"Pejzaż we mgle" - książka, która oczarowuje

Pejzaż we mgleJeżeli lubicie romantyczne historie miłosne z tajemnicą w tle, bogate w intrygi i wartką akcję, to "Pejzaż we mgle" - najnowsza powieść Katarzyny Redmerskiej, jest właśnie dla Was! Autorka poczytnych romansów przygotowała dla czytelników nie lada literacką gratkę.

"Pejzaż we mgle" to ciepła i nostalgiczna powieść, która pochłania bez reszty. To powieść, która czyta się sama, a po której przeczytaniu czuje się niedosyt. Autorka w piękny i plastyczny sposób ukazuje wzruszającą historię dwojga ludzi, którzy próbują się odnaleźć.

"Pejzaż we mgle" to powieść o dwóch pokoleniach, oba są nieszczęśliwe, ale jedno ma szansę to jeszcze zmienić. Klara i Wojtek przechodzą kryzys małżeński. Klara nie jest już niczego pewna, również tego, czy Wojtek jest mężczyzną jej życia - a może jest nim ktoś inny? W pogodzenie małżonków postanawia się włączyć ojciec Wojtka, który wciąż cierpi po utraconej przed laty miłości. Klara bardzo przypomina mu jego ukochaną. Wojtek stale wspomina nieszczęśliwą matkę, która czuła się "tą drugą" w małżeństwie z Alojzym. Uczucie i przywiązanie Wojtka do matki, rodzi jednocześnie nienawiść do prawdziwej miłości ojca, która przez lata pielęgnowana, przeistacza się w swoistego rodzaju obsesję. Los postanowił wystawić na próbę uczucia bohaterów, czy wyjdą z niej zwycięsko?

Fragment książki "Pejzaż we mgle"

- Bóg mi świadkiem, że marzę tylko, byśmy znowu byli razem - powiedział, wyraźnie poruszony. - Byś zapomniała wszystko złe, jakie z mojej strony cię spotkało. Pozwól mi siebie kochać, Klaro. - Złożył na jej dłoniach delikatny pocałunek.

- Och, Wojtek - wyszeptała, a łzy zaczęły wbrew woli spływać jej po policzku. Czuła się rozdarta na pół, część jej wyrywała się do niego, chcąc zaznać wreszcie tak długo oczekiwanego ukojenia w jego ramionach. Druga część ostrzegała przed kolejnym rozczarowaniem, radziła nie ufać człowiekowi, który tak mocno ją zranił.

- Moja słodka, kochana żono. - Chciał ją pocałować, ale odsunęła się raptownie. On nie miał jednak zamiaru dać za wygraną. - Zrobię wszystko, co w mojej mocy, byś mi znowu zaufała - obiecał, z godnością przyjmując ten jawny afront.

Klara odwróciła głowę, by nie widział kolejnych napływających do jej oczu łez. Wojtek wstał i sobie poszedł, a ona rozpłakała się wtedy na dobre.

Zobacz: "Pejzaż we mgle",

Wydawnictwo: Axis Mundi.

O Autorce

Katarzyna Redmerska jest polską powieściopisarką i dziennikarką, autorką literatury kobiecej, której książki opierają się na historiach o miłości, namiętności, poszukiwaniu szczęścia. Precyzyjnie i barwnie odmalowuje w swojej twórczości ludzkie charaktery i piękno przyrody, przez co opowiedziane przez nią historie są tak wyjątkowe i zyskują uznanie czytelników oraz krytyków.

Ocena: 5.0

Komentarze