Modne fryzury 2021

Falowane loki z przedziałkiemModne fryzury w 2021 roku to odpowiedź projektantów i stylistów na ograniczony dostęp do salonów fryzjerskich w ostatnich miesiącach. W 2021 roku żegnamy fantazyjne i pracochłonne fryzury i witamy elegancki minimalizm. Proste subtelnie ułożone fryzury, które dodają kobiecego uroku i można je wykonać w domowym zaciszu w 5 minut. Krótkie włosy subtelnie stylizujemy dłonią, średnie zaczesujemy do tyłu i utrwalamy odrobiną żelu lub lakieru. Długie pozostawiamy z naturalną teksturą, upinamy je w kok baletnicy lub podpinamy grzywkę do góry.

Rok 2021 to również wielkie powroty - po latach zapomnienia przepraszamy karbownicę do włosów, lokówkę, a nawet wsuwki i hipisowskie opaski. Zdecydowanie największym powrotem jest damska fryzura na czeskiego piłkarza lub Micka Jaggera z lat 80 ubiegłego stulecia. Ta sama, która w połowie lat 90 została uznana za najbardziej obciachową w dziejach mody.

Ponownie modne są włosy z przedziałkiem na środku lekko wystylizowane lub z naturalną teksturą, a także grzywka niedbale podpięta do tyłu. Jednym z większych powrotów są również mocno wycieniowane włosy z przydługą grzywką i przedziałkiem na środku, które niczym zasłonki zakrywają twarz. Pamiętacie strzyżenie na Urszulę modne w połowie lat 90 ubiegłego stulecia? To ta sama fryzura w nowej odsłonie.

Fryzury w 5 minut i perfekcyjna koloryzacja - najmodniejsze włosy 2021

O ile długość włosów, jak i fryzury, które pojawiły się w trendach na 2021 rok, są praktyczne i pozwolą Ci przetrwać bez wizyty u fryzjera przez dobrych kilka miesięcy. To już modna koloryzacja w 2021 roku wymaga wizyty w naprawdę dobrym salonie fryzjerskim. W 2021 roku żegnamy jednobarwne i oczywiste kolory włosów, na rzecz barw bardziej wyszukanych z refleksami i pasemkami. Skandynawskie blondy, niemalże niemożliwe do uzyskania w warunkach domowych, włosy bronde, pastelowe odcienie rudości i wielowarstwowa koloryzacja to gwarancja, że nawet najmniej wyszukane fryzury będą wyglądać zjawiskowo.

Modna fryzura - dwukolorowa stylizacja

Najważniejsze akcesoria i kosmetyki do stylizacji włosów w 2021 roku

Obowiązkowymi przyrządami do stylizacji włosów w 2021 roku są grzebień z szerokimi zębami, lokówka, szczotka do prostowania włosów lub prostownica, którą już rok temu mieliśmy definitywnie pożegnać, jednak pandemia i utrudniony dostęp do usług fryzjerskich, odcisnął mocne piętno na tegorocznych trendach. Wśród najważniejszych akcesoriów do stylizacji włosów, pojawiły się w 2021 roku dłonie. Możemy nimi zastąpić grzebień i co najważniejsze mamy je zawsze przy sobie, a to oznacza, że w dowolnej chwili możemy poprawić fryzurę.

Wśród kosmetyków, które będą niezbędne do domowej stylizacji włosów, znalazł się żel i lakier do włosów. Są to dwa dobrze znane kosmetyki do stylizacji włosów, z którymi nie rozstawały się kobiety aż do końca lat 90 ubiegłego stulecia. Kolejny i równie ważny kosmetyk do włosów w 2021 roku to naturalny olejek nabłyszczający oraz nabłyszczacz w sprayu, bez którego modna fryzura będzie matowa i płaska.

Modne długości włosów w 2021 roku

W trendach na 2021 rok pojawiły się trzy bezpieczne długości włosów:

 • Półkrótkie, czyli nie krótsze niż górna linia ucha oraz do linii szczęki;
 • Włosy średnie do ramion;
 • Włosy długie - tym razem w bezpiecznej długości do łopatek, czyli średnio długie, łatwe w domowej stylizacji.

