Metody wróżbiarskie - jak przepowiedzieć przyszłość?

Karty TarotaPoznanie przyszłości swojej i innych intrygowało od zawsze. Jednak stuprocentowego sposobu na przewidzenie nadchodzących wydarzeń jeszcze nie wynaleziono.

Nie oznacza to jednak, że nie istnieją metody, za pomocą których ludzie próbują doszukać się jakichkolwiek wzmianek o przyszłości. Tymi sposobami są wróżby i ich wszelkie rodzaje. Które z nich są najpopularniejsze?

Do wróżb można podejść z przymrużeniem oka. Nie ulega jednak wątpliwości, że cieszą się one od dłuższego czasu niemalejącą popularnością. Dla jednych są formą zabawy, dla drugich istotnym życiowym drogowskazem. Z jakich metod wróżbiarskich korzystamy najchętniej i dlaczego? Czy ma na to wpływ skuteczność poszczególnych sposobów?

Horoskop

Chyba najpopularniejsza metoda wróżbiarska, która szczególnie ugruntowała się w Polsce wraz z narodzinami wielu kolorowych magazynów. Horoskopy do dziś można znaleźć w niemal każdej gazecie, a w Internecie jest ich prawdziwy przesyt. System wróżby jest banalnie prosty: każdy z nas narodził się w momencie bardzo konkretnego układu ciał niebieskich. Układów jest dwanaście i dzielą się na poszczególne symbole. To jak akurat ułożyły się gwiazdy ma decydować o naszym losie, charakterze, umiejętnościach oraz słabościach. Trudno jednak traktować cotygodniowe wróżby horoskopowe za rzetelne przewidywanie przeszłości. To bardziej wskazówki, które pozwalają nieco szerzej spojrzeć na niektóre czyhające na nas niebezpieczeństwa i na nasze wady.

Wróżenie z kart

W przeciwieństwie do horoskopu, wróżenie z kart owiane jest nutką enigmatyczności. Nie każdy bowiem potrafi umiejętnie posługiwać się tarotem i odczytać jaką przyszłość przewidział. Tym zajmują się wróżki, które obecnie na brak pracy raczej nie narzekają. Potrafią one jednocześnie ogólnie, ale również dość indywidualnie dla każdego z osobna zinterpretować zaprezentowaną przez karty sytuację. Nie istnieją żadne dokładne informacje co do skuteczności wróżenia z kart, ale nie brakuje głosów, że jest to jedna  najlepszych metod wróżbiarskich.

Numerologia

Czyli prognozowanie z liczb - również jedna z popularniejszych metod wróżbiarskich. O jakie liczy chodzi? W zasadzie o wszelkie, bo numerologii może zostać poddane wszystko, a sposobów na wyciągnięcie jakiejkolwiek informacji o przyszłości za pomocą liczb jest co niemiara. W numerologiczne żarty potrafią się bawić młode dziewczyny, które w ten sposób chcą poznać imię swojego przyszłego męża. Podobnie jak horoskop, numerologia może i popularna, raczej nie należy do metod uznawanych za wartościowe.

Chiromancja - wróżenie z ręki

To także jedna z najpopularniejszych metod wróżbiarskich, najczęściej utożsamiana z Cygankami, które z dłoni rzekomo potrafią odczytać przyszłość. Wróżba opiera się tylko i wyłącznie na odczytaniu tzw. linii znajdujących się po wewnętrznej części dłoni. Linie te mają odzwierciedlać układ gwiazd na niebie i tym samym decydować o tym, co wydarzy się nam w przyszłości. Z ręki można podobno odczytać wiele informacji na temat sfery uczuciowej, bogactwa, zdrowia a nawet długości życia.

Autor: Wojciech Chentkiewicz, www.horoskop.iwoman.pl.

Komentarze