Meble do sypialni - co wybrać?

SypialniaWybór mebli do sypialni to zdecydowania jedna z ważniejszych kwestii w procesie meblowania naszego domu lub mieszkania. Warto dobrze zastanowić się jakiego rodzaju mebli potrzebujemy i czego od nich będziemy oczekiwać na co dzień. Jeśli mamy problem z wyborem idealnych mebli do sypialni, to zdecydowanie warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się dobieraniem mebli i doradzeniem w tym temacie.

Meble do sypialni - jak wybrać idealne łóżko?

Jeśli chodzi o odpowiednie łóżko do naszej sypialni, to w tym wypadku powinniśmy postawić przede wszystkim na wygodę, która będzie miała wpływ między innymi na nasze codzienne funkcjonowanie i samopoczucie. Należy pamiętać, że komfort snu to jedna z najważniejszych kwestii w dobrym dla zdrowia stylu życia. Przede wszystkim warto zastanowić się jakiego rozmiaru łóżka potrzebujemy i jak będzie najlepsze do naszego pomieszczenia. Jeśli chodzi o wymiary to standardowe łóżka dwuosobowe: mają wymiar 120 x 200 cm (takie świetnie nadają się do małych sypialni, ale raczej są mało komfortowe, ze względu na ograniczoną powierzchnię spania). Inny dostępny rozmiar to 140 x 200 cm lub 160 x 200 cm (to najbardziej znany i popularny w sklepach meblowych wymiar), inne rozmiary to 180 x 200 cm i 200 x 200 cm, są one przeznaczone do naprawdę dużych sypialni, jeśli możemy sobie pozwolić na tak dużą powierzchnię spania to zdecydowanie warto, gdyż duża powierzchnie spania gwarantuje duży komfort, szczególnie jeśli z łóżka korzystają dwie osoby.

Zdecydowanie warto w sklepie, w którym mamy zamiar zakupić nasze łóżko, wypróbować je względem naszego wzrostu i dokładnie się mu przyjrzeć.

Inną ciekawą opcją, o której zdecydowanie warto pamiętać, to możliwość wykonania łóżka o wybranych rozmiarze na specjalne zamówienie. Jest to szczególnie korzystna opcja dla osób posiadających sypialnię o nietypowych wymiarach i kształtach ścian. Trzeba wiedzieć, że do łóżka zrobionego na wymiar będzie potrzebny również specjalny, wykonywany na zamówienie materac, co zwiększy fundusze, które będziemy musieli przeznaczyć na zakup i urządzenie naszej sypialni. Warto mieć to na uwadze jeśli mamy ograniczone fundusze i chcemy zmieścić się w jak najmniejszych kosztach.

Meble do sypialni - łóżko drewniane czy lepiej postawić na tapicerkę?

Warto również zastanowić się, czy chcemy zakupić łóżko drewniane, czy zdecydujemy się na opcję z łóżkiem tapicerowanym. Warto mieć na uwadze, że standardowe drewniane meble do sypialni na przykład bukowe czy sosnowe charakteryzują się dużą trwałością i mogą nam naprawdę posłużyć przez wiele lat. Jeśli chodzi o meble tapicerowane, to tutaj mamy zdecydowanie więcej wyboru jeśli chodzi o kolory, struktury materiału i wykończenie, w porównaniu do mebli drewnianych. Warto zdecydować się na zakup tapicerek ekologicznych, by posiadając piękną sypialnię jednocześnie dbać o nasze środowisko.

Rama łóżka - jakie są opcje i co możemy wybrać? Na co należy zwrócić uwagę?

Obecnie na rynku wybór ram łóżka jest naprawdę bardzo, bardzo szeroki i każdy klient znajdzie coś dla siebie, co będzie dopasowane do jego gustu i upodobań. Klienci lubiący efektowne przedmioty mogą na przykład wybrać duże łóżko ze zdobionym baldachimem. W obecnych czasach popularnością cieszą się proste łóżka o prostych ramach. Prostota pasuje do większości mieszkać i domów, do prostej ramy i kształtu zdecydowanie łatwiej dobrać inne elementy wystroju naszej sypialni. Jeśli duże spędzamy czasu w łóżko, wykonując inne czynności, takie jak na przykład: czytanie czy praca, to warto zdecydować się na łóżko za zagłówkiem. Taki zagłówek pozwoli na wygodne przebywanie w łóżku w pozycji siedzącej, co sprawi, że nasze plecy i kręgosłup nie będzie ulegał obciążeniu.

Przed zakupem materaca zdecydowanie niezbędną rzeczą jest zakup i wcześniej wybór odpowiedniego stelaża do naszego łóżka. Najbardziej wygodne stelaże to te z możliwością ruchu i zmiany pozycji, czyli stelaże wykonane z drewnianych listewek. Warto mieć to na uwadze przy zakupie stelażu do swojego łóżka do sypialni.

Meble do sypialni - jaką szafę najlepiej wybrać do naszej sypialni? Na co należy zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o zakup szafy do sypialni, to jeśli posiadamy dużo ubrań i przedmiotów, to zdecydowanie warto postawić na duży rozmiar szafy do sypialni. Pojemność szafy to jedna z najważniejszych cech, na jaką powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie wymarzonej szafy. Obecnie na rynku możemy otrzymać szafy jedno-, dwu-, trzy-, a nawet czterodrzwiowe, w zależności od tego, czego oczekujemy. Jeśli mamy małą sypialnię do zdecydowanie lepiej postawić na szafę jednodrzwiową lub dwudrzwiową. W większych pomieszczeniach możemy zdecydować się opcję z trzydrzwiową szafą.

Obecnie bardzo modny jest prosty i funkcjonalny styl skandynawski. Jest to minimalistyczny styl, dlatego zdecydowanie nie będziemy mieć problemów z dobraniem do niego dodatków i pozostałych mebli do sypialni. Do stylu skandynawskiego bardzo pasują jasne, pastelowe kolory i proste kształty mebli.

Istnieją również zwolennicy orientalnego stylu, który popularnie nazywany jest orientalnym. Jest on zdecydowanie bogatszy i posiada więcej zdobień niż styl skandynawski. Świetnie sprawdzają się tutaj szafy ciemne, hebanowe, które podkreślają kolonializm i pochodzenie tego stylu.

Na rynku popularne są teraz także style vintage oraz ciągle styl nowoczesny, gdzie klienci łączą ze sobą odważne kolory.

Obecnie na rynku istnieje naprawdę bardzo szeroki wybór szaf, jak łóżek do sypialni dlatego z pewnością każdy znajdzie w sklepach stacjonarnych bądź internetowych coś dla siebie. Warto przed odwiedzeniem sklepu stacjonarnego przejrzeć jego ofertę online, by przekonać się, czego możemy spodziewać się i oczekiwać w danym sklepie meblowym. Doradcy chętnie podzielą się z nami również katalogami, gdzie znajdziemy jeszcze więcej modeli i wzorów mebli, którymi jesteśmy zainteresowani. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie i umebluje swoją sypialnię i wyjątkowy i wymarzony sposób na długie lata.

Komentarze