Nowoczesna łazienka - najważniejsze aspekty aranżacji

Nowoczesna łazienkaNowoczesna łazienka charakteryzuje się starannym doborem detali, a przede wszystkim znakomitą estetyką i funkcjonalnością na najwyższym poziomie. Często panuje w niej harmonia i stonowana kolorystyka, ale nie brakuje również projektów barwnych i pełnych wyrazistości. Nic nie jest dobierane przez przypadek. Jak zaaranżować łazienkę w nowoczesnym stylu?

Urządzanie nowoczesnej łazienki - na co zwrócić uwagę?

Ponadczasowe projekty łazienek w nowoczesnym stylu opierają się na minimalizmie i prostocie. Znaczącą rolę odgrywa naturalne światło. Jeżeli tylko jest to możliwe, należy wpuścić go do środka jak najwięcej. Równie duże znaczenie ma przestrzeń, dlatego w łazience nie ma zbędnych bibelotów, a oszczędne formy pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Dzięki temu pomieszczenie jest nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Odcienie bieli, szarości i czerni zdominowały nowoczesne łazienki, ale nie oznacza to, że do wnętrza nie można wprowadzić żywych kolorów. Są pożądane w postaci drobnych akcentów, które nadają aranżacji unikalny styl. W nowoczesnej łazience pożądane jest wydzielenie stref. Do codziennych czynności - takich jak mycie twarzy i zębów, wykonywanie makijażu lub golenia się - należy wyodrębnić przestrzeń z umywalką i lustrem oraz meblami na kosmetyki i ręczniki. Kolejna ważna przestrzeń to strefa kąpielowa z wanną lub prysznicem albo jednym i drugim. Pozostaje jeszcze toaleta, jeżeli nie jest zorganizowana w odrębnym pomieszczeniu. W przypadku dużych salonów kąpielowych warto dodatkowo wyodrębnić miejsce, w którym będzie wykonywany makijaż oraz drobne zabiegi spa. Wszystkie strefy można doskonale wyodrębnić, a jednocześnie zachować spójność pomieszczenia, stosując odpowiednio dobrane płytki do łazienki. Na przykład wannę można obłożyć płytkami w innym kolorze lub strefę, w której znajduje się prysznic.

Wanna i prysznic - rozwiązanie idealne

Nowoczesna aranżacja łazienki wymaga stworzenia przestrzeni wygodnej i praktycznej. Idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie w niej wanny i kabiny prysznicowej, co jest jednak możliwe wyłącznie w przypadku pomieszczeń o dość dużym metrażu. Dobrym rozwiązaniem, które zajmuje mniej miejsca niż klasyczna kabina prysznicowa, jest kabina typu walk-in, czyli wersja otwarta na łazienkę. Gdy aranżowana jest mała łazienka, często lepiej wybrać kabinę prysznicową niż wannę, ale jest to kwestia również ustawności pomieszczenia, a nie tylko jego metrażu. Pożądane są kabiny z przejrzystym szkłem, które dodaje wnętrzu elegancji, a na dodatek optycznie je powiększa. Nowoczesne kabiny prysznicowe i wszystko, co niezbędne do wyposażenia łazienki można znaleźć na stronie grupamo.pl. Warianty składające się z gładkich tafli szkła dodają wnętrzu odrobiny ekskluzywnego charakteru.

Ceramika inspirowana geometrią

Umywalki, wanny i sedesy powinny pasować do sobie pod względem kształtu i koloru, a nawet odcienia, dlatego warto wybierać ceramikę z jednej serii danego producenta. W nowoczesnych łazienkach preferowane są proste kształty geometryczne. Można wybierać spośród ceramiki kwadratowej, prostokątnej, ale też owalnej lub nawet okrągłej. Nieskomplikowane formy są wręcz obowiązkowe.

Komentarze