Niezbędne akcesoria do nauki jedzenia

Akcesoria do nauki jedzeniaRozszerzanie diety dziecka najczęściej następuje w około 6 miesiącu jego życia. To wtedy niemowlę próbuje pierwszych, "dorosłych" produktów, a jego codzienne menu staje się bardziej urozmaicone. Jak ułatwić ten proces, by zachęcić malucha do próbowania różnych smaków? Podpowiadamy, jakie akcesoria warto nabyć, aby rozszerzanie diety dziecka przebiegło w pełnym komforcie dla rodziców, bezpieczeństwie dla pociechy, ale i z ogromną dawką radości z jedzenia.

Zachęcanie do jedzenia

Kluczowe jest podejście do jedzenia. Czy wiesz, że dziecko musi poczuć jeden smak nawet 15 razy, aby stwierdzić, czy go lubi? Rozszerzanie diety najmłodszych nie zawsze jest łatwe, tym bardziej kiedy trafi nam się niejadek. Jest za to konieczne do prawidłowego rozwoju dziecka. Należy więc do tego zadania odpowiednio się przygotować.

Dzisiaj propagowana jest metoda BLW, która stawia na samodzielność dziecka w jedzeniu. Dzięki niej maluch sam wybiera, na jakie produkty spożywcze ma ochotę, oczywiście uwzględniając jego potrzeby, ale i możliwości spożywania posiłków. BLW sprawdza się doskonale, jeśli chcemy wprowadzić dietę różnorodną, ale jednocześnie nie narzucając dziecku jedzenia konkretnych składników.

Warto pamiętać, że pierwsze próby samodzielnego jedzenia mogą być nieudolne, warto się do nich przygotować, uwzględniając chociażby aspekty praktyczne. Przyda się odpowiednia zastawa stołowa i akcesoria dla niemowląt ze sklepu Cocoshki, dzięki którym rozszerzanie diety stanie się czystą przyjemnością nie tylko dla dziecka, ale i całej rodziny.

Zastawa stołowa dla najmłodszych

Priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo malucha podczas spożywania posiłków. Te pierwsze naczynia i sztućce nie powinny zawierać małych ani ostrych elementów. Konieczne jest wybieranie zastawy stołowej wykonanej z nietoksycznych materiałów. Sprawdzą się bambusowe talerzyki, które jednocześnie są ekologiczne czy silikonowe miseczki, które nie zawierają BPA, PCV ani metali ciężkich. Warto postawić na zastawę stołową z antypoślizgowym spodem oraz przegródkami, dzięki czemu na talerzu mogą znaleźć się różne produkty spożywcze. Świetnie sprawdza się też antypoślizgowa podkładka pod zastawę, która jednocześnie zabezpiecza blat przed pobrudzeniem.

O czym warto pamiętać karmiąc dziecko?

Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu dziecka. Niezbędnym akcesorium jest fotelik do karmienia. Dobrze jest nabyć ten z zabezpieczającymi pasami, które uchronią przed wypadnięciem oraz dużym blatem, na którym można stawiać posiłki.

Nie ma wątpliwości, że nauka samodzielnego jedzenia może stać się doskonałą zabawą. Producenci zastaw stołowych dla dzieci oferują nie tylko komplety praktyczne, ale i zachęcające do spożywania posiłków pod względem wizualnym. Warto wybierać kolorowe talerzyki z atrakcyjnymi wzorami czy motywami z bajek.

Co istotne, zastawa stołowa i wszelkie akcesoria do karmienia dziecka muszą być dostosowane do jego wieku i etapu rozwoju. Ta sama zasada dotyczy także serwowanych produktów spożywczych. W tym pierwszym etapie przydają się silikonowe łyżeczki z pojemnikiem na mus czy zupę o konsystencji kremu albo gryzaki z siateczką do podawania pokarmu. Rozszerzanie diety dziecka, które chce już jeść samodzielnie, zawsze musi odbywać się w obecności osób dorosłych.

Komentarze