Najpopularniejsze przebrania na Sylwestra, które pozwolą zabłysnąć na każdej imprezie Noworocznej

Przebrania na SylwesterOsoby bardziej pewnie siebie sięgają po nietuzinkowe i zupełnie nowatorskie przebrania. Nie zawsze ich pomysły się sprawdzają, a strój kosmity czy konia niekoniecznie jest tym, co umożliwi dobrą zabawę.

Nie wspominając już o tym, że nie są to pomysły przeznaczone dla tych, którzy niekoniecznie chcą aż tak bardzo zwracać na siebie uwagę. Z tego powodu warto sięgnąć po bezpieczne i sprawdzone kostiumy, które wcale nie muszą być nudne, a odpowiednio wykonane i zdradzające dbałość o szczegóły na pewno zachwycą uczestników imprezy sylwestrowej.

Postacie z popkultury

Od jakiegoś czasu modne są cosplay'e. Zabawa ta polega na przygotowywaniu indywidualnych przebrań, które mają daną osobę upodobnić do postaci z szeroko rozumianej popkultury. Zazwyczaj dotyczą one jednak gier komputerowym i ewentualnie filmów lub seriali. Taki cosplay to bardzo ciekawa alternatywa na Sylwestra, o ile oczywiście wzorem na strój nie będzie postać niszowa. Każdy jednak rozpozna np. Wiedźmina czy Ciri oraz pełną gamę postaci z Gry o Tron. Niewątpliwym plusem tego typu strojów jest ich różnorodność. Postaci z gier czy filmów jest naprawdę bardzo wiele. Wzorując się na nich, nie trzeba poświęcać dni czy tygodni na wymyślaniu wyglądu przebrania - wystarczy dobra grafika, trochę inwencji, przynajmniej przeciętny talent plastyczny i oryginalne przebranie jest gotowe.

Styl superbohatera

Ten rodzaj kostiumów z popkultury zasługuje na szczególną uwagę głównie z powodu ogromnej popularności filmów o superbohaterach w ostatnich latach. Zaczęło się od X-Men, jednak wzorowane na nich przebrania nie były szczególnie częstym zjawiskiem na imprezach sylwestrowych. To się jednak zmienia, dzięki czemu Thor czy Wonder Woman coraz częściej znajduje się w ofercie sklepów z przebraniami. Kobietom pozwalają one przeobrazić się w seksowne, pewne siebie wojowniczki, a mężczyznom spełnić marzenie z lat dziecięcych o zostaniu superbohaterem. Od jakiegoś czasu stroje bohaterów nie są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci, co bez wątpienia ucieszyło niejednego dorosłego.

Mundurowi

Absolutną klasyką są przebrania za służby mundurowe. Policjanci, wojskowi, ale też strażacy to stroje, które sprawdzą się na każdej imprezie i niewątpliwie wzbudzą furorę. Przede wszystkim jednak to dzięki nim można znaleźć się w centrum uwagi. Kto w końcu nie marzył o seksownej pani policjantce albo o dzielnym strażaku? To ten rodzaj kostiumu, który może bardzo ułatwić poznanie płci przeciwnej, a przy tym odnaleźć się jako dusza towarzystwa w bardzo mieszanym gronie. Oczywiście w tej sytuacji bardzo wiele zależy od dodatków. Akcesoria policjanta czy strażaka powinny jak najwierniej oddawać swoje odpowiedniki. Tylko dzięki temu kostium nie wzbudzi szyderczego śmiechu. Z tego powodu lepiej skorzystać z gotowych zestawów, kupowanych w sklepach specjalizujących się w przebraniach. Samodzielne wykonanie może się sprawdzić wyłącznie w przypadku stroju wojskowego, bo spodnie moro, ciężkie buty i odpowiednia koszulka oraz nieśmiertelnik to zazwyczaj wszystkie elementy, które wystarczą jako całość przebrania.

