Obrazy na szkle do pokoju - jak wybrać?

Obrazy na szkleUrządzając wnętrze bardzo często dokładamy wszelkich starań do tego, aby wszystkie umieszczone w nim elementy były spójne i zachwycały swoim wyglądem. Istotne też jest to, aby poruszać się w podobnej stylistyce, na przykład dekorując wnętrze na modłę skandynawską.

Aby nasza sypialnia czy też salon zachwycał swoim wyglądem i był przytulny warto od razu pomyśleć o zagospodarowaniu pustych ścian, które zazwyczaj nie pomagają w tworzeniu dobrego klimatu wnętrza. Wspaniałym dodatkiem do wnętrza może być chociażby obraz na szkle. Popularność, a także dostępność takich obrazów jest coraz większa, z tego też względu warto się nimi zainteresować.

Warto postawić na jakość, a nie na ilość

Chcąc we wspaniały sposób udekorować ścianę, która od razu rzuca się w oczy wchodząc do pomieszczenia, warto poświęcić kilka chwil na to, aby sprawdzić dostępne w sklepach propozycje. Pamiętajmy, że dekoracja ma być ozdobą - czymś pięknym i wyszukanym, czego nie musimy kupować w dużej ilości, a nawet lepiej jeśli będzie to rzecz wysokiej jakości, którą umieścimy w centralnym punkcie wnętrza. Takie są obrazy na szkle - nie tylko możemy wybrać różną tematykę takich obrazów, ale też zachwycają one swoją żywą kolorystyką oraz formą. Obrazy drukowane na szkle bardzo często są przygotowywane w oparciu o technologię lateksową, która jest całkowicie przyjazna dla środowiska. Bazą obrazów na szkle jest oczywiście szklana tafla o określonej grubości (np. 4 mm), która następnie jest laminowana specjalną folią z motywem obrazu wewnątrz. Tak przygotowany obraz wygląda bardzo nowocześnie, kolory są żywe, a detale wspaniale odwzorowane. Kolorystykę takiego obrazu możemy dopasować do kolorystyki innych dodatków i dekoracji, które już znajdują się we wnętrzu, albo też możemy ją zestawić na zasadzie kontrastu z pozostałymi elementami wystroju.

Jaki motyw obrazu na szkle wybrać?

We wnętrzach bardzo nowoczesnych i minimalistycznych może to być nawet bardzo abstrakcyjny motyw będący grą kolorów i figur. Jeśli chcemy ożywić wnętrze i dodać mu powiewu świeżości na pewno odpowiednie będą motywy kwiatowe lub też różnego rodzaju krajobrazy. Pamiętajmy tylko, aby proporcjonalnie dobrać wielkość takiego obrazu do wielkości posiadanej ściany tak, aby nie był on ani zbyt mały ani zbyt duży. Tak wybrany obraz może być nietuzinkową dekoracją wnętrza na lata. Co warto zauważyć to fakt, że obrazy na szkle nie blakną wraz z upływem czasu, ani się nie niszczą. To doskonała propozycja dekoracji, która nie jest wymagająca w utrzymaniu, a prezentuj się bardzo ładnie.

Źródło: Świat Obrazów.

Ocena: 5.0