaniu niechcianych blizn oraz przyspiesza proces. Możesz w tym celu używać wazelinę lub naturalne oleje. Nie zapominaj też o higienie - nieprzyjemny zapach w miejscu przekłucia jest normalny, jednak im większy otwór, tym więcej zanieczyszczeń. Regularnie pozbywaj się naskórka, potu, łoju i kurzu, przemywając przekłucie solą fizjologiczną lub mydłem antybakteryjnym bez alkoholu.

Taper - kolczyk, z którym osiągniesz upragniony efekt

Taper to proste narzędzie, dzięki któremu zmienisz lub podkreślisz swój styl. Nie możesz doczekać się efektu? To świetnie - szeroki asortyment dostępnych rozpychaczy do uszu pozwoli Ci świetnie wyglądać przez wszystkie tygodnie, a nawet miesiące oczekiwania. Bądź cierpliwy, a już niedługo będziesz mógł nosić efektowne tunele lub plugi. Tymczasem baw się kolorami i wzorami taperów!

Komentarze