Modne fryzury 2017

Modna fryzuraWłaściwe ułożenie włosów to kwestia, do której kobiety przywiązują szczególną wagę. Fryzura powinna nie tylko odzwierciedlać nasze poczucie stylu, ale również (a może przede wszystkim) być modna. Warto więc zastanowić się, jakie stylizacje będą w 2017 roku na topie.

Najmodniejsza długość sezonu

Jednym z najważniejszych czynników, który w praktyce determinuje to, w jaki sposób będziemy mogły ułożyć włosy, jest ich długość. W tym roku warto postawić na cięcie, dzięki któremu nasze włosy będą sięgać do obojczyka. Taka długość jest bowiem najmodniejsza. I to nie bez powodu. Odmładza i wyostrza rysy twarzy, sprawiając że nasza sylwetka wydaje się smuklejsza.

Taka fryzura jest elegancka i ponadczasowa. Pasuje do różnych stylizacji - zarówno tych biznesowych, jak i rockowych, zwłaszcza jeśli mocno wycieniujemy włosy lub zdecydujemy się ściąć je na długiego boba. Zaletą takiej długości włosów jest również to, że mamy wiele możliwości ich stylizowania.

Modne w tym roku naturalne fale będą prezentować się na uciętych do obojczyka włosach idealnie.

Fryzury krótkie

Panie z krótkimi włosami również mogą wyglądać modnie. Wbrew pozorom taka długość daje szerokie pole manewru. W tym sezonie rządzi bowiem rockowa zadziorność, co oznacza że nawet włosy pozostawione w nieładzie wpiszą się w najnowsze trendy.

Modna fryzura krótka 2017

Warto przede wszystkim postawić na krótkie fryzury z grzywką. Nie może być to jednak zwykła grzywka. Liczy się bowiem oryginalność. Mocno wycieniowana, asymetryczna grzywka, która swą długością sięga żuchwy lub lekko wychodzi za ucho to strzał w dziesiątkę. Fryzura ta jest nieco ekstrawagancka, jednak dzięki niej z łatwością wyróżnimy się z tłumu.

Modna fryzura bob - 2017

Co więcej wystarczy jedynie guma lub żel do stylizacji włosów, aby na przykład zaczesać grzywkę na irokeza, który również jest modny w tym sezonie. Jeśli jednak nie jesteśmy fankami mocno wystylizowanych cięć, możemy zdecydować się na krótkie włosy z prostą grzywką. Aby jednak uczesanie było modne, powinna ona układać się na kształt ptasiego skrzydła.

Do najmodniejszych w tym roku fryzur krótkich zaliczamy

pixie cut - decydując się na ten rodzaj cięcia, uzyskamy seksowny look. Zgrabny kształt sprawia, że fryzura ta prezentuje się niezwykle kobieco. Jej atutem jest również to, iż nie wymaga wielu zabiegów stylizacyjnych. Jest zatem szalenie wygodna. Hitem tego sezonu jest połączenie krótkiego boba z pixie cut, czyli pixie bob z grzywką.

shag - cechą charakterystyczną tej fryzury jest mocne wycieniowanie. Podczas jej stylizacji nie używamy żadnych preparatów, których zadaniem jest ugrzecznienie niesfornych kosmyków. Bujna, postrzępiona fryzura shag odmładza i sprawia, że włosy zyskują większą objętość. Nieład na głowie podkreślimy przede wszystkim poprzez zaburzenie linii przedziałka oraz wywinięcie kosmyków w różne strony.

chop-chop - ostre, chaotyczne cięcie to wyznacznik tej fryzury. Nadaje ona naszej twarzy młodzieńczego wyglądu. Jest lekka i prosta w utrzymaniu. Nie wymaga bowiem żadnej stylizacji – im większy chaos tym lepiej. W przypadku tego cięcia włosy mają sięgać nieco poniżej brody. Jest polecana szczególnie kobietom, które w wyniku zabiegów chemicznych zniszczyły swoje włosy. Takie cięcie pozwala im szybciej odzyskać naturalne piękno i blask.

