Po czym poznać, że potrzebujesz okularów? Sprawdź!

OkularyMrużysz oczy, by móc dojrzeć coś w oddali? Przystawiasz fotel nieco bliżej telewizora, bo obraz wydaje ci się nie wyraźny? A może oczy wciąż ci łzawią? To sygnały, że najprawdopodobniej potrzebujesz okularów. Co jeszcze może wskazywać na to, że czas najwyższy odwiedzić gabinet okulisty?Te objawy mogą oznaczać problemy ze wzrokiem

  • Bóle głowy - często przypisujemy je przemęczeniu, stresowi, czy po prostu pogodzie za oknem. Jeżeli jednak ból głowy dopada cię po takich czynnościach, jak oglądanie telewizji, praca przed komputerem, czy jazda samochodem, warto udać się do specjalisty, bo może mieć to związek z oczami. Odpowiednio dobrane okulary pozwolą zniwelować problem.
  • Rozmazujący się obraz - wydaje się, że to oczywisty sygnał, który w rzeczywistości często ignorujemy. Ciągłe mrużenie oczu, by dostrzec wyraźny obraz wolimy przypisać przemęczeniu lub oświetleniu. Tymczasem oznacza to najczęściej, że wzrok się po prostu pogorszył. Wystarczy wykonać prosty test, próbując odczytać tytuły z grzbietów książek, zasłaniając najpierw lewe, później prawe oko. Jeżeli litery są niewyraźne lub się rozmazują, koniecznie zapisz się do okulisty.
  • Zakrzywione linie - czy ramy okna wydają ci się zakrzywione? Czy proste linie delikatnie falują? To kolejny sygnał, że twój wzrok mógł się pogorszyć.
  • Zmęczone oczy - wydawałoby się, że szczypiące, przemęczone oczy to norma w czasach, gdy ciągle wpatrujemy się w ekrany. W rzeczywistości, to jeden z najbardziej alarmujących sygnałów, że trzeba skonsultować się z okulistą i zbadać wzrok. Odpowiednio dobrane okulary korekcyjne nie tylko poprawiają widzenie, ale odciążają oczy, dzięki czemu można normalnie funkcjonować.
  • Bolące i zaczerwienione oczy - jeżeli taki objaw pojawia się u ciebie codziennie, lub kilka razy w tygodniu, to kolejny sygnał, że możesz mieć problemy ze wzrokiem.

Dlaczego warto nosić okulary?

Nawet niewielka wada wzroku obniża jakość życia. Jeżeli będziesz zbyt długo ignorować problem, z czasem wada pogłębi się i trzeba będzie założyć o wiele mocniejsze szkła. Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm - to wady wzroku, które jak najszybciej należy zdiagnozować, aby móc zacząć nosić odpowiednie okulary. Dotyczy to zwłaszcza kierowców, którzy nie powinni stwarzać zagrożenia na drodze.

Okulary

Warto pamiętać, że okulary chronią nas również przed urazami mechanicznymi. Kupując zwyczajne okulary, najlepiej zamówić również parę okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych, która przyda się w zasadzie o każdej porze roku. Jeżeli zależy ci, aby szkła same reagowały na promienie słoneczne, świetnym rozwiązaniem będą tak zwane fotochromy. Chroń swój wzrok na co dzień, aby uniknąć poważnych problemów w przyszłości.

Okulary - komfort widzenia i modny look

Kiedy już wiadomo, że okulary są nam potrzebne, a specjalista przepisał odpowiednią moc, przychodzi pora na dobór idealnych okularów. I tu czekają cię już tylko przyjemności, bo w eyerim collection każdy znajdzie coś dla siