Maseczka z ziemniaka zadba o zmarszczki i trądzik?!

Maseczka z ziemniakaRzadko kto zdaje sobie sprawę jak wiele jest wokół nas naturalnych produktów które mogą działać cuda dla naszego zdrowia i urody, jednym z tych produktów który dziś opiszemy jest surowy ziemniak, a dokładniej maseczka z ziemniaka która działa cuda Naszej dla cery!

Maseczka o której mowa jest bardzo łatwa w przygotowaniu co jest kolejnym wielkim jej plusem! Maseczka z ziemniaka surowego oczyszcza skórę, poprawia jej wygląd niwelując zmarszczki i trądzik, maseczka ta bardzo często także stosowana jest na cienie pod oczami. Ziemniak ma intensywne działanie zmiękczające i nawilżające. Dlatego idealnie nadaje się dla osób mających podrażnioną, suchą i zniszczoną cerę. Warto także pamiętać, że ziemniak ma działanie bakteriobójcze i zawiera dość duże pokłady witaminy C.

Przepisy na maseczkę z ziemniaka

Maseczka wygładzająco - regenerująca

Pierwszym krokiem jest dokładne obranie ziemniaka ze skórki, następnie ścieramy go na tarce z malutkimi oczkami. Papka ziemniaczana która powstanie musi być nałożona na bardzo dobrze oczyszczoną cerę. Jest to ważne, gdyż im lepiej oczyścimy twarz, tym więcej składników i witamin będzie ona mogła wchłonąć. Nic nie stoi na przeszkodzie aby ziemniaczaną maseczkę nałożyć na skórę szyi oraz dekoltu, tam także często pojawiają się zmarszczki, warto więc już teraz zadbać o przeciwdziałanie im.

Maseczkę z ziemniaka trzymamy na skórze przez 20-30 min i zmywamy następnie ciepłą wodą.

Maseczka z ziemniaka na cienie pod oczami

Jak w przypadku pierwszej maseczki, dokładnie obieramy ziemniaka i trzemy go na tarce aby powstała papka. Pakę nakładamy następnie na zamknięte oczy, po nałożeniu maseczki kładziemy nań waciki lub gazę. Po upływie 20 minut zdejmujemy waciki i zmywamy maseczkę z oczu letnią wodą. Teraz warto nałożyć krem pod oczy aby załagodzić reakcję skóry na ziemniaczaną maseczkę.

O czym warto pamiętać?

  • Maseczka z ziemniaka ma najlepsze właściwości gdy jest świeża, dlatego staraj się aby nałożyć ją na cerę zaraz po starciu ziemniaka na tarce.
  • Zawsze warto wybierać ziemniaki z ekologicznej uprawy, takie ziemniaki nie posiadają chemii która może podrażnić cerę.
  • Jeśli ugotujecie ziemniaka w łupince i obierzecie ze skóry zaraz po ugotowaniu to straci on wtedy mniej wartych dla Twojej cery składników odżywczych.

Mam nadzieję, że przekonałam Cię do stosowania maseczki z ziemniaka, jej działanie na trądzik, zmarszczki i cienie pod oczami została wielokrotnie potwierdzona.

Autor: www.kobieco.pl.

Komentarze