Planujesz ślub latem? Zostało mało czasu!

Ślub latemŚlub i wesele latem to najczęściej wybierane rozwiązanie - głównie ze względu na piękną pogodę. Aby całe przedsięwzięcie spełniło oczekiwania zarówno pary młodej, jak i zaproszonych gości, warto wcześniej zacząć przygotowania. Już na pół roku przed datą uroczystości trzeba zająć się mnóstwem spraw organizacyjnych.

Najwięcej ślubów odbywa się niewątpliwie latem. To właśnie wtedy istnieje największe prawdopodobieństwo, że piękna pogoda sprzyjać będzie świętowaniu. Pary decydujące się na ten termin zazwyczaj muszą dużo wcześniej zarezerwować salę weselną, a w przypadku ślubu kościelnego uzgodnić godzinę uroczystości z księdzem.

Zdarza się, że na najlepsze lokale i zespoły muzyczne trzeba poczekać nawet ponad rok. Narzeczeni przygotowujący się do letniego ślubu już na 6 miesięcy przed uroczystością powinni mieć już ustalone najważniejsze szczegóły oraz zająć się wszelkiego rodzaju formalnościami. Poniżej kilka podpowiedzi jak rozplanować poszczególne zadania w czasie.

Pół roku do ślubu

Na sześć miesięcy przed planowaną uroczystością dobrze jest mieć podpisaną umowę z fotografem i kamerzystą. Najlepsi nie narzekają na brak zleceń, dlatego im wcześniej zarezerwujemy terminy, tym większe prawdopodobieństwo, że nikt nas nie ubiegnie. Pół roku przed ślubem poszukajmy też nauk przedmałżeńskich - o ile będzie to uroczystość kościelna. Obecnie dostępne są kursy weekendowe, co może być dobrym rozwiązaniem w przypadku osób pracujących do późna w pozostałe dni tygodnia. Jest to również dobry czas na wybór sukni i garnituru ślubnego. Należy pamiętać, że szycie takiego stroju potrwać może nawet cztery miesiące. Oprócz tego Państwo Młodzi powinni poszukać zaproszeń ślubnych - najlepiej wręczać je na ok. 3 miesiące przed ślubem, aby dać gościom możliwość zaplanowania urlopu na tę okoliczność. Jest to korzystne również dlatego, że im wcześniej uzyskamy odpowiedzi, tym łatwiej będzie zorganizować miejsca noclegowe, czy też przygotować samo przyjęcie.

Trzy miesiące do ślubu

Jest to najwyższy czas, aby wybrać świadków. Warto też zainteresować się pojazdem, jakim zamierzamy wyruszyć na ślub i przyjęcie weselne. Oprócz tego będzie to odpowiednia pora na ustalenie urlopu z pracodawcą. Konieczne jest też załatwienie wszelkich formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz kościele. Narzeczeni w tym czasie powinni zamówić kwiaty do kościoła oraz bukiet Panny Młodej - dobrze jeśli będą one wykonane z tych samych roślin. Trzy miesiące przed ślubem to dobra pora, aby dostarczyć gościom zaproszenia. Pamiętajmy też o biżuterii ślubnej. Miłośnicy oryginalnych rozwiązań, którzy marzą o obrączkach według własnego pomysłu powinni poszukać jubilera potrafiącego zrealizować ich projekt. Taką osobą jest z pewnością Andrzej Bielak, którego przykładowe realizacje obejrzeć można na http://www.inneobraczki.pl/.

Miesiąc do ślubu

Ostatnie cztery tygodnie przed ślubem to czas na dopracowywanie szczegółów - menu w restauracji, ostatnich przymiarek sukni i garnituru, czy ustalenia z zespołem muzycznym planu zabawy. Pamiętajmy też, aby znaleźć wtedy czas na relaks, aby poradzić sobie ze stresem towarzyszącym przygotowaniom.Wiosna? Czas na metamorfozę Twojego mieszkania!

Firana do mieszkaniaWiosna nierozerwalnie kojarzy się z jasnymi, żywymi barwami, z kwiatChemia basenowa - jak utrzymać basen w czystości?

Basen ogrodowyBasen ogrodowy zapewni Tobie i Twojej rodzinie mnóstwo radości. Jego utrzymMasz problem z trądzikiem? Podpowiadamy jak pokonać tę dolegliwość!

TrądzikTrądzik to nie tylko problem okresu dorastania. Coraz częściej ta chorob