Mat kontra połysk w łazience, czyli jakie wykończenie mebli łazienkowych wybrać?

Mat a połysk w łazienceMeble łazienkowe oferują nie tylko cenne miejsce do przechowywania kosmetyków, środków czystości i akcesoriów łazienkowych, lecz same w sobie stanowią ozdobę pomieszczenia decydującą o jego ostatecznym wyglądzie i charakterze. Szczególne znaczenie dla efektu wizualnego, jaki uda nam się za ich pomocą uzyskać, ma wykończenie frontów mebli, które może być matowe lub w połysku. Każde z tych rozwiązań posiada swoje niewątpliwe zalety, które warto poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej.

Nowoczesne meble łazienkowe w połysku - dlaczego warto je wybrać?

Meble łazienkowe pełnią wiele funkcji. Ich zadaniem jest utrzymanie porządku w pomieszczeniu, zapewnienie miejsca do przechowywania środków czystości, kosmetyków i akcesoriów i ich właściwą organizację oraz nadanie pomieszczeniu pożądanego wystroju i klimatu. Design mebli jest więc nie mniej ważny od ich funkcjonalności. Osoby stojące przed wyborem nowych mebli do swojej łazienki najczęściej zastanawiają się, czy nowoczesne meble łazienkowe wykończone z połyskiem będą praktycznym i efektownym rozwiązaniem. Szeroki wybór mebli z błyszczącymi frontami dostępny jest w ofercie marki Roca. Warto w szczególności zwrócić uwagę na rozwiązania z kolekcji Inspira i Victoria-N, których uniwersalny charakter doskonale wpasuje się w gusta każdej osoby.

Nowoczesne meble łazienkowe z błyszczącymi frontami doskonale odnajdą się w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnej stylistyce. Ich blask doskonale wydobywa intensywne oświetlenie LED-owe, które instaluje się głównie w pomieszczeniach wykończonych w zgodzie z najnowszymi trendami. Wykończone w połysku fronty pięknie odbijają padające na nie z góry światło, przez co prezentują się niezwykle luksusowo i elegancko. Odbicie światła nadaje im wrażenie trójwymiarowości oraz pozwala dodatkowo rozjaśnić i rozświetlić pomieszczenie, co docenią w szczególności posiadacze małych łazienek.

Nowoczesne meble łazienkowe z matowym wykończeniem i ich zalety

Na przeciwnym biegunie w stosunku do niezwykle popularnych w ostatnich latach mebli łazienkowych z błyszczącymi frontami znajdują się natomiast rozwiązania o wykończeniu matowym. Ich główną zaletą jest praktyczność oraz bezproblemowość codziennego użytkowania - meble łazienkowe z matowymi frontami nie wymagają bowiem regularnego czyszczenia i polerowania ich powierzchni, przez co są znacznie łatwiejsze i wygodniejsze w pielęgnacji. Ich uniwersalny i ponadczasowy charakter sprawia natomiast, że doskonale odnajdą się zarówno w nowoczesnych łazienkach, jak i pomieszczeniach urządzonych w bardziej klasycznej stylistyce.

W ofercie marki Roca znaleźć można szeroki wybór uniwersalnych mebli z matowymi frontami w różnych kolorach. Należą do nich chociażby nowoczesne meble łazienkowe z kolekcji Gap dostępne w aż trzech matowych wykończeniach - jesion nordic, jasny szary mat oraz biały. Miłośnicy połysku mają natomiast do dyspozycji niezwykle eleganckie, ciemne fronty w kolorze antacyt połysk. Bardzo ciekawie prezentują się także meble z kolekcji Ronda, których matowe fronty są dostępne w doskonale pasującym do skandynawskiej stylistyki kolorze cement. Gładka, wykonana z niezwykłą starannością i dbałością o każdy detal powierzchnia frontów w modnych kolorach gwarantuje uzyskanie pożądanego wystroju pomieszczenia, a wysoka funkcjonalność mebli zapewnienie porządku i doskonałej organizacji łazienkowej przestrzeni. Wszystkie meble łazienkowe dostępne są na stronie producenta: http://www.roca.pl/katalog/produkty/#!/meble.

Komentarze

domokreatywni.pl
Na informacje, ciekawe pomysły, inspiracje, rozwiązania dla domu i ogrodu zapraszamy do nas na http://domokreatywni.pl/