Odkurzacz automatyczny, czyli prosty sposób, aby zyskać więcej wolnego czasu

Wolny czasWiększość z nas nie lubi sprzątać. Do tego wciąż brakuje nam czasu. A gdyby tak w codziennym odkurzaniu wyręczył nas robot? Zyskałybyśmy idealnie czyste podłogi, zaoszczędziłybyśmy czas... Odkurzacz automatyczny to obecnie coraz bardziej powszechne rozwiązanie. Sprawdzamy, jak dokładnie działa sprzątający robot i dlaczego warto zdecydować się na taki sprzęt.

Jak działa automatyczny odkurzacz?

Automatyczny odkurzacz to tak naprawdę zestaw, na który składają się samojezdne urządzenie sprzątające oraz stacja dokująca, która za pomocą podczerwieni nawiguje sprzęt do miejsca, w którym ma on naładować akumulator. Tak więc po pierwsze - urządzenie jest bezprzewodowe, pracuje samodzielnie, a gdy akumulator rozładuje się, automatycznie powraca do stacji dokującej, a po naładowaniu kontynuuje przerwaną pracę (nie natkniemy się zatem na rozładowany sprzęt pozostawiony na środku podłogi). Po drugie - automatyczny odkurzacz sprząta bez żadnego wysiłku, czy ingerencji z naszej strony.

Najnowocześniejsze modele robotów sprzątających, jak odkurzacze automatyczne dostępne na irobot.pl, tworzą mapy pomieszczeń i adaptują się do wnętrz domu. Dzięki temu odkurzacz doskonale rozpoznaje, gdzie już był, a dokąd musi się jeszcze udać. Co więcej zastosowanie optycznych i akustycznych czujników sprawia, że odkurzacz odnajduje miejsca bardziej zabrudzone i koncentruje pracę na ich dokładnym wysprzątaniu.

Połączenie zaawansowanej technologii i odpowiedniego kształtu urządzenia pozwala na sprzątanie w narożnikach i wzdłuż krawędzi, zatem nawet w trudniej dostępnych domowych zakamarkach. Odpowiednio szerokie szczotki obracają się i w połączeniu z wysoką mocą ssącą odkurzacza sprawiają, że zabrudzenia lądują w pojemniku.

Automatyczny odkurzać to idealna propozycja do wszystkich typów podłóg

Robot sprzątający sprawdzi się zarówno w przypadku podłóg twardych (panele, drewniane parkiety, płytki), jak i dywanów, czy wykładzin. Co ważne, urządzenie może swobodnie przemieszczać się po różnych powierzchniach, a dodatkowe systemy zabezpieczają leżące na podłodze kable, czy frędzle dywanów przed zaplątaniem się w szczotki odkurzacza. Odkurzacz automatyczny to dobre rozwiązanie także w sytuacji, gdy chcemy odkurzyć tapicerowane meble, np. sofę.

Perfekcyjne odkurzanie bez naszego wysiłku

Jeśli chcemy cieszyć się czystymi podłogami na co dzień, odkurzacz automatyczny to sprzęt, który zdecydowanie ułatwi nam życie. Będzie pracował niestrudzenie i do skutku, do tego z precyzją, której raczej brakuje większości z nas (chyba, że jesteśmy perfekcjonistkami, które uwielbiają sprzątać). Poza tym odkurzacz automatyczny ma nielimitowany czas pracy - jeśli się rozładuje podczas odkurzania, po naładowaniu akumulatora wznowi przerwane zdanie,

Robot skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, kurz, włosy i sierść zwierząt. Jeśli wybierzemy sprzęt z zaawansowanym systemem filtracji, przechwyci on dodatkowo do 99% alergenów, pyłków i cząstek o wielkości do 10 mikronów. Jeśli ktoś z domowników jest alergikiem, takie wyposażenie odkurzacza z pewnością się przyda.

Komentarze