Maseczka do twarzy - idealny sposób na pielęgnację cery mieszanej

Maseczka do twarzySkóra mieszana zawiera w sobie cechy skóry suchej i tłustej. To dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Jeśli chcesz, by była jednocześnie dobrze nawilżona i oczyszczona, sięgnij po maseczkę do twarzy.  Sama przekonasz się, że ten prosty zabieg potrafi zdziałać cuda.

Pielęgnacja cery mieszanej

Pielęgnacja cery mieszanej nie jest prosta. Z jednej strony musisz bowiem nawilżyć sferę suchą (skronie i policzki) a z drugiej musisz zadbać o dobre oczyszczenie i usunięcie nadmiaru sebum ze strefy tłustej (czoło, nos, broda). Jak to zrobić, aby żadna ze stref nie ucierpiała? Najlepiej nakładać maseczki na twarz, które dostarczą skórze mieszanej niezbędnych składników odżywczych i zapewnią optymalny stan nawilżenia. Maseczki na twarz, dzięki swoim właściwościom oczyszczającym, potrafią również normalizować funkcjonowanie gruczołów łojowych, co sprzyja poprawie strefy tłustej.

Niezbędne składniki maseczki na twarz dla skóry mieszanej

Aby skóra mieszana była zdrowa i ładnie wyglądała, potrzebuje maseczki na twarz, która zawiera substancje wspierające działanie naturalnego czynnika nawilżającego (NMF). Jest on jednym ze składników warstwy rogowej skóry i dba o prawidłowy poziom nawilżenia naskórka. Maseczka do twarzy, która ma spowodować wzrost wilgotności sfery suchej, musi posiadać w składzie takie substancje jak np. kwas hialuronowy czy mocznik. Oprócz tego maseczka do twarzy, której zadaniem jest poprawa wyglądu skóry mieszanej, powinna zawierać substancje zatrzymujące wilgoć wewnątrz naskórka, czyli np. olej jojoba, olej arganowy czy makadamia. Kompleksowa pielęgnacja cery mieszanej wymaga również od maseczki składników oczyszczających twarz, czyli np. kwasów, jak również składników regulujących pracę gruczołów łojowych, czyli np. cynku, czy siarki .

Maseczka odżywcza na twarz - najlepsze rozwiązanie dla skóry mieszanej

Maseczka do twarzy jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz w krótkim czasie poprawić kondycję swojej cery. Ma właściwości okluzyjne, co oznacza, że tworzy na powierzchni naskórka nieprzepuszczalną warstwę. Dzięki temu maseczka odżywcza na twarz umożliwia lepsze i szybsze wchłonięcie się składników odżywczych do wnętrza skóry. Ma więc tę przewagę nad innymi kosmetykami przeznaczonymi dla skóry mieszanej, że działa od środka, a nie tylko na powierzchni naskórka. Natłuszcza skórę, a tym samym sprawia, że staje się elastyczna. Z tym jest coś nie tak. Maseczki odżywcze to takie, które natłuszczają skórę… Idealnie skomponowaną maseczką do twarzy, przeznaczoną do pielęgnacji cery mieszanej, jest np. maska oczyszczająca ylang ylang. Posiada ona podwójne działanie: działa normalizująco i jednocześnie uwalnia od zanieczyszczeń. Pamiętaj, że maseczka odżywcza na twarz powinna nie tylko zmatowić błyszczącą strefę T, ale również nawilżyć sferę suchą skóry mieszanej, a tak właśnie działa maska Decleor. Maseczki na twarz są bardzo wygodne w użyciu. Wystarczy je nałożyć jedynie dwa razy w tygodniu, aby skóra mieszana mogła być zadbana, gładka i miła w dotyku. Nawet najlepiej działający krem nie zdziała tyle, ile maseczka do twarzy. Warto o tym pamiętać, jeśli nasza skóra mieszana wciąż sprawia nam kłopoty, jest nadmiernie przesuszona lub też odwrotnie- wydziela zbyt duże ilości sebum. Dzięki regularnemu stosowaniu maseczki odżywczej na twarz możesz wreszcie przestać się martwić pielęgnacją skóry i cieszyć się odzyskaniem pięknej i dobrze nawilżonej cery,

Maseczka do twarzy - jak nakładać, żeby najlepiej działała?

Zanim nałożysz maseczkę warto byś dokonała dokładnego demakijażu twarzy, a następnie wykonała peeling. Dzięki temu usuniesz martwe komórki naskórka i pozwolisz składnikom kosmetyku lepiej wchłonąć się do środka. Następnie czystymi palcami nakładaj maseczkę na twarz, starając się ominąć okolice oka. Potrzymaj maskę minimum 10 minut na skórze, a następnie zmyj ją lub zdejmij według instrukcji na opakowaniu.

KomentarzeMaseczki do cery tłustej

Sposób na piękną ceręMaseczki do tłustej cery. Cera tłusta wymaga zastosowMaseczka z sody na wągry

Maseczka z sody na wągrySoda oczyszczona jest złotym środkiem na wszystko, używamy jeMaseczka z siemienia lnianego do twarzy i na włosy

Maseczka z siemienia lnianegoMaseczka z siemienia lnianego WłaMaski algowe typu peel - off

Maski algoweMaseczki algowe typu peel - off