Organizacja wieczoru panieńskiego - kilka podstawowych zasad

Organizacja wieczoru panieńskiegoNie ulega wątpliwości, że wieczór panieński jest jednym z nieodłącznych elementów przygotowań do zbliżającego się ślubu. Każda kobieta marzy o pięknej nocy, którą spędzi z najbliższymi przyjaciółkami i której nie zapomni do końca życia. Należy mieć jednak świadomość, że organizacja idealnego wieczoru panieńskiego nie należy do najprostszych kwestii, dlatego warto wziąć pod uwagę kilka fundamentalnych reguł.

Wieczór panieński powinien być dopracowany w stu procentach, choć, rzecz jasna, w jego trakcie nie obędzie się bez zastrzyku spontaniczności. Choć wieczór panieński to noc pełna szaleństw, jego organizacji trzeba poświęcić trochę czasu, aby przyszła panna młoda była w pełni usatysfakcjonowana. Organizatorem takiego wydarzenia najczęściej jest jej świadkowa, czyli zazwyczaj najlepsza przyjaciółka, lub ewentualnie członkini jej najbliższej rodziny.

Przemyśl, kto powinien uczestniczyć w tej niezwykłej nocy

Dobra zabawa zazwyczaj zależy od odpowiedniego towarzystwa, zatem warto dokładnie przemyśleć, kto najlepiej sprawdzi się w roli gościa. Właściwym pomysłem wydaje się stworzenie listy potencjalnych uczestniczek imprezy, dzięki której znacznie łatwiej będzie zawęzić grono gości wieczoru panieńskiego. Należy pamiętać o mamie lub teściowej przyszłej panny młodej, bowiem często ich relacje charakteryzują bardzo ciepłe stosunki.

Współcześnie dobrym kanałem komunikacyjnym są media społecznościowe - powstanie facebooka sprawiło, że już nie trzeba dzwonić osobiście do każdej z koleżanek panny młodej. Dziś wystarczy kilka kliknięć, aby stworzyć listę gości i poinformować zainteresowanych o najistotniejszych szczegółach. Tym bardziej, że na facebooku dane wydarzenie można ukryć przed przyszłą panną młodą, dzięki czemu ona jedyna nie dowie się o najbardziej pikantnych niespodziankach.

Prezent na wieczór panieńskich, czyli ile można wydać

Organizacja wieczoru panieńskiego wiąże się z niepisaną zasadą - przyszłej pannie młodej należy kupić coś wyjątkowego i unikalnego. Warto skonsultować wybór z pozostałymi uczestniczkami, bowiem samodzielne podjęcie decyzji może oznaczać dość przykre konsekwencje w postaci kłótni czy sporów. Biorąc pod uwagę fakt, że nie wszyscy ludzie znajduję się w takiej samej sytuacji materialnej, należy przedyskutować potencjalny budżet, aby nikt nie czuł się poszkodowany czy pokrzywdzony. Nie dość, że spowoduje to niepotrzebne nieporozumienia, to jeszcze może wpłynąć na przebieg samej imprezy.

Akcesoria i dekoracje, czyli jak uatrakcyjnić wieczór

Wychodząc na miasto w większym gronie, warto wyróżniać się w tłumie, aby dać do zrozumienia pozostałym gościom klubu, że właśnie odbywa się wieczór panieński. Odpowiednie koszulki, przypinki, opaski, kapelusze, okulary czy naszyjniki - wszystko zależy od kreatywności organizatorki, która może wybrać także jakiś unikalny motyw przewodni. W ten sposób, zabawa stanie się jeszcze bardziej wyjątkowa.

Wieczór panieński można urozmaicić poprzez stworzenie programy gier i zabaw, którym główną bohaterką będzie oczywiście przyszła panna młoda. Dobrym pomysłem jest choćby poproszenie jej o zebranie fantów wybranych wcześniej przez pozostałe uczestniczki. Widok zaczepiającej obcych mężczyzn panny młodej, która prosi ich o buziaki, numery telefonów albo inne rzeczy, może być niezwykle zabawny.

Autor: http://swiat-doznan.pl.

KomentarzeRocznice ślubu - ich znaczenie

Rocznice ślubuŚlub stanowi dla większości małżonków jedną z najbardziej niezapomPlanowanie wesela krok po kroku

Przygotowanie do ślubuPlanowanie ślubu i wesela to czynność wymagająca nHuczny ślub czy kameralna impreza?

Przygotowania do ślubuMłoda para, po podjęciu tej jednej z najważniejszych decyWieczór panieński - oryginalne pomysły na prezent i zabawę

Wieczór panieńskiŚlub to wyjątkowy dzień, a wieczór panieński to początek wyj