Maseczka z jajka na włosy

Maseczka z jajka na włosyMaseczka z jajka na włosy

Jajka są obecne w polskich domach od zawsze, nie wyobrażamy sobie gotowania i pieczenia bez tego popularnego i jakże taniego produktu. A czy wiecie, że z jajka można zrobić rewelacyjną odżywkę do włosów?

Metoda ta była znana już naszym prababkom, babkom i stosowana prze wiele lat. Jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia biła rekordy popularności zastępując niedostępne w polskich sklepach produkty do pielęgnacji włosów. Wraz  rozwojem kapitalizmu i zalaniem naszego rynku markowymi produktami powoli odeszła do lamusa razem z wieloma innymi domowymi sposobami na poprawienie urody.

Na szczęście od kilku lat panuje moda na naturalne kosmetyki, które powracają do łask. Dlaczego warto postawić na kosmetyki przygotowane własnoręcznie z produktów ogólnie dostępnych. Przede wszystkim dlatego, że mamy pewność co się w nich znajduje, domowe odżywki i maseczki nie zawierają środków konserwujących, które bardzo często neutralizują działanie witamin i soków owocowych. Dlaczego więc są dodawane do kosmetyków, odpowiedź jest bardzo prosta nikt przecież nie kupi szamponu, czy odżywki o 3 dniowym terminie przydatności. Od produktów dostępnych w kolorowych drogeriach oczekujemy tez ładnego zapachu i konsystencji ułatwiającej nakładanie produktu. W efekcie otrzymujemy kremy i odżywki z dodatkiem substancji zapachowych, wypełniaczy, zagęszczaczy, środków konserwujących i dopiero na końcu z ekstraktem z ziół, owoców itd.

Maseczka z jajka

Maseczka z jajka przygotowana w domu to prawdziwa bomba witaminowa dla włosów.

Poniżej przedstawiam kilka wersji masek przeznaczonych dla różnych rodzajów włosów.

Maseczka z jajka na włosy matowe, zniszczone i suche

2 żółtka należy rozbełtać, następnie dodać 1 łyżkę naturalnego miodu i 2 łyżki oliwy z oliwek, całość dokładnie wymieszać i nałożyć na włosy na około 40 minut, na głowę najlepiej jest włożyć czepek, lub woreczek foliowy. Zabieg należy powtarzać po każdym myciu głowy, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Maseczka z jajka na włosy osłabione i kruche

2 żółtka należy rozmieszać, dodać 1 łyżkę octu jabłkowego, 1 łyżkę miodu i 2 łyżki oliwy z oliwek, lub oleju lnianego, jeśli odżywka jest za gęsta można dolać odrobinę gorącej wody, całość dokładnie wymieszać i pozostawić na włosach na 30 minut, zabieg powtarzamy co 3 dni.

Maseczka z jajka na szybki porost włosów

2 białka mieszamy, dodajemy 1 łyżkę musztardy z gorczycą i około 3-6 łyżek jogurtu naturalnego tak by odżywka łatwo się nakładała. Nie polecam podgrzewania tej maski ponieważ ścięte białko bardzo trudno spłukać z włosów. Mieszankę pozostawiamy na głowie na 30 minut, zabieg należy powtarzać co 3 dni.

Maseczka z jajka na włosy cienkie i bez objętości

2 białka należy rozbełtać następnie dodać do nich sok z jednej cytryny, całość można zagęścić kilkoma łyżkami jogurtu naturalnego. Odżywkę pozostawiamy na 30 minut, i nakładamy co 2 dni.

Maseczka z jajka na rozdwojone końcówki włosów, włosy bardzo zniszczone

2 żółtka należy rozbełtać, dodać 1 łyżkę miodu, 1 łyżkę jogurtu naturalnego, łyżeczkę olejku migdałowego, kokosowego, lnianego, lub po prostu oliwy z oliwek. Składniki należy dobrze wymieszać i rozprowadzić na całej długości włosów. Odżywkę pozostawiamy na 30 minut, zabieg powtarzamy dwa razy w tygodniu.

Komentarze

Kama
Nie przesadzajcie z tym Biotebalem (chyba że to kolejne osoby do rozreklamowania produktu).
Biotebal stosowałam i bez efektów :/ Tak samo Biotynox i coś jeszcze z biotyną, prócz tego MegaKrzem i nadal nic.
Piłam drożdze piekarskie i taniej mi wyszło niż ten Biotebal, który już nawet po otwarciu lodówki wyskakuje.
Wypadanie włosów i ich zły stan to NIEKONIECZNIE wina braku biotyny!!!
To może być tarczyca, niedożywienie, anemia, stres...
U mnie stan włosów poprawił się, gdy zaczęłam suplementować ŻELAZO. Do tego łykam krzem i czasem pomijam drożdże, bo są naturalne i organizm lepiej je wchłania. Jem więcej białka zwierzęcego i zamiast chemicznych farb stosuje Sennę z Vanity i Orzechowy Brąz tej samej firmy, bo nie ma tam żadnych dodatków, tylko 100% zioła.
Radzę się przyjrzeć swojej diecie kobiety, a nie ślepo podążać za reklamami, na które idą miliony złotych.
Gosia
Ja też jestem zwolenniczką biotbalu, gdyby nie on miałabym chyba połowę włosów. Na całe szczęście udało się zatrzymać ten proces i wzmocnić organizm od środka. Próbowałam z domowymi kuracjami i odżywkami ale jednak to było za mało.
Kalla
Moje były mocno osłabione i przesuszone, przez to zaczęły się łamać i wypadać. Niedawno odkryłam biotebal, szampon i odżywkę, stosuję regularnie i widzę efekty. Włosy są mocniejsze, przestały wypadać i mnie martwić. Różnica jest bardzo widoczna.
Daria
Ja stosuję serię Kosswell Macadamian z olejkiem makadamia i jestem bardzo zadowolona z efektu!
Przede wszystkim bardzo szybko i łatwo się wchłania, włosy są nawilżone i nie wyglądają na zniszczone   Samego olejku używam nawet w ciągu dnia, żeby włosy dodatkowo odżywić!