Podsumowując, w przypadku krótkich włosów warto postawić na odrobiną ekstrawagancji. Asymetryczna grzywka, ostre cięcie, zdecydowane cieniowanie, fantazyjny nieład czy też śmiałe wystylizowanie kosmyków to fryzury, które muszą zagościć na naszej głowie, jeśli chcemy prezentować się modnie w 2017 roku.

Fryzury średnie

Wśród włosów półdługich dominuje wspomniana wyżej długość do obojczyka, zwłaszcza w wersji long bob. Aby prezentować się modnie, warto go zestawić z grzywką. Podobnie jak w przypadku fryzur krótkich, nie może to być grzywka klasyczna. Najlepiej sprawdzi się grzywka rozłożona na boki w kształt ptasiego skrzydła, postrzępiona nożyczkami, sprawiająca wrażenie nierówno przyciętej bądź wystylizowana na wet look. Efekt ten możemy uzyskać, wcierając we włosy żel lub spray do stylizacji.

Fryzura long bob 2017

Jeśli nie jesteśmy zwolenniczkami grzywki, long boba możemy zestawić z przedziałkiem na bok. Dzięki temu nasza twarz będzie sprawiać wrażenie smuklejszej. Włosy warto pozostawić w nieładzie. W tym sezonie bowiem misternie układane fryzury nie są modne. Naturalne fale i kosmyki potargane przez wiatr to najnowszy hit. Dodają bowiem kobiecie młodzieńczego wyglądu.

Fryzura średnia 2017

Ich zaletą jest przede wszystkim to, iż nie musimy spędzać wielu godzin na przygotowywaniu modnej fryzury. Dodatkowo nie potrzebują one żadnych chemicznych zabiegów, takich jak ondulacja. Rok 2017 to zatem sezon odpoczynku dla naszych włosów, o ile nie zdecydujemy się na bajeczną koloryzację, która również jest jednym z najnowszych trendów.

Fryzury długie

Chociaż krótkie i półdługie włosy rządzą w tym sezonie, nie każda z nas chętnie zetnie przez miesiące zapuszczane pukle tylko w pogoni za najnowszymi trendami. Posiadaczki długich włosów nie muszą się jednak zanadto martwić, również dla nich znajdą się bowiem fryzury, które pozwolą im czuć się modnie.

W tym sezonie warto zaczesać przedziałek na bok. Choć z pozoru wydawać by się to mogło niewielkim przekształceniem, może całkowicie odmienić rysy twarzy.

Długi włosy z przedziałkiem

Podobnie jak w przypadku włosów krótkich i półdługich, posiadaczki długich pukli mogą odświeżyć swą fryzurę, decydując się na grzywkę.

Modna  fryzura 2017 - włosy dlugie

Doskonale prezentować będą się również różnego rodzaju upięcia włosów w niedbałego koka, luźne sploty czy też warkocze. Najmodniejsze w roku 2017 będą tak zwane double buns - dwa niewielkie koczki umiejscowione na czubku głowy. Warto również zdecydować się na wszelkiego rodzaju ozdobne klamry i opaski, które podtrzymywać będą nieład.

Koloryzacja włosów

Chociaż ombre i jego wariacje wciąż będą popularne, powoli odchodzimy od nich na rzecz nieco bardziej naturalnego looku. Warto zatem zrezygnować z koloryzacji tak, aby włosy odzyskały naturalną barwę lub zdecydować się na pasemka, dzięki którym uzyskamy efekt muśnięcia słońcem. Modnym rozwiązaniem są również świetliste refleksy przy twarzy.

Zupełnie innym trendem jest farbowanie włosów na tak zwany "rose gold", czyli mieszankę różu z blondem.

Kolory włosów 2017

Wciąż modne pozostają siwe włosy, jednak warto je przełamać innym kolorem, aby odcień szarości nie był tak dosłowny. Różany pomarańcz i błękit to z kolei modny wariant dla wszystkich pań, które cenią ekstrawagancję.