Płytki drewnopodobne - jak dobierać?

Płytki drewnopodobneOd kilku lat panuje moda na płytki drewnopodobne, łudząco przypominające deski. W jakich pomieszczeniach można je zastosować.

Płytki drewnopodobne w salonie

Salon - będą doskonale prezentowały się na całej podłodze lub jako uzupełnienie paneli i desek w miejscu przy oknie balkonowych i wokół kominka. Jeśli posiadamy kominek bardzo rozsądnie będzie położyć wokół niego materiał niełatwopalny jakim jest gres szkliwiony. Podobnie sprawa wygląda w przypadku okna balkonowego, przeszklonych drzwi na tarasowych, bądź ogrodowych.

Nawet przy dobrej wentylacji i nowych oknach dochodzi do skraplania pary z szyb, ułożenie płytek pod dużym otworem okiennym zapobiegnie niszczeniu podłogi. Deski drewnopodobne idealnie sprawdzą się na całości podłogi salonowej pod warunkiem, że mamy ogrzewanie podłogowe w przeciwnym wypadku w okresie zimowym podłoga będzie cały czas zimna i nieprzyjemna.

Płytki drewnopodobne w kuchni

Kuchnia to kolejne pomieszczenie, gdzie płytki drewnopodobne będą bardzo dobrym rozwiązaniem. W przypadku aneksu kuchennego, otwartego na pokój dzienny możemy zastosować połączenie paneli, lub podłogi drewnianej części w  wypoczynkowej i gresu drewnopodobnego w kuchennej. Dysponując dużą przestrzenią możemy połączyć te dwa rodzaje podłogi na zasadzie kontrastu kolorystycznego. W małych pomieszczeniach dobierzmy oba podłogi tak by stanowiły całość, wówczas powiększą wizualnie pomieszczenie. Płytki drewnopodobne będą się doskonale prezentowały w kuchniach w stylu Shabby Chic i rustykalnych, gdzie ciepłe barwy drewna są uwieńczeniem całej aranżacji.

Płytki drewnopodobne w łazience

Łazienki, w których położymy płytki drewnopodobne są bardzo ciepłe i eleganckie, możemy np. zrobić obudowę wanny i ścianę na której jest prysznic z takich płytek. Jeśli "drewniane pasy" przechodzą ze ścian w podłogę uzyskany bardzo ciekawy efekt. Płytki drewnopodobne możemy wówczas położyć na całej podłodze, lub jako kontynuację pasów ściennych, doskonałym uzupełnienie gresu imitującego drewno będą doskonale wyglądały z jasnymi płytkami o fakturze kamienia, lub połyskującymi nowoczesnymi kafelkami w ciemnych odważnych barwach. Jeśli chcemy uzyskać efekt eleganckiej, stylowej łazienki możemy zestawić drewnopodobne płytki podłogowe z gresem ściennym przypominającym marmur. Do tego piękne złote lub miedziane dodatki bateria, lustro, wieszaki na ręczniki i umywalka, które powinny być dobrane w podobnym stylu. Takie połączenie płytek będzie pasować zarówno do nowoczesnej armatury jak i stylizowanej na retro. Wybierając płytki najlepiej jest wybrać piękne, trwałe i o ponadczasowym wzorze i kolorze, ponieważ ich zakup jest bardzo kosztowny. Wyposażenia i aranżacji łazienki możemy dokonać za pomocą dodatków w różnej stylistyce i kolorystyce.

Kupując płytki zawsze należy pamiętać, żeby nie montować płytek ściennych na podłodze, ponieważ szybko popękają, zawsze lepiej kupić u sprawdzonego producenta, dlatego, że każda płytka powinna być idealnie skalibrowana z innymi z danej linii. W przeciwnym wypadku nawet prawdziwy fachowiec będzie miał problem z estetycznym przyklejeniem ich. Jeśli mieszkasz w budynku, którego ściany i podłoga nie są idealnie równe nie wybieraj płytek bezfugowych ponieważ za pomocą fugi można korygować drobne nierówności.

Salon płytek drewnopodobnych - Miradalfa.pl

KomentarzeTapety odeszły do lamusa? Nic podobnego! Sprawdź, jaką najlepiej wybrać

TapetaJeszcze kilkanaście lat temu nie wyobrażaliśmy sobie aranżacji mieszkania bez użycNowoczesna pościel bawełniana może być tania

Pościel bawełnianaZakup pościeli to wciąż jeden z bardziej popularnych prezeMagia kolorów: jak pomalować mieszkanie, żeby wyglądało na większe?

Malowanie mieszkaniaMalując pomieszczenie, można nie tylko odświeżyć jegoJaki czujnik gazu wybrać?

Czujnik gazuW każdym pomieszczeniu z urządzeniem napędzanym gazem powinien się zna