Niechciane pajączki i ich leczenie, czyli kilka słów o laserowym zamykaniu naczynek

Leczenie pajączkówTeleangiektazje - bo tak brzmi oficjalna nazwa opisywanej dolegliwości - to nie tylko problem natury estetycznej. Takie niestandardowe naczynia krwionośne często bywają syndromem mniej lub bardziej poważnej choroby. Zarówno troska o stan zdrowia, jak i chęć zadbania o własny wygląd to dobre powody, by pomyśleć o laserowym zamykaniu naczynek. Co trzeba wiedzieć o tego rodzaju zabiegu?

Przyczyny powstawania pajączków

Pojawianie się uporczywych naczynek może wynikać z predyspozycji genetycznych oraz być skutkiem schorzeń lub uszkodzeń nabytych w trakcie życia. Choroby wrodzone, którym towarzyszy teleangiektazja to na przykład: zespół Blooma, zespół Klippla-Trénaunaya czy zespół Sturge’a-Webera, natomiast najważniejsze czynniki ryzyka to: wiek, płeć, styl życia i ew. ciąża. Na powstawanie naczynek najbardziej narażone są kobiety powyżej 50 roku życia, które prowadzą siedzący tryb życia.

Wśród innych nabytych przyczyn występowania teleangiektazji wymienić można: zespół Cushinga, trądzik różowaty czy uszkodzenia skóry na skutek zimna, promieniowania słonecznego czy chemioterapii.

Laserowe zamykanie naczynek

Jedną z najbardziej skutecznych metod eliminacji pajączków jest ich usuwanie specjalnie zaprojektowanym laserem. Tego rodzaju zabiegi są już standardem w ofertach gabinetów medycyny estetycznej i między innymi z tego względu decyduje się na nie coraz większa liczba pacjentów.

Leczenie pajączków

Sprawdź więcej na https://drmarcinnowak.pl/oferta/laserowe-zamykanie-naczynek/

Jak to działa?

Emitowana przez laser wiązka światła swobodnie przechodzi przez skórę, ale jest wyłapywana przez tkankę naczyń krwionośnych. W wyniku takiego działania żyłki zostają podgrzane, dochodzi do zapadnięcia ich ścianek, a światło naczynia zostaje zamknięte. Po zabiegu następuje rozłożone w czasie wchłanianie zbędnej tkanki, czego skutkiem jest poprawa wyglądu skóry i pozbycie się nieestetycznego problemu.

Czy zamykanie naczynek boli?

Współczesne zabiegi usuwania pajączków są niemal bezbolesne, co możliwe jest dzięki odpowiedniej budowie laserów. Głowice stosowanych obecnie urządzeń wyposażone są w końcówki chłodzące, które ochładzają powierzchnię skóry, skutecznie eliminując wrażenia bólowe. Standardowy czas trwania jednej sesji zamyka się w kilku lub kilkunastu minutach, dlatego zabieg nie powinien być nadto problematyczny.

Efekty leczenia

To, czy zabieg będzie efektywny, zależy od wielu różnych czynników. Skuteczność będzie bowiem zależała m.in. od wielkości naczynek oraz miejsca na ciele, w którym występują. W większości przypadków do osiągnięcia pożądanych rezultatów wystarczy jedna sesja naświetlania, lecz niekiedy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu w kilku etapach.

Aby móc mówić o ostatecznym efekcie, należy wziąć pod uwagę wygląd skóry po wchłonięciu martwych tkanek, czyli po upływie kilku tygodni od daty leczenia.

Podsumowanie

Zamykanie naczynek za pomocą lasera to bezpieczna i sprawdzona metoda, która cechuje się dużą skutecznością. Zabieg tego rodzaju to nie tylko sposób na poprawienie własnego samopoczucia, ale także szansa na bliższe przyjrzenie się swojemu stanu zdrowia.

Komentarze