Planowanie wesela krok po kroku

Przygotowanie do ślubuPlanowanie ślubu i wesela to czynność wymagająca nie lada wysiłku. W końcu nikt z nas nie chce, aby dopiero na ślubnym ołtarzu okazało się, iż zapomnieliśmy np. o dekoracji kościoła. W związku z powyższym warto sporządzić listę, na której umieścimy niezbędne do wykonania czynności.

A co w praktyce powinno znaleźć się w treści takiego spisu?


12 do 5 miesięcy przed ślubem

Do przysłowiowej godziny zero zostało jeszcze 12 miesięcy. Dużo? Bynajmniej. Jak się bowiem okazuje to najlepsza pora na rozpoczęcie ślubnych przygotowań. W pierwszej kolejności ustalcie podstawy, a więc rodzaj ślubu, parafię, a także zacznijcie poszukiwania potencjalnych fotografów ślubnych. Wybierzcie również świadków, przygotujcie wstępną listę gości i zamówcie ślubne kreacje. Następnie przejdźcie do poszukiwań odpowiedniej orkiestry i sali weselnej. Na samym końcu przystąpcie do rezerwacji terminów, zamówienia zaproszeń, a także określenia ostatecznej liczby gości.

4 do 2 miesięcy przed ślubem

Jeśli do tej pory nie zgromadziliście niezbędnych dokumentów, teraz jest na to właściwa chwila. Podobnie jak na ewentualną poprawkę urody w formie np. zabiegów dentystycznych czy też kosmetycznych. Planujecie podróż poślubną? Jeśli tak, to ustalcie cel podróży i zarezerwujcie urlop w pracy. Zrobione? W takim razie pora na zakup obrączek, rezerwację transportu, wybór i zamówienie ślubnych atrakcji, a także rezerwację wizażysty i fryzjera. Nie zapomnijcie również porozmawiać z księdzem zarówno o przebiegu uroczystości, jak i o wystroju kościoła.

1 miesiąc do ślubu

Do dnia ślubu zostało już zaledwie 30 dni. Poświęćcie ten czas na ustalenie szczegółów przyjęcia weselnego, a więc wybór menu, zamówienie tortu, ciast, napojów i alkoholi. Ponadto warto pokusić się o zamówienie wiązanki ślubnej, próbną fryzurę i makijaż, jak również ostateczne potwierdzenie listy gości i dokładne omówienie przebiegu ceremonii u księdza. Na dzień przed ślubem przygotujcie niezbędne rzeczy, w tym chusteczki czy też igłę i nici. Potwierdźcie także godzinę odbioru kwiatów i… uśmiechnijcie się. W końcu już jutro odbędzie się jedna z najpiękniejszych uroczystości z Wami w rolach głównych.

Jeśli mimo wszystko czujcie się przytłoczeni ilością ślubnych przygotowań, to koniecznie skorzystajcie z pomocy platforma ślubna www.wedding.pl. Znajdziecie tu Wirtualny Organizer Ślubny, który pomoże zapanować nad weselnymi przygotowaniami. Aplikacja umożliwia m.in. zaplanowanie budżetu ślubnego, sporządzenie listy ślubnych zadań czy też sporządzenie listy gości.

Ocena: 5.0

Komentarze