Piraci i inne postacie awanturników

Jeszcze kilka lat temu pirat był absolutną koniecznością na każdej imprezie, nie tylko sylwestrowej. Wynikało to z popularności Piratów z Karaibów, którzy pomimo kolejnych wypuszczanych części, utracili swoje miejsce na piedestale. Nie stracili go jednak piraci. Panuje oczywiście pełna dowolność, co do tego jakim piratem chce się być. Czy seksowną piratką, ujmującym piratem, a może postacią rodem z morskich legend opowiadanych ku przestrodze marynarzom? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji przebierającego się. Na szczęście strój pirata rzadko kiedy jest taki sam. Można sięgnąć po tak wiele atrybutów i elementów przebrania, że nawet kilku piratów na imprezie będzie wyglądało inaczej. Niekoniecznie zatem trzeba zaopatrzyć się w przepaskę na oko czy drewnianą nogę. Można natomiast zadbać o sztuczną papugę.

Równie ciekawą alternatywą będzie strój gladiatora. To kolejne przebranie, które z jednej strony wydaje się bardzo klasyczne, a z drugiej - może być oryginalne. Jak pokazało to wiele filmów dużego ekranu, stroje gladiatorów mogą się od siebie znacznie różnić. Przepaski, skórzane spódniczki czy wszelkiego rodzaju pasy i klamry tworzące strój, a do tego różne rodzaje broni - to wystarczy, by każdy gladiator był wyjątkowy.

Stroje z dawniejszych lat

Przebranie hipisa wydaje się nieśmiertelne. Przede wszystkim dzięki temu, jak łatwo przygotować je samodzielnie. Nie trzeba zaopatrywać się w profesjonalnych sklepach - wystarczy szafa z od dawna nieużywanymi ubraniami, trochę inwencji, kwieciste chusty i przebranie gotowe. Niekiedy równie łatwo przygotować strój z lat 20. Mody z tamtych lat nie sposób z czymś pomylić, a fascynacja tym okresem nie przemija. Elegancja, splendor i wyjątkowa maniera to główne cechy mody lat 20. i zarazem kostiumów inspirowanych tamtymi latami. Do tego nie tak trudno znaleźć ubrania inspirowane czasem kojarzącym się z nocnym życiem i egzaltowanymi klubami.

Osoby zamiłowane w dawniejszych okresach historycznych mogą sięgnąć dalej w przeszłość. Wiele kobiet marzy o ubraniu bogatej sukni z czasów Ludwika XVI. Nie muszą być księżniczkami, ale marzą o tym, by stać się damami skrywającymi uśmiechy za wachlarzami. Minusem takich przebrań jest konieczność wypożyczenia lub kupienia ich, a także raczej znikoma wygoda. Ale dla takiego efektu zdecydowanie warto!

Przebrania z innych kultur

Tutaj niewątpliwy prym wiedzie kultura japońska i chińska, z ta pierwszą na czele. Kimona, a czasem i pełen strój gejszy to przebranie, którego nie sposób przeoczyć w tłumie. Podobnie jak kostium samuraja z imponującą kataną. Kultura orientu fascynuje od dawna, co przejawia się w niesłabnącej popularności strojów z Azji. Również moda indyjska ma wiele do zaoferowania przebierańcom. Bogaty szejk i piękna tancerka brzucha to tylko niektóre z możliwości. Wszystkie natomiast doskonale sprawdzą się na imprezie sylwestrowej.

Równie ciekawym i dobrym pomysłem będzie strój Indianki, wodza lub szamana. To, co sprawdzało się niegdyś w przedszkolach, teraz doskonale dopasuje się do mody Sylwestra dla dorosłych. Szczególnie, że nie trzeba ograniczać się do pióropusza. Można zaopatrzyć się w łuk, sztuczną skórę, a także w bębenek do przywoływania duchów. Możliwości są nieograniczone.

Takie i wiele innych strojów sylwestrowych znajdziecie na https://www.sisi.pl/stroje-kostiumy-przebrania.html.

Kostiumy na Sylwestra - te najlepsze i gwarantujące największą popularność na imprezie - to przede wszystkim sprawdzone, klasyczne pomysły. W tej sytuacji tradycja nie musi być nudna, bo i same koncepty na stroje ulegały zmianie, a możliwość realizacji każdego z pomysłów jest niemal nieograniczona. Niekiedy wystarczy wyłącznie niewielki dodatek, by kostium stał się czymś zupełnie unikalnym.

Ocena: 5.0

Komentarze