Myjka parowa - właściwości, zastosowanie i najważniejsze parametry

Myjka parowa do okienJak się okazuje, myjka parowa może służyć nie tylko do mycia pojazdów, czy powierzchni płaskich znajdujących się na powietrzu, ale również wielu, innych elementów. Dlatego też warto znać właściwości urządzeń tego typu, a także najważniejsze parametry, aby móc wybrać najlepszy sprzęt do planowanych zastosowań. Zatem, czym charakteryzują się myjki parowe?

Myjka parowa - czym dokładnie jest?

Myjka parowa lub inaczej parownica, to urządzenie produkujące parę, przy której pomocy możemy wyczyścić dowolnie wybraną powierzchnię. Ponadto wspomniana para wodna podawana jest pod bardzo dużym ciśnieniem dodatkowo poprawiającym właściwości czyszczące.

Konstrukcyjnie myjki parowe są bardzo proste. Wykonuje się je zazwyczaj ze stali, a głównym elementem urządzenia jest zbiornik na wodę. Regulacja pracy odbywa się za pomocą elektrozaworu, po którego zwolnieniu następuje reakcja parowania wody. Następnie para przedostaje się do przewodów natryskowych i dyszy.

Co istotne, wydobywająca się z parownicy para wodna jest sucha, ale bardzo gorąca, co oznacza, że pod żadnym pozorem dyszy nie należy kierować w stronę zwierząt, czy ludzi, ponieważ może się to skończyć poważnymi poparzeniami.

Możliwości wykorzystania myjki parowej

Sposobów wykorzystania myjki parowej jest wiele. Od najbardziej podstawowych takich, jak mycie auta, podjazdu przed domem, czy elewacji domu, do bardziej zaawansowanych, czyli konserwacji wieloelementowych maszyn i usuwania graffiti ze ścian budynków. Tak naprawdę to od użytkownika zależy sposób użycia danego urządzenia. Zatem, jeżeli parownica jest w stanie wykonać dane zadanie – warto pomyśleć o jej zakupie.

Najważniejsze parametry sprzętu

Jednym z najważniejszych parametrów myjki parowej, jest sposób jej zasilania. Urządzenia tego typu mogą wykorzystywać instalację zarówno jednofazową, jak i trójfazową. W tej kwestii wszystko zależy od planowanego sposobu wykorzystania sprzętu. Jeżeli poszukujesz parownicy mobilnej, która sprawdzi się zarówno u klienta, jak i w terenie - wybierz jednofazową. Z kolei, gdy interesuje Cię wyłącznie użytkowanie stacjonarne - myjka zasilana prądem trójfazowym zapewni odpowiednią moc.

Przed zakupem warto również zwrócić na generowane ciśnienie. W skrócie parametr ten można określić jako siłę, z jaką sucha para wodna uderza w zabrudzoną powierzchnię. W przypadku usuwania lżejszych, powierzchownych zabrudzeń zdecydowanie lepiej sprawdzi się myjka parowa o ciśnieniu 4 - 6 bar. Jej zakup będzie również tańszy. Jak nie trudno się domyślić, cięższe zabrudzenia wymagają wyższego ciśnienia, dlatego do ich usunięcia rekomendujemy parownice mogące wygenerować ciśnienie 8 - 10 bar.

Ostatnimi parametrami, które omówimy, są waga i wymiary urządzenia. W tym zakresie ponownie istotną rolę odgrywa planowany sposób wykorzystania. Logiczne jest, że urządzenie mobilne powinno być relatywnie lekkie i poręczne, dlatego, jeżeli tak planujesz wykorzystywać swoją parownicę - poszukuj sprzętu, który będziesz w stanie przenosić i przewozić autem. W przypadku myjek parowych stacjonarnych waga nie ma większego znaczenia, lepiej jest skupić się na wymiarach.

Myjka parowa zdecydowanie uprzyjemni codzienne lub okresowe sprzątanie i mycie powierzchni różnego typu. Jej właściwości pozwalają na błyskawiczne usuwanie nawet poważnych zabrudzeń, jednak swoją uwagę należy skupić na parametrach sprzętu, aby mogło ono sprawdzić się w danej sytuacji. Pojedyncze myjki parowe, jak i zestawy znajdziesz pod adresem https://www.kaercher.com/pl/home-garden/parownice.html.

Komentarze

Hania
Ja uwielbiam sprzątanie myjką