Włosy półkrótkie
Z pewnością ucieszą miłośniczki krótkich strzyżeń, które w ostatnim czasie nie mogły się dostać do fryzjera. Jest to bezpieczna długość włosów, fryzury na takiej długości włosów są łatwe w domowej stylizacji i co najważniejsze nawet jak włosy trochę podrosną, nie wyglądają źle.

Włosy średniej długości
Bez problemu można je związać w kucyka lub kok, a także spiąć wsuwkami. Jest to kolejna bezpieczna długość włosów, która nie wymaga zbyt częstego podcinania. Włosy do ramion bardzo łatwo jest ułożyć w domu, tym bardziej że w tym roku w doborze fryzury stawiamy na schludny minimalizm.

Włosy długie najlepiej sięgające łopatek
Można je nosić z naturalną teksturą, związanie w niski kucyk lub splecione jeden z modnych warkoczy.

Wszystkie długości włosów proponowane na 2021 są łatwe do stylizacji, nie wymagają częstych wizyt w salonie fryzjerskim i łatwo można je związać lub upiąć. Przypadek? W tym wypadku można mówić o trendach, które zostały dopasowane do potrzeb i możliwości kobiet, a więc ubiegłoroczna tęsknota za fryzjerem nam nie grozi w 2021.

Modne fryzury i strzyżenia na włosy długie

W 2021 roku możemy zapomnieć o fantazyjnych strzyżenia długich włosów, ponieważ najważniejsza jest wygoda oraz łatwa stylizacja. Wśród najmodniejszych fryzur na włosy długie w 2021 znalazły się:

 • Proste cięcie, czyli włosy jednej długości obcięte pod linijkę, które polecają: Boss, Salvatore, Ferragamo, Alberta Ferretti, Margaret Howell, David Koma, Antonio Romas;
 • Równo obcięte długie włosy - w 2021 roku zaczesujemy je do tyłu i fryzurę utrwalamy lakierem lub żelem do włosów. Fryzura nie musi, a nawet nie powinna być idealna, najlepszy efekt uzyskamy, przeczesując włosy do tyłu rzadkim grzebieniem z grubymi zębami lub palcami. Włosy powinny wyglądać jak rozwiane przez wiatr i niedbale odgarnięte do tyłu. Im bardziej naturalny efekt uda nam się uzyskać, tym lepiej. Dlatego pamiętajcie, że kosmetyków do utrwalenia fryzury używamy z umiarem! Lakier i żel do włosów powinny być niewidoczne i zastosowane w minimalnej ilości, pozwalającej na utrzymanie włosów na miejscu. Jest to propozycja fryzury, którą każda kobieta wykona w zaledwie 5 minut w warunkach domowych. Wystarczy podczas suszenia włosów przeczesywać kosmyki do tyłu, a następnie utrwalić ten efekt lakierem lub żelem do włosów. A potem włosy ze świeżym (niezaschniętym kosmetykiem utrwalającym) przeczesać do tyłu palcami lub grzebieniem;
 • Długie włosy z przedziałkiem odgarnięte do tyłu, czyli najmodniejsza w 2021 roku biznesowa fryzura, którą wykonasz samodzielnie w 5 minut. Podstawą tej fryzury są zdrowe i lśniące oraz równo przycięte włosy. Wystarczy wszystkie włosy dokładnie wyczesać, na końcówki nałożyć olejek regenerujący, który podkreśli idealnie równą linię strzyżenia. Następnie należy zrobić przedziałek na boku lub idealny przedziałek na środku głowy i wszystkie włosy odrzucić do tyłu. Na koniec włosy spryskujemy nabłyszczaczem i biznesowa fryzura w 5 minut jest gotowa.

