Meble skandynawskie do salonu - przegląd nowości

Meble skandynawskie do salonuModny scandi design tworzy niepowtarzalny klimat we wnętrzach. Dekoruje, stroi i urządza, a wszystko to za sprawą gustownych kolorów i oszczędnej w zdobienia stylistyki. Zobacz najnowsze meble skandynawskie do salonu urządzonego z północnym zacięciem. Odkrywaj, inspiruj się i zmieniaj otaczającą cię przestrzeń.


Jak urządzić skandynawski salon? Praktyczne wskazówki

Aranżując skandynawski salon, warto zadbać o charakterystyczne kolory, które wniosą do wnętrza świeżość i ten wyjątkowy duński rys. Pamiętajmy, że wnętrza inspirowane chłodem północy lubią jasne barwy.

Dominuje w nich czysta biel, której odcień przypomina ścięty ostrym mrozem śnieg. Spotkać tu można również szarość i najdelikatniejsze odcienie beżu. W czystej formie mocnym akcentem na planie urządzonego w tym stylu domu są desenie drewna. Obecne przede wszystkim na ścianach i podłodze, ale równie często spotykane w formie detali zdobiących skandynawskie meble pokojowe.

Jasne meble stworzą tło dla bardziej wyrafinowanych dodatków. Poduszki dekoracyjne, lampiony ze świecami i ozdobne figurki mogą być w mocniejszych kolorach. To świetny akcent dla dość monochromatycznego salonu. Przyjemnie ożywia przestrzeń, co więcej pozwala lekko spersonalizować wnętrze i przemycić charakter każdego z korzystających z niego domowników.

Meble skandynawskie do salonu

Białe meble do salonu. Skandynawskie aranżacje

Jak wyglądają meble w stylu skandynawskim? Przede wszystkim wyróżnia je prosta forma i powściągliwe w zdobienia wzornictwo. Scandi design stroni od dekoracyjnych uchwytów, połyskujących frontów i mocnych połączeń kolorystycznych. W zamian za to na dobre rozkochał nas w bieli, deseniach drewna i lekkich beżach przypominających wybarwienie juty, lnu i owczej wełny.

Silnie zgeometryzowane bryły mebli skandynawskich najczęściej osadzone są na lekko wydłużonych nóżkach. Takie rozwiązanie dodaje im optycznej lekkości. Przy tej okazji całe wnętrze zyskuje iluzję powiększenia. Dla fanów skandynawskich aranżacji liczne przeszklenia w komodach i witrynach są doskonałą okazją, aby wyeksponować podkreślające styl dodatki.

Języczkiem uwagi jest tu wybarwienie frontów poszczególnych elementów zestawu mebli pokojowych. Najpopularniejsze są białe meble skandynawskie, a zaraz za nimi plasuje się biel w połączeniu z dekorami w odcieniach drewna lub stonowanej szarości. Taka paleta daje pewność utrzymania harmonii w aranżacji, a także potęguje modny look rodem z krajów północy.

Meble w stylu skandynawskim do małych i dużych pomieszczeń

Rozmiar urządzanego pomieszczenia w dużym stopniu wpływa na możliwości aranżacyjne. O ile w przestronnym wnętrzu dobrze zaprezentuje się zestaw mebli w stylu skandynawskim złożony z wielu elementów, o tyle dla ciasnej kawalerki może to być zdecydowanie zbyt wiele.

Meble skandynawskie do salonu

W małych rozmiarów wnętrzach lepiej odnajdą się meblościanki skandynawskie. Przemyślana konstrukcja tych wielozadaniowych mebli wyróżnia się funkcjonalnością. Zaprojektowane z punktu widzenia potrzeb wnętrze doskonale sprawdza się na co dzień we wspólnej dla całej rodziny przestrzeni.

Szeroki zakres schowków o zróżnicowanej wielkości zapewnia optymalną przestrzeń do przechowywania zarówno drobnych, jak i większych rozmiarów przedmiotów. Sezonowe dekoracje, odświętna zastawa stołowa, a także często używane akcesoria. Wszystko to znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce w skandynawskiej meblościance.

Gdzie kupić skandynawskie meble?

Pierwsze kroki w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań do swojego mieszkania stawiamy online. Sklepy internetowe oferują szeroki wybór elementów wyposażenia mieszkania, w tym meble skandynawskie do salonu i przestronnego pokoju dziennego.

Odwiedź eshop Mirjan24, znajdziesz tam wszystkie widoczne na zdjęciach zestawy, a także o wiele więcej propozycji wyposażenia domu i mieszkania.

Komentarze