Odzież damska z Turcji, Włoch, Francji, Węgier i Polski - krótkie porównanie

Odzież damskaMimo postępującej globalizacji w modzie - zwłaszcza producentów mniejszych, a na pewno nie olbrzymich sieciówek - widoczne są pewne cechy charakterystyczne, które można dość łatwo przypisać poszczególnym państwom. Odzież damska z Turcji, Włoch, Francji, Węgier i Polski będzie miała pewne cechy wspólne, ale będą też charakterystyczne różnice.

Włochy i Francja: dla najmodniejszych

I producenci włoscy, i francuscy, płyną na fali mody. Ponieważ oba te kraje znane są z doskonałych pokazów mody, producenci starają się często być maksymalnie na bieżąco. To właśnie w odzieży z Włoch i Francji widoczne są najlepiej inspiracje bieżącymi trendami, czy może raczej w tych przypadkach od wybiegu do mody codziennej zmienia się najmniej. Francja ze swoimi swobodnymi kostiumami, spodniami i marynarkami, a Włochy ze spódnicami, sukniami i odzieżą nieco bardziej casualową wyznaczają trendy.

Owszem, producenci zmiękczają modę do takiej formy, w jakiej staje się ona użyteczna, bo wybieg to raczej forma sztuki, ale ogólnie rzecz biorąc, to właśnie ze szwalni francuskich i włoskich pochodzą najmodniejsze propozycje. Odzież damska z tych krajów to dawniej były przede wszystkim letnie kolekcje: zimowe raczej się tak łatwo nie przyjmowały. Dziś jest trochę inaczej, a to właśnie za sprawą mniejszych producentów, którzy swoją koncepcję mody postanowili eksportować między innymi do polskich sklepów.

Turcja w dziwnym stanie

Turcja dawniej była w Polsce znana z dość kiepskich swetrów, ale ta epoka minęła naprawdę dawno temu. Dziś moda turecka przyciąga swoistą egzotyką i tym, że mocno wyłamuje się z ogólnych trendów. Z punktu widzenia nabywców ważne jest to, że Turcy są w stanie cały czas utrzymać niskie ceny, ale dla klientek sklepów ważne jest przywiązanie do detali. Tureccy producenci sięgają i po tkaniny naturalne i syntetyczne oraz mieszanki, natomiast w każdym przypadku bardzo duży nacisk kładą na jakość wykończenia materiału.

To ma swoje przełożenie na trwałość, ale także na estetykę. Odzież turecka jest często dość nietypowa, bo bardziej kolorowa, z pewną delikatną orientalną naleciałością estetyczną. To coś, co pozwala ożywić garderobę, ale w sposób mimo wszystko lekki, subtelny i intrygujący. Import odzieży z Turcji przybiera coraz większy rozmiar i jest to zrozumiałe: ubrania tamtejszych producentów zawsze są "inne" niż europejskie: nieco bardziej swobodne, awangardowe i odważniejsze, a przy tym naprawdę funkcjonalne i dobre jakościowo.

Polak, Węgier dwa bratanki

Polski i węgierski przemysł odzieżowy poszły w tę samą stronę. W obu krajach działają producenci skupiający się na wybitnie modnej odzieży, ale większość firm tylko dość luźno inspiruje się wybiegami. Szyje się przede wszystkim trwałe, funkcjonalne i raczej proste ubrania damskie. Zadziwiająca jest natomiast ich różnorodność: od wytwornych sukni wieczorowych, przez officewear, aż po segment casualowy i sportowy. Żaden z tych typów nie zyskał dominującej pozycji: Polacy i Węgrzy szyją wszystko. Szyją też z praktycznie każdego materiału, ale stawiając na tkaniny najwyższej jakości. Jest to szczególnie dobrze widoczne w przypadku polskiej odzieży damskiej, która jest szyta z materiałów z naprawdę górnej półki. Węgrzy są tu nieco bardziej liberalni, ale też robią wiele, żeby odzież damska stała się czymś więcej niż tylko zmienianą co rok ozdobą. Polska i węgierska odzież damska jest bardzo trwała i można ją nosić naprawdę długo.

Gdzie różnice się łączą

Hurtownia odzieży damskiej Miss City oferuje odzież damską ze wszystkich wspomnianych krajów. Wiemy, że w globalnym ujęciu różnice często się zacierają, ale dobieramy swoich dostawców w taki sposób, żeby w każdym przypadku zyskać coś unikalnego. Moda, trwałość, funkcjonalność, wygoda: wszystkie one są tak samo ważne, ale dobre sklepy zawsze dają klientkom wybór. My to wiemy i dlatego zdecydowaliśmy się na import odzieży damskiej z kilku krajów. Nie staramy się na siłę podkreślać różnic między producentami z różnych krajów, ale wiemy, że dla wielu klientek to ma znaczenie. Pomagamy sklepom zaspokoić te oczekiwania.

Komentarze