Modne upięcia długich włosów w 2021 roku

Wśród modnych upięć długich włosów w 2021 roku królują proste fryzury, które wykonamy dosłownie w kilkanaście sekund. Najmodniejszy w tym roku jest niski kucyk, czyli włosy związane na wysokości karku. Styliści proponują tę fryzurę w trzech różnych wersjach:

 • Niski kucyk bez przedziałka ze wszystkimi włosami zaczesanymi do tyłu. Podstawą tej fryzury jest blask naturalnych włosów. Zanim zwiążesz wszystkie włosy do tyłu, starannie je zaczesz do tyłu, następnie zwiąż gumką do włosów kucyk na wysokości karku. Gładko zaczesane włosy spryskaj nabłyszczaczem, a na końce nałóż olejek regenerujący do włosów, wówczas będą wyglądały na zdrowe i lśniące przez cały dzień;
 • Niski kucyk z przedziałkiem na środku to kolejna szybka biznesowa fryzura, którą z łatwością wykonasz w domu. Na starannie rozczesanych włosach wykonaj równy (jak pod linijkę) przedziałek, następnie zwiąż włosy na wysokości karku. Potem spryskaj włosy nabłyszczaczem i na końce nałóż olejek do włosów;
 • Niski kucyk z przedziałkiem na boku - jest to prosta i bardzo modna fryzura, którą szybko przekształcisz z casualowej lub biznesowej w wizytową. Na rozczesanych włosach wykonujemy przedziałek na boku, mniej więcej na linii ucha. Wszystkie włosy związujemy w niski kucyk, w tym wypadku również fryzurę spryskujemy nabłyszczaczem do włosów, a na końce nakładamy olejek. A kiedy po pracy chcemy niski kucyk zamienić w wizytową fryzurę, wystarczy na boku, na który zostały zaczesane włosy dodać elegancką połyskującą spinkę;
 • Afro warkoczyki, czyli drobne warkoczyki zaplecione na wszystkich włosach. Trend ten znamy już z lat 90 ubiegłego stulecia. Z tą tylko różnicą, że wtedy warkoczyki trzeba było wykonać, mozolnie zaplatając włosy przez kilka godzin. Dzisiaj dostępne są specjalnie maszynki do robienia afro warkoczyków i twistów. Warkoczyki zaplątamy jak najbliżej skóry, dzięki czemu można takie włosy związać w niski kucyk, koński ogon lub modny kok baletnicy albo zapleść w jeden warkocz;

Afro warkoczyki

 • Warkocze i jeszcze raz warkocze to kolejny nieprzemijający trend. W tym roku ponownie bardzo modne są wszystkie odmiany splotów od klasycznego niskiego warkocza, przez francuski, dobierany i holenderski warkocz. To kolejna propozycja upięcia, które większość kobiet wykona samodzielnie w domowym zaciszu, a po dodaniu spinek lub ozdobnych kryształków warkocz zyska wizytowy look;
 • Koczek baletnicy, czyli wysoko upięty kok z luźno opadającymi pojedynczymi pasemkami. To fryzura, którą można wykonać na dwa sposoby. Jest to fryzura polegająca na starannie zebranych włosach na czubku głowy. W pierwszym przypadku włosy uzupełniamy wypełniaczem do koczków i związujemy za pomocą dwóch gumek. Druga możliwość to zwyczajny naturalny kok upięty wsuwkami. W obu przypadkach nie zapomnijcie o nabłyszczeniu włosów;
 • Modna fryzura - koczek baletnicy

 • Kok zawodnika sumo, czyli chudy kok na czubku głowy, niby niestaranny, który idealnie sprawdza się do casualowych stylizacji.

Modne fryzury i strzyżenia na włosy do łopatek

Włosy równo obcięte o długości do łopatek z przedziałkiem na środku proponują: Isabel Marant, Missoni, Salvatore, Ferragamo oraz Genny. Wspomniana fryzura pojawiła się na wybiegach w Londynie, Paryżu, Mediolanie i Nowym Jorku.

A jak wykonać tą jakże modną i popularną fryzurę? Wystarczy dokładnie wyczesać włosy, zrobić perfekcyjny przedziałek na środku głowy i założyć włosy za ucho.

