Nowoczesne kabiny prysznicowe - minimalizm, funkcjonalność, przestrzeń

Kabina prysznicowaJeśli urządzasz łazienkę w stylu nowoczesnym, zapewne staniesz przed koniecznością wybrania odpowiedniej kabiny prysznicowej. Poznaj różne rodzaje kabin i dowiedz się, jak dobrać taką, która pasować będzie do aranżowanego wnętrza.

Styl nowoczesny - jakie zasady nim kierują?

Nowoczesność w aranżacji i wyposażaniu wnętrz przejawia się poprzez kilka głównych cech. Przede wszystkim są to minimalizm i funkcjonalność. Nowoczesna przestrzeń nie może być przeładowana, chaotyczna; wręcz przeciwnie, ma sprzyjać odpoczynkowi poprzez ograniczanie ilości bodźców. Wyposażenie ograniczone jest zatem do minimum.

Kabina prysznicowa

W nowoczesnych aranżacjach znajdziemy zatem to, co najpotrzebniejsze. Funkcjonalne sprzęty same w sobie mogą być jednak wysoce estetyczne. Również w przypadku łazienki warto kierować się wymienionymi zasadami. Ich dopełnieniem natomiast mogą być nowoczesne technologicznie rozwiązania, podnoszące komfort użytkowania urządzeń sanitarnych czy po prostu przebywania w pomieszczeniu.

Jak dobrać kabinę prysznicową do wielkości i kształtu wnętrza

Wybór kabiny prysznicowej uzależniony jest nie tylko od naszego gustu, ale także od wielkości pomieszczenia. Jeśli dysponujemy bardzo dużą łazienką, zadanie będzie stosunkowo łatwe. Sprawa komplikuje się jednak w przypadku małych wnętrz, w których trudno uniknąć wrażenia ciasnoty i przeładowania.

W małych i ciasnych łazienkach sprawdzi się kabina prysznicowa narożna lub wnękowa. W pomieszczeniach średniej wielkości pozwolić sobie możemy również na urządzenia przyścienne. Wyłącznie w bardzo dużych, przestronnych łazienkach czy raczej salonach kąpielowych sprawdzą się kabiny wolnostojące - wymagają one miejsca nie tylko ze względów praktycznych, ale także estetycznych. Aby osiągnąć pożądany efekt, należy je bowiem odpowiednio wyeksponować.

Kabina prysznicowa

Czy minimalizm i luksus wykluczają się?

Minimalizm w nowoczesnej łazience dotyczy przede wszystkim wzornictwa oraz ilości widocznego wyposażenia. Warto jednak pokusić się o zainstalowanie nowoczesnych udogodnień, dzięki którym nasza łazienka zamieni się w domowe SPA. W kabinie prysznicowej zamontować można dysze do masażu, urządzenie do masażu stóp, inhalator do aromaterapii, generator pary i wiele innych.

Wygoda przede wszystkim

Pamiętajmy, że funkcjonalne wnętrze wymaga przemyślenia. Wybierając kabinę, zwróćmy uwagę na to, czy jej drzwi otwierają się na pełną szerokość, umożliwiając wygodne wchodzenie i wychodzenie. Sprawdźmy, czy nie uderzają o żadne inne elementy wyposażenia; upewnijmy się, czy nie blokują przejścia, gdy są uchylone. I przede wszystkim, czy po wyjściu spod prysznica mamy odpowiednio dużo miejsca, by wygodnie wytrzeć się i ubrać.

Otwarta przestrzeń to dobre samopoczucie

Nowoczesne wnętrze powinno zapewniać nam dobre samopoczucie. Dotyczy to również łazienki. Wrażenie czystości, porządku i przestronności pozwalają zebrać myśli i ukoić nerwy. Relaksowi sprzyjać będzie także odpowiednie oświetlenie, w tym również oświetlenie diodowe kabiny prysznicowej.

Nowoczesna kabina prysznicowa powinna cechować się wygodą i minimalistyczną estetyką. Jeśli tylko możemy, warto postawić na urządzenia duże i przestronne, gwarantujące swobodę ruchów i efektowny wygląd.

KomentarzeLampy stojące nie muszą być nudne! Poznaj nowoczesne rozwiązania

Lampy stojąceW ostatnich latach lampy stojące powróciły do łask. W sklepach znajdTapety odeszły do lamusa? Nic podobnego

TapetaJeszcze kilkanaście lat temu nie wyobrażaliśmy sobie aranżacji mieszkania bez użycNowoczesna pościel bawełniana może być tania

Pościel bawełnianaZakup pościeli to wciąż jeden z bardziej popularnych prezeMagia kolorów: jak pomalować mieszkanie, żeby wyglądało na większe?

Malowanie mieszkaniaMalując pomieszczenie, można nie tylko odświeżyć jego