Maseczka z jajka na włosy

Maseczka z jajka na włosyMaseczka z jajka na włosy

Jajka są obecne w polskich domach od zawsze, nie wyobrażamy sobie gotowania i pieczenia bez tego popularnego i jakże taniego produktu. A czy wiecie, że z jajka można zrobić rewelacyjną odżywkę do włosów?

Metoda ta była znana już naszym prababkom, babkom i stosowana prze wiele lat. Jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia biła rekordy popularności zastępując niedostępne w polskich sklepach produkty do pielęgnacji włosów. Wraz  rozwojem kapitalizmu i zalaniem naszego rynku markowymi produktami powoli odeszła do lamusa razem z wieloma innymi domowymi sposobami na poprawienie urody.

Na szczęście od kilku lat panuje moda na naturalne kosmetyki, które powracają do łask. Dlaczego warto postawić na kosmetyki przygotowane własnoręcznie z produktów ogólnie dostępnych. Przede wszystkim dlatego, że mamy pewność co się w nich znajduje, domowe odżywki i maseczki nie zawierają środków konserwujących, które bardzo często neutralizują działanie witamin i soków owocowych. Dlaczego więc są dodawane do kosmetyków, odpowiedź jest bardzo prosta nikt przecież nie kupi szamponu, czy odżywki o 3 dniowym terminie przydatności. Od produktów dostępnych w kolorowych drogeriach oczekujemy tez ładnego zapachu i konsystencji ułatwiającej nakładanie produktu. W efekcie otrzymujemy kremy i odżywki z dodatkiem substancji zapachowych, wypełniaczy, zagęszczaczy, środków konserwujących i dopiero na końcu z ekstraktem z ziół, owoców itd.

Maseczka z jajka

Maseczka z jajka przygotowana w domu to prawdziwa bomba witaminowa dla włosów.

Poniżej przedstawiam kilka wersji masek przeznaczonych dla różnych rodzajów włosów.

Maseczka z jajka na włosy matowe, zniszczone i suche

2 żółtka należy rozbełtać, następnie dodać 1 łyżkę naturalnego miodu i 2 łyżki oliwy z oliwek, całość dokładnie wymieszać i nałożyć na włosy na około 40 minut, na głowę najlepiej jest włożyć czepek, lub woreczek foliowy. Zabieg należy powtarzać po każdym myciu głowy, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Maseczka z jajka na włosy osłabione i kruche

2 żółtka należy rozmieszać, dodać 1 łyżkę octu jabłkowego, 1 łyżkę miodu i 2 łyżki oliwy z oliwek, lub oleju lnianego, jeśli odżywka jest za gęsta można dolać odrobinę gorącej wody, całość dokładnie wymieszać i pozostawić na włosach na 30 minut, zabieg powtarzamy co 3 dni.

Maseczka z jajka na szybki porost włosów

2 białka mieszamy, dodajemy 1 łyżkę musztardy z gorczycą i około 3-6 łyżek jogurtu naturalnego tak by odżywka łatwo się nakładała. Nie polecam podgrzewania tej maski ponieważ ścięte białko bardzo trudno spłukać z włosów. Mieszankę pozostawiamy na głowie na 30 minut, zabieg należy powtarzać co 3 dni.

Maseczka z jajka na włosy cienkie i bez objętości

2 białka należy rozbełtać następnie dodać do nich sok z jednej cytryny, całość można zagęścić kilkoma łyżkami jogurtu naturalnego. Odżywkę pozostawiamy na 30 minut, i nakładamy co 2 dni.

Maseczka z jajka na rozdwojone końcówki włosów, włosy bardzo zniszczone

2 żółtka należy rozbełtać, dodać 1 łyżkę miodu, 1 łyżkę jogurtu naturalnego, łyżeczkę olejku migdałowego, kokosowego, lnianego, lub po prostu oliwy z oliwek. Składniki należy dobrze wymieszać i rozprowadzić na całej długości włosów. Odżywkę pozostawiamy na 30 minut, zabieg powtarzamy dwa razy w tygodniu.

Ocena: 4.5

Komentarze

Gosia
Ja też jestem zwolenniczką biotbalu, gdyby nie on miałabym chyba połowę włosów. Na całe szczęście udało się zatrzymać ten proces i wzmocnić organizm od środka. Próbowałam z domowymi kuracjami i odżywkami ale jednak to było za mało.
Kalla
Moje były mocno osłabione i przesuszone, przez to zaczęły się łamać i wypadać. Niedawno odkryłam biotebal, szampon i odżywkę, stosuję regularnie i widzę efekty. Włosy są mocniejsze, przestały wypadać i mnie martwić. Różnica jest bardzo widoczna.
Daria
Ja stosuję serię Kosswell Macadamian z olejkiem makadamia i jestem bardzo zadowolona z efektu!
Przede wszystkim bardzo szybko i łatwo się wchłania, włosy są nawilżone i nie wyglądają na zniszczone   Samego olejku używam nawet w ciągu dnia, żeby włosy dodatkowo odżywić!