Pielęgnacja skóry w okresie odchudzania

Odchudzanie a pielęgnacja skóryOdchudzanie to proces, który wpływa nie tylko na utratę zbędnych kilogramów. Często stanowi wyzwanie dla naszej siły woli, testuje naszą wytrzymałość, ale też odbija się na naszym samopoczuciu. Cieszymy się z pierwszych efektów i jesteśmy zmotywowane do dalszego działania. Jeśli jednak na wadze tracimy dużo i szybko, a do tego nie uprawiamy sportów, które mogłyby zapewnić ciału jędrność, możemy być niemiło zaskoczone. Utrata wagi to niestety bardzo często też utrata jędrności skóry. W przypadku bardzo dużej nadwagi i jej szybkiej redukcji w krótkim czasie obwisła skóra może okazać się problemem na skalę chirurgiczną. Kiedy tracimy zaledwie kilka - kilkanaście kilogramów, możemy zrobić wiele, by zadbać o elastyczność skóry.

Odchudzanie a skóra

Kiedy przybieramy na wadze, skóra stopniowo musi się rozciągnąć, żeby "pomieścić" nowe komórki tłuszczowe. Jest to proces bardzo podobny do tego, jaki zachodzi w przypadku ciąży. Skóra na brzuchu intensywnie się rozwija, a to prosta droga do powstania rozstępów. Jest to jeden z problemów, z którymi borykamy się niekiedy również podczas chudnięcia. Kilogramy znikają, zaś rozstępy nieestetycznie wciąż znaczą skórę pionowymi kreskami.

Naturalnym zjawiskiem jest także utrata jędrności skóry po schudnięciu. Ujędrnianie skóry po odchudzaniu niestety nie zawsze daje zadowalające efekty. Warto podjąć odpowiednie kroki już w trakcie redukcji zbędnych kilogramów. Najlepszych rezultatów można się spodziewać przy regularnym stosowaniu kosmetyków ujędrniających. Dzięki temu skóra ma szansę na bieżąco dopasowywać się do naszych nowych rozmiarów.

Jak ujędrnić skórę po odchudzaniu?

Oczywiście warto sięgnąć po kosmetyki. Nie zawsze nadmiar skóry po odchudzaniu musi być jej przykrym skutkiem ubocznym. O ile u młodej osoby skóra ma większe szanse na zachowanie jędrności, o tyle z wiekiem trzeba ją wspomóc. Już w trakcie odchudzania warto regularnie używać gąbki do masażu czy peelingu. Taki prosty zabieg pod prysznicem stymuluje skórę, złuszcza martwy naskórek i zmusza ją do regeneracji, a jednocześnie poprawia jej ukrwienie. A lepsze ukrwienie to też lepsze odżywienie skóry. Warto wzbogacić tę czynność o stosowanie ujędrniającego żelu pod prysznic. Podobnie stymulująco zadziała też prysznic na zmianę zimną i ciepłą wodą. Przydatnym kosmetykiem okaże się też krem ujędrniający do biustu. Taki produkt pomoże zachować jego jędrność i spowoduje, że piersi pozostaną kształtne nawet po zakończeniu procesu odchudzania. Intensywny Krem Ujędrniająco-Regenerujący Do Biustu Dr Irena Eris wyróżnia się takim działaniem. Jego unikalny skład pomaga zachować kształt biustu i ujędrnić skórę dzięki kompleksowi Firmix C+. Połączone siły kwasu foliowego oraz błękitnego retinolu powodują, że skóra jest mocna i elastyczna. Najlepiej stosować go codziennie w trakcie odchudzania. Ten krem na biust jest szczególnie polecany kobietom o pełniejszych kształtach, obawiających się obwisłej skóry po dużej utracie wagi. W sklepach nie brakuje także balsamów ujędrniających do całego ciała. Wybierając coś takiego, warto pamiętać o nakładaniu ich na skórę zaraz po kąpieli, stosując przy tym delikatny masaż. Jest to naturalny sposób na to, by ją ujędrnić.

Zmiany w diecie zawsze warto dopełnić, wprowadzając do swojego życia codziennego choćby odrobinę ruchu. Nawet półgodzinny spacer pomoże spalić dodatkowe kalorie, ale będzie też dobry dla stawów, spowoduje, że się dotlenimy i pobudzimy krążenie. A wszystko to w efekcie poskutkuje piękniejszą, jędrniejszą skórą.

Komentarze