Parasolka damska automatyczna

Modny parasolParasol damski mający automatyczne otwieranie jest wygodny podczas użytkowania. Przed zakupem warto zapoznać się z parametrami technicznymi, które określają z jakich materiałów wytworzone zostały: stelaż, pręty, czasza, pokrowiec i rączka.

Parasol damski - krótka historia

Damskie parasolki mają długą historię sięgającą czasów starożytnych. Inne było jednak ich przeznaczenie, ponieważ kobiety chroniły się przed ostrymi promieniami słonecznymi, a nie przed deszczem, który w Egipcie czy Grecji był rzadkością. Mogły sobie pozwolić na taki luksus, tylko arystokratki. Podobnie było też w Rzymie, Persji oraz innych starożytnych krajach. Parasole były wytwarzane z drogich materiałów i bogato zdobione, toteż niewiele kobiet było stać na ich zakup.

W XVI wieku trafiły do Europy, ale wciąż miały do nich dostęp panie z wyższych sfer. Dopiero w XVIII wieku rozpoczęła się produkcja na szerszą skalę, dzięki czemu na zakup parasolki mogli sobie pozwolić niezamożne osoby. Obok damskich, zaczęto wytwarzać również parasole męskie, które chroniły zarówno przed słońcem, jak i deszczem. W Polsce parasole szybko przychylność osób majętnych, ale też i mniej uposażonych. Dziś w sklepach stacjonarnych oraz internetowych dostępne są różne rodzaje produktów, w dowolnej kolorystyce. Eleganckie kobiety często wybierają parasole przezroczyste.

Parasolki damskie składane - wygodne rozwiązanie

Parasolki składane są lekkie i wygodne, więc każda kobieta może nosić w damskiej torebce. Wybór produktów na rynku jest na tyle imponujący, że można wybrać parasol damski w jednolitym kolorze czy też wzorzysty. Posiada automatyczne otwieranie, które umożliwia rozłożenie parasola, za pomocą jednego przycisku. Solidna budowa zapewnia trwałość, która jest najważniejszą cechą produktu. Czasza wykonana z wytrzymałego materiału chroni w deszczowy dzień przed ulewą, a latem przed ostrym słońcem.

Parasolka damska automatyczna wytwarzana z wysokiej jakości materiałów do produkcji ma mocny stelaż i nie ulega korozji. Rączka jest wygodna i zapewnia komfort trzymania rozłożonego parasola. Parasolka damska otwierana automatycznie: Pstryk'Pstryk II - Fraktale jest wytwarzana z doskonałej jakości materiałów, co pozwala chronić się, również przed wiatrem. Rozkłada i składa się jednym palcem, co staje się pożądane przy wsiadaniu do samochodu czy po wyjściu ze sklepu z zakupami.

Parasolka damska długa czy krótka

Parasole długie są stylowe i eleganckie, krótkie z kolei wygodniejsze, bo zajmują niewiele miejsca. Wybór odpowiedniego modelu zależy od preferencji kobiety. Nie ma jednej reguły, poza tą, iż warto posiadać dwa modele, by wykorzystywać w różnych sytuacjach. Przykładowo, wybierając się na przyjęcie, do szykownej kreacji bardziej odpowiedni będzie długi parasol. Wykonany z jest z wysokiej jakości materiałów, więc doskonale się prezentuje. Chroni przed intensywnym deszczem, więc fryzura oraz garderoba pozostają suche. Wystarczy dobrać model do płaszcza, sukienki czy innego ubioru, by elegancko się prezentować. Niektóre osoby stawiają na mocne parasole damskie w kolorze czarnym, bo są uniwersalne.

Obok długich, w sklepie internetowym dostępne są również krótkie parasolki składane mocne, które po rozłożeniu mają stylowy wygląd. Wybierane są przez panie, które nie wychodzą z domu bez parasola, by w razie zmiany pogody, móc się ochronić. Jak mówią, przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego wiosną i jesienią noszą je codziennie w torebce. W sprzedaży dostępne są produkty otwierane automatycznie i w rozmaitych kolorach oraz wzorach. Kolekcja spełni oczekiwania, nawet najbardziej wymagające klientki.

Damska parasolka wysokiej jakości

Damskie parasolki dostępne są w szerokim asortymencie, dzięki czemu każda klientka wybierze coś dla siebie. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że najniższa cena, nie zapewnia najwyższej jakości produktu. Przeglądając kolekcję, warto zwracać uwagę na takie parametry, jak:

  • stelaż - wykonany z włókna szklanego czy węglowego jest bardziej wytrzymały na silne wiatry niż z aluminium,
  • czasza (poszycie) - produkowana z poliestru Pongee czy innej odmiany materiału, jest lekka i wytrzymała,
  • pręty - stelaż składa się z drutów, ale im jest ich więcej, tym staje się odporniejszy na wygięcia,
  • rączka - parasolki automatyczne mogą mieć rączki z litego drewna lub aluminium. Ważny jest wygląd, ale też wygoda podczas trzymania.

Istotna jest średnica parasolki damskiej, by móc się całkowicie skryć podczas deszczu. Produkt powinien być przede wszystkim trwały i wytrzymały na deszcz, śnieg i porywisty wiatr.

Podsumowanie - zakup parasolki damskiej

Wybierając parasolkę damską czy męską należy kierować się przede wszystkim jakością, a w drugiej kolejności wyglądem. Cena również odgrywa ważną rolę, ale jeśli wyrób wykonywany jest z trwałych materiałów i producent udziela 2. letniej gwarancji, bardziej opłacalny jest zakup droższej parasolki, która będzie służyła długi czas. W sklepie internetowym produkt dostępny jest w wielu rodzajach, wzorach i kolorach, co sprawia, że każda kobieta może wybrać odpowiedni dla siebie model.

Komentarze