Nowoczesna łazienka - jak wybrać atrakcyjny brodzik prysznicowy?

Duża łazienkaNowoczesna łazienka to atrakcyjny salon kąpielowy, w którym wysoki komfort użytkowania idzie w parze z eleganckim wystrojem. Nie może więc w niej zabraknąć atrakcyjnie urządzonej strefy prysznicowej. Przeszklona kabina to must have. Jak jednak wybrać optymalny brodzik prysznicowy?

Główne atuty płaskich brodzików

Nowoczesne łazienki najczęściej wyposażone są w kabiny prysznicowe z niskimi brodzikami. Takie rozwiązania mają wiele zalet. Przede wszystkim zapewniają łatwy dostęp do kabiny. Często wyposażone są także w antypoślizgowe powłoki, które zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa podczas kąpieli. Szukasz atrakcyjnego rozwiązania? Brodzik marki Rea to strzał w dziesiątkę.

Zaletą płaskich modeli jest także to, że łatwiej wprowadzić do nich udogodnienia, takie jak taboret. Ma to duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy z kabiny ma korzystać osoba starsza lub niepełnosprawna. Dodatkowo brak wgłębień i zakamarków sprawia, że czyszczenie płaskich modeli nie nastręcza żadnych trudności.

Co więcej, niewielkie rozmiary brodzika w połączeniu z przeszkloną kabiną prysznicową sprawiają, że łazienka wydaje się przestronniejsza. Nabiera również eleganckiego charakteru. Wbrew pozorom płaskie model charakteryzują się dużym zróżnicowaniem zarówno pod względem kształtu, jak i rozmiaru. Ponadto mają ciekawą kolorystykę i są wykonane z różnych materiałów. Wszystko to sprawia, że można je bez trudu dopasować do indywidualnych preferencji mieszkańców, jak i stylu, w którym urządzona jest łazienka.

Klasyczna łazienka

Brodzik kamienny - idealna propozycja do nowoczesnej łazienki

W nowoczesnych łazienkach coraz większą popularnością cieszą się brodziki wykonane z kamienia mineralnego. Ich zaletą jest przede wszystkim elegancki wygląd. Sprawiają, że wnętrze nabiera naturalnego charakteru. Co więcej, modele kamienne są niezwykle wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia, ścieranie i szkodliwy wpływ detergentów czyszczących. Doskonale tłumią dźwięk spadającej wody i akumulują ciepło. W efekcie codzienna kąpiel staje się prawdziwą przyjemnością.

Warianty z kamienia mogą mieć rozmaitą strukturę. Ponadto występują w różnych rozmiarach i kształtach (najczęściej spotyka się modele prostokątne i kwadratowe). W efekcie z łatwością można je dopasować do metrażu wnętrza. Wcale nie musi być to przestronny pokój kąpielowy. Brodziki kamienne sprawdzają się bowiem doskonale także w niewielkich łazienkach.

Czy klasyczne brodziki prysznicowe sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu?

Choć popularność modeli z kamienia systematycznie rośnie, wcale nie oznacza to, że w nowoczesnych wnętrzach nie można zastosować brodzików prysznicowych z akrylu. To równie atrakcyjne rozwiązania, których największą przewagą nad wariantami kamiennymi jest zdecydowanie niższa cena.

Żeby jednak warianty akrylowe pasowały do nowoczesnej stylistyki wnętrza, warto zdecydować się na modele płaskie. W połączeniu z przeszkloną kabiną optycznie powiększą łazienkę i sprawią, że nabierze ona elegancji.

Komentarze