Modna sypialnia w stylu glamour

Sypialnia w stylu glamourNie każda sypialnia musi być stonowana i minimalistyczna. W tej przestrzeni wiele osób decyduje się na wykorzystanie bardziej dekoracyjnych nurtów, dzięki którym wnętrze nabiera oryginalnego wyrazu i przytulności. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest sypialnia w stylu glamour, pełna blichtru i luksusu, a przy tym niezmiernie wygodna. Co powinno się w niej znaleźć, by optymalnie spełniała swoją rolę? Dowiecie się tego z dzisiejszego artykułu.

Czym jest styl glamour?

Styl glamour to tendencja łącząca wiele elementów, pochodzących z różnych nurtów. Podstawową zasadą jest zbudowanie przestrzeni reprezentacyjnej, eleganckiej, pełnej dekoracyjnych przedmiotów. Całe wnętrze ma sprawiać wrażenie przytulnego, przyjaznego użytkownikom.

Trudno się dziwić, że właśnie takie aranżacje są chętnie wykorzystywane w pomieszczeniach reprezentacyjno-wypoczynkowych. Idealnie zatem nadają się do wprowadzenia do modnej sypialni.

Styl glamour - cechy charakterystyczne

We wnętrzach glamour liczy się przede wszystkim zastosowanie odpowiednich kolorów. Stawia się na połączenie neutralnych odcieni ze zdecydowanymi barwami. W tego typu wnętrzach najchętniej stawia się na fiolety, zielenie lub bordo. Uzupełnia się je dodatkami w kolorze złota.

Często pojawiają się w takich przestrzeniach modne obecnie tapety. Do najpopularniejszych wzorów zaliczają się motywy geometryczne, kwiatowe lub stylizowane pawie pióra.

Zazwyczaj umieszcza się je na jednej ścianie - na przykład za wezgłowiem łóżka, zestawiając ją z gładką powierzchnią pozostałych ścian. Nawet bowiem we wnętrzach glamour lepiej trzymać się zasady: co za dużo, to niezdrowo. W końcu ma to być przestrzeń do wypoczynku i relaksu. Nadmiar zdobień potrafi natomiast rozpraszać lub nawet drażnić.

Meble w stylu glamour - nowoczesność lub retro

Meble w stylu glamour wpisują się w dwa główne nurty. Mogą to być oryginalne lub stylizowane krzesła, szafy i stoły w stylu Ludwika XVI, o pięknej i dekoracyjnej formie.

Innym wariantem są produkty nowoczesne, skrajnie proste i zgeometryzowane. Kontrastują one z pozostałymi, dekoracyjnymi elementami wyposażenia, tworząc piękną, stylową przestrzeń.

Oprócz tego chętnie wykorzystuje się inne praktyczne przedmioty, jak lustra w rzeźbionych, złotych ramach, które sprawiają, że sypialnia nabiera niezmiernie eleganckiego wyrazu.

Oświetlenie w stylu glamour - nastrojowo i przytulnie

Żadna sypialnia nie może się obyć bez oświetlenia. Potrzebne są lampy główne do bezpiecznego przemieszczania się, zadaniowe, czyli najczęściej lampki nocne, a także dekoracyjne.

Jakie są lampy w stylu glamour? Zazwyczaj zalicza się do nich produkty o niezmiernie ozdobnej formie. Wykorzystuje się dekoracyjne kinkiety lub rozbudowane lampy wiszące. Szczególnie dużą sympatią użytkowników cieszą się okazałe żyrandole, które znów wracają do łask. Spory wybór takich produktów można znaleźć między innymi na stronie Lampy.it.

Lampki nocne to efektowne modele stojące z abażurami. Nie zawsze wykonuje się je jednak z tradycyjnych materiałów. Zamiast nich można spotkać lampy w całości odlane z tworzyw sztucznych, nawiązujące jednak stylistyką na przykład do baroku lub rokoko.

W jakich kolorach powinny być lampy glamour? Zazwyczaj stawia się na stonowane rozwiązania. Abażury bywają czarne lub fioletowe. Niekiedy spotyka się modele w odcieniach fioletu lub butelkowej zieleni, które perfekcyjnie sprawdzają się w jednobarwnych aranżacjach. Elementy konstrukcyjne najczęściej są zrobione z metali (srebrzystych i kolorowych), o mocno wypolerowanej, gładkiej powierzchni.

Sypialnia glamour - jak urządzić idealne i modne wnętrze?

Styl glamour idealnie sprawdza się w modnych sypialniach. Pozwala stworzyć przestrzeń w pełni funkcjonalną, dopasowaną do potrzeb każdej z nas.

Glamour dodaje wnętrzom blichtru. Dzięki temu stają się ciekawsze i naprawdę oryginalne. Tworzą przestrzeń do odcięcia się od natłoku myśli i obowiązków. Połączenie nowoczesnego komfortu oraz elegancji sprawia, że we własnej sypialni każda kobieta może się poczuć jak najprawdziwsza księżniczka.

Komentarze