 • Karbowane włosy do ramion - to kolejny mocny trend w 2021 roku, który pamiętamy z lat 90 ubiegłego stulecia. Jest to kolejna fryzura, którą wykonasz w maksymalnie 15-20 minut. Karbowane włosy można uzyskać, używając po myciu włosów zamiast szczotki do modelowania karbownicy. Nowoczesne karbownice dużo szybciej nadają kosmykom teksturę i są mniej szkodliwe dla włosów od tych z lat 90. Podobny efekt możecie uzyskać po zapleceniu wszystkich włosów w drobne afrykańskie warkoczyki, już po kilku godzinach włosy będą pięknie karbowane;
 • Naturalne loki - to kolejna modna fryzura na włosach do ramion, która znacznie ułatwi życie paniom z naturalnymi niesfornymi lokami. Warunkiem do stworzenia modnej fryzury na włosach kręconych jest zapanowanie nad nimi. A to oznacza, że konieczne będzie stosowanie kosmetyków do stylizacji naturalnych loków. W 2021 roku co prawda modne są naturalne loki, ale zadbane i niepuszone. Dlatego, jeśli nie chcesz modelować lub prostować włosów, postaraj się o dobre odżywienie i nawilżenie swoich loków, a jeśli to nie pomoże, zastosuj kosmetyk do stylizacji loków;
 • Posiadaczki prostych włosów, efekt naturalnych loków mogą uzyskać, zakręcając włosy na średniej grubości wałkach, pamiętając, że wszystkie pasemka zakręcamy nie w dół głowy a w kierunku twarzy. Na rynku dostępne są również spiralne lokówki do włosów, z których pomocą można szybciej uzyskać efekt naturalnych loków;
 • Naturalne fale, czyli włosy delikatnie pofalowane z minimalnym skrętem - to kolejna propozycja modnej fryzury na rok 2021, która powinna przypaść do gustu tym paniom, które mają proste włosy i codziennie je kręcą. Naturalne fale to jest dokładnie taki efekt, jaki powstaje, kiedy loki wykonane na prostych włosach się rozkręcają. A to oznacza, że modne "naturalne" loki możemy zakręcać co dwa lub 3 dni i nosić na zmianę z naturalnymi falami.

Modne strzyżenia i fryzury na krótkich włosach

Wśród modnych strzyżeń na włosy średnie i krótkie na 2021 rok pojawiły się propozycje znane już z ubiegłych sezonów, wielkie powroty sprzed wielu lat, a także kilka nowości. Również w tym wypadku styliści fryzur postawili na włosy łatwe do utrzymania w warunkach domowych.

Wycieniowane włosy z dłuższą grzywką

Wśród modnych fryzur na włosy krótkie i średnie znajdziemy:

 • Pixie cut, czyli dobrze już znaną fryzurę, która od kilku sezonów nie wychodzi z mody. Tegoroczne pixie cut to warstwowo wycieniowane włosy odsłaniające kark i uszy z dłuższymi pasemkami lub cienkimi pejsami przy twarzy. Pixie 2021 jest mocno wycieniowana, dlatego nie wymaga długiej stylizacji, i najczęściej wystarczy tylko suszenie włosów z głową pochyloną na dół, które nadaje fryzurze objętości. Na koniec odrobina żelu lub olejku do włosów, które pomogą wystylizować i nadać blasku pejsom znajdującym się przy twarzy;
 • Pixie na kręconych włosach - to propozycja dla tych pań, które lubią bardzo naturalny look - takie włosy wystarczy rano tylko przeczesać dłonią. Efekt niesfornych loków wiatrem czesanych to kolejna bardzo modna stylizacja włosów;
 • Pixie cut w wizytowej wersji - wszystkie włosy zaczesane do tyłu i utrwalone żelem lub brylantyną. Elegancka wersja pixie na chłopczycę prezentuje się naprawdę dobrze do wieczorowych sukni i jest bardzo modna. Kolejna odsłona pixie w wersji wieczorowej to pixie cut z przedziałkiem na linii ucha i wszystkie włosy zaczesane na żel lub brylantynę do tyłu;
 • Bob pod linijkę to kolejna nieśmiertelna fryzura, która w 2021 roku powróciła w wielkim stylu. Tym razem równo przystrzyżone włosy na boba sięgają linii żuchwy i nie wymagają żadnego modelowania. Proste, gładkie i lśniące włosy doskonale prezentują się z przedziałkiem na środku lub na bok. Do stylizacji tej fryzury nie stosujemy prostownicy, tylko suszymy włosy na szczotce prostującej lub w przypadku idealnie prostych kosmyków rezygnujemy nawet ze szczotki do prostowania. Sekretem tej fryzury jest blask i zdrowe końcówki. Dlatego przy porannym czesaniu należy pamiętać o nabłyszczeniu całej fryzury i nałożeniu olejku na końcówki;
 • Lob Bob to klasyczny bob w wersji do ramion, który możemy nosić z przedziałkiem na środku lub na bok. W tym wypadku można się pokusić o podwinięcie końcówek na lokówce do spodu, ale nie jest to konieczne, gdyż przez cały 2021 rok króluje naturalny look. Lob bob promuje Off White i Missoni;

