Oczyszczanie twarzy kwasami. Dlaczego warto zastosować peeling chemiczny?

Oczyszczenie twarzy kwasamiOczyszczanie twarzy kwasami (peeling chemiczny) jest metodą, w której wykorzystywane są kwasy organiczne o różnym stężeniu. Rodzaj i stężenie kwasu są dobierane w zależności od rodzaju skóry i problemu, z którym się borykamy. Kwasy wnikają w skórę i rozmiękczają warstwę rogową naskórka.Peeling chemiczny - działanie

Po zabiegu, w różnych odstępach czasu (w zależności od kwasu i stężenia), wierzchnia warstwa skóry, na którą działały kwasy, złuszcza się i odsłania młodszą i silniejszą warstwę skóry. Zabieg kwasami na twarz może być wykonywany osobom w różnym wieku, z różnymi problemami skórnymi. Warto poddać się temu zabiegowi w renomowanym salonie kosmetycznym, gdzie profesjonaliści z doświadczeniem zajmą się naszą cerą.

Na jakie problemy skórne warto zastosować kwasy na twarz?

  • Blizny potrądzikowe
  • Trądzik
  • Przebarwienia
  • Nieregularna pigmentacja
  • Zmarszczki i bruzdy
  • Nierówności skórne
  • Szara, zmęczona cera

Peelingi chemiczne, a oczyszczanie manualne twarzy

Peelingi chemiczne znacznie różnią się od oczyszczania manualnego twarzy. Oczyszczanie manualne czasem wymaga użycia igły w celu przedarcia się przez naskórek do wągrów, a gniecenie skóry palcami może podrażniać. Siłowanie się z zanieczyszczeniami może także powodować stany zapalne oraz blizny. Peeling chemiczny działa równomiernie i rozpuszcza zanieczyszczenia bez niepotrzebnych ingerencji.

Oczyszczanie twarzy kwasami, a oczyszczanie mechaniczne

Do oczyszczania mechanicznego, np. za pomocą głowicy do mikrodermabrazji czy peelingu kawitacyjnego, złuszczana jest wierzchnia warstwa naskórka bez wnikania w głąb skóry. W przypadku złuszczania kwasami substancje organiczne wnikają w skórę i działają na jej głębsze obszary, co sprawia, że oczyszczanie jest bardzo dokładne, a efekty równomierne. Wszystko jednak zależy od używanego środka i jego stężenia, które powinno być dobrane do naszej skory na podstawie jej stanu oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć po zabiegu.

Efekty oczyszczania twarzy kwasami

Efekty zależą od wybranego kwasu bądź ich mieszanki. Generalnie peeling kwasami poprzez złuszczanie starszego naskórka przynosi efekt odmłodzenia skóry, spłycenia zmarszczek oraz rozjaśniania przebarwień. Zwykle peelingi chemiczne składają się z mieszanki kwasów do zabiegów, w różnych dawkach. Wybrane kwasy:

  • Kwasy na przebarwienia (np. glikolowy, ferulowy, migdałowy). Regulują pigmentację skóry, co przyczyna się do wyrównania kolorytu i zlikwidowania przebarwień posłonecznych i hormonalnych. Zastosowanie tego peelingu po wakacjach przyniesie efekt odmłodzenia i rozjaśnienia skóry.
  • Kwasy o działaniu przeciwzmarszczkowym (np. kwas ferulowy). Spłycają zmarszczki, blizny potrądzikowe. Powodują kompleksowe odmłodzenie twarzy, usprawniają wiązanie białek w skórze. Skóra staje się mocniejsza, wyrównana i elastyczna.
  • Odmłodzenie, odświeżenie. Kwasy może zastosować każdy, kto po prostu chce ujednolicić wygląd skóry, spłycić zmarszczki i pozbyć się zanieczyszczań. Zabieg sprawi, że skóra będzie miała zwiększony dostęp do składników odżywczych zawartych w kremach i maseczkach. Zwiększy odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne oraz zyska zdrowy, atrakcyjny wygląd.

Artykuł powstał we współpracy z revision.com.pl.

Komentarze