Najlepsze sposoby na szczupłe ramiona

Ćwiczenia na smukłe ramionaPodczas odchudzania skupiamy się najczęściej na newralgicznych okolicach, takich jak brzuch, pośladki i uda. Tymczasem aby efekt utraty wagi był pełny, musimy poświęcić czas również górnym partiom ciała. Jak odchudzić ramiona, jednocześnie nie zyskując nadmiernej muskulatury? Są na to sposoby.

Ćwiczenia przy wykorzystaniu hantli

Smukła linia ramion pięknie prezentuje się w sukni wieczorowej czy letniej sukience. Często jednak w tej partii ciała mamy zbyt wiele tkanki tłuszczowej, a skóra jest mało jędrna. Aby temu zaradzić i ładnie wyrzeźbić mięśnie ramion, dobrze jest wykorzystać ćwiczenia z hantlami. Pamiętaj, aby waga hantli nie była wyższa niż 4 kg - unikniesz wtedy niepotrzebnych przeciążeń. Jednocześnie wyćwiczysz bicepsy, dzięki czemu zniknie problem nieestetycznie zwisającej skóry.

  • Ćwiczenie numer 1

Przy pomocy tego ćwiczenia wytrenujesz mięśnie naramienne. Weź w ręce dwa hantle i stań w lekkim rozkroku, najlepiej przed lustrem. Delikatnie ugnij nogi w kolanach. Unieś ramiona w bok, osiągając wysokość barków i powoli opuść. Powtórz ćwiczenie 15 razy.

  • Ćwiczenie numer 2

To ćwiczenie na biceps również wykonasz w rozkroku. Stój tak, aby Twoje stopy znajdowały się mniej więcej na szerokości bioder. Pozycja wyjściowa to dłonie z hantlami opuszczone wzdłuż ciała. Ugnij ręce w łokciach, przyciągając hantle do siebie. Opuść ręce. Powtórz ćwiczenie 15 razy.

  • Ćwiczenie numer 3

Idealne ćwiczenie na triceps. Stań na nieznacznie ugiętych nogach, z wyprostowanymi plecami. Unieś obie ręce nad głową, trzymając dwa lekkie hantle lub jeden cięższy. Zegnij ręce w łokciach, tak aby hantle znalazły się za głową. Wyprostuj ręce. Powtórz ćwiczenie 15 razy. Na początku możesz wykonać po jednej serii każdego z ćwiczeń. Po kilku dniach spróbuj powtarzać serie, stopniowo zwiększając ich ilość. Już kilkunastodniowy trening pozwoli na osiągnięcie zauważalnego efektu w postaci szczuplejszych, zgrabniejszych ramion.
Odchudzanie ramion nie musi być nudne

Boisz się, że monotonne ćwiczenia z hantlami szybko Ci się znudzą? Możesz urozmaicić trening, biegając, praktykując marszobiegi i pływając. Te sporty również doskonale wpływają na rzeźbę ramion. Jeśli nie będziesz trenować wyczynowo, nie musisz raczej martwić się o to, że wyrobisz sobie zbyt dużą muskulaturę, która nie będzie zbyt kobieca.

Ćwiczenia na smukłe ramiona

O piękne ramiona warto zadbać szczególnie u progu cieplejszych dni, kiedy zaczynamy odsłaniać więcej ciała. Smukłe i zadbane, będą przyciągać spojrzenia i budzić podziw. Jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, na dobre pozbędziesz się przysłowiowych "motylków" czy "pelikanów".

Autor: Agnieszka Dec, www.medicot.pl.

Komentarze