  Modna fryzura - kolorowany bob

 • Shaggy hair to strzyżenie na Micka Jaggera i czeskiego piłkarza, które w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia biło rekordy popularności. A już w połowie następnego dziesięciolecia zostało uznane za największy obciach w dziejach mody. A jak wygląda to kontrowersyjne strzyżenie? To włosy z mocno wycieniowanym przodem i znacznie dłuższym wystrzępionym tyłem zakrywającym kark. Jest to bardzo wygodna fryzura, szczególnie na włosach naturalnie kręconych i falowanych;
 • Baby Bang - to bardzo twarzowe i odmładzające strzyżenie z krótkimi włosami i bardzo krótką grzywką. Baby Bang to fryzura, która odmładza jak żadna inna i jest szczególnie polecana paniom w średnim wieku. Fryzura nie wymaga żadnej specjalnej stylizacji a jej urok to zdrowe i błyszczące włosy. Kolejna zaleta to łatwa stylizacja fryzury, kiedy kosmyki podrosną;
 • Curtain Bang to kolejny wielki powrót, fryzura ta była bardzo popularna w latach 90. Jest to bardzo modne strzyżenie na włosy średnie z grzywką. Warstwowo wycieniowane włosy i przydługa grzywka z przedziałkiem na środku, opadają do przodu, zasłaniając twarz niczym zasłona w oknie.

Modne fryzury 2021 w stylu retro, najmodniejsze fryzury z lat 70 80 i 90 XX

Modna fryzura retro - lata 80-90

W tym roku bardzo modne są uczesania inspirowane latami 70, 80 i 90 ubiegłego stulecia. Do najpopularniejszych fryzur z minionych dekad należą:

 • Podwinięte końcówki - włosy półdługie z równo podwiniętymi na szczotce końcówkami do spodu i podpiętą do tyłu grzywką. To dziewczęca i prosta w wykonaniu fryzura, która nie wymaga wyjątkowych zdolności manualnych i jest idealna do pracy lub biznesowe spotkanie. O randze tej fryzury decyduje stylizacja końcówek i blask zdrowych włosów;
 • Fale wokół twarzy - włosy średnie i długie z falami wokół twarzy - to fryzura znana z lat 70 i 80 XX wieku, która już w ubiegłym roku była bardzo modna. Niestarannie po wywijane włosy dodają fryzurze lekkości i łagodzą rysy twarzy. Taką fryzurę można wykonać, zakręcając pasma przy twarzy na średniej grubości wałkach, za pomocą lokówki, szczotki do modelowania lub prostownicy. Fryzura przypomina nieco uczesania znane z popularnego w latach 90 serialu Dynastia. Niestety, fryzura może dodać lat, jeśli chcecie wystylizować na fale retro w wersji niepostarzające. Fale na włosach należy wykonać nieco poniżej linii szczęki;
 • Upięcie na hipiskę, czyli włosy z naturalną teksturą i przydługą grzywką, którą można upiąć na bok lub "przygnieść" hipisowską opaską. Włosy na hipiskę promują w 2021 roku MSGM, Anrealage, Ashish Monora, Roksanda, shrimps, temperley London.

Przeglądając tegoroczne trendy, nie ma wątpliwości, że kreatorzy mody i styliści fryzur wyszli naprzeciw otaczającej nas rzeczywistości i wykonanie modnych fryzur nie wymaga wizyty u fryzjera. Jest jednak jeden haczyk, wszystkie modne w 2021 roku fryzury najpiękniej wyglądają w duecie z modną koloryzacją. A tej już żadna z nas nie wykona w domu, ponieważ miodna w tym roku koloryzacja to prawdziwe dzieła sztuki na włosach, które wymagają wprawnej ręki fryzjera.

Komentarze