Narożniki welurowe do industrialnych wnętrz - czy to dobry pomysł?

Narożnik welurowyWnętrza industrialne to wysokie sufity i surowy klimat starych kamienic. W tego typu pomieszczeniach coraz częściej królują elementy, które mają nieco ocieplić pomieszczenie. Czy narożniki welurowe to właśnie tego rodzaju meble?

Czym charakteryzują się wnętrza industrialne?

Styl industrialny to jeden z najczęściej wybieranych trendów wnętrzarskich. To modny i nieskomplikowany design, który pasuje to mieszkań na obrzeżach miast i starych domów. Styl industrialny to przede wszystkim surowe ściany, widoczne cegły, wysokie sufity i elementy "futurystyczne" - lśniące rury, blaszane piece, czy też wysokie krzesła. Niezbędne są tutaj kolory nawiązujące do stylistyki miejskiej, takie jak szarości czy odcienie miedzi.
W stylu industrialnym króluje minimalizm, surowe drewno i duże przestrzenie. Takie wnętrze można rozpoznać już na pierwszy rzut oka!

Jakie narożniki welurowe wybrać do wnętrz industrialnych?

Wnętrze industrialne uzupełnią meble, które przełamią nieco prostotę aranżacji. Rogówka idealnie wpasuje się więc w industrialny klimat, choć narożnik welurowy (meblobranie.pl) sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach. Jak wybrać narożnik welurowy, aby pasował do surowego wnętrza? Przede wszystkim warto mieć świadomość, że meble welurowe są niezwykle miękkie i komfortowe, a dodatkowo posiadają piękny połysk. Narożniki welurowe będą więc pięknym kontrastem, a zarazem podkreśleniem surowości industrialnego klimatu.
Do wnętrz w stylu industrialnym warto wybrać kolory, które będą współgrały z barwami wnętrza. Jeśli postawiłeś na ceglane ściany, warto rozejrzeć się za narożnikiem w kolorach miedzi lub jasnobrązowym. Do wnętrz urządzonych w szarościach analogicznie można wybrać narożnik szary lub granatowy. Do loftowego klimatu pasować będzie także narożnik ciemnozielony lub w barwach butelkowej zieleni.

Jak dbać o narożniki welurowe?

Welur to niezwykle wdzięczny materiał. Wykonany z delikatnego włosia imituje poniekąd sierść i sprawia, że siedzenie na nim jest przyjemnością najwyższych lotów. Warto zadbać o narożniki welurowe, aby jak najdłużej zachowały swoje piękno.
Niewątpliwie atutem narożników welurowych i weluru ogólnie jest fakt, że jest on dość łatwy do wyczyszczenia. Jeśli włoski są krótkie, można czasem wyczesywać bród z narożnika. Jeśli jednak zdarzy się, że na meblu pojawi się plama z kawy, wina lub innej substancji, należy wyczyścić narożnik szczoteczką lub szmatką z wodą i delikatnym detergentem. Warto zaznaczyć, że do czyszczenia weluru nie powinno się używać zbyt dużo wody. Ponadto, nie każdy detergent będzie odpowiedni – przed czyszczeniem warto zrobić próbę na mało widocznym fragmencie narożnika, aby sprawdzić, czy środek nie poskutkował wyblaknięciem koloru mebla. Najbezpieczniejszą substancją będzie mydło i odrobina wody. Po umyciu narożnika warto wysuszyć go suszarką do włosów, aby sprawdzić, czy cały bród został usunięty. Zaleca się także stosowanie narzuty lub pokrowca na narożniki, która dodatkowo ochroni mebel.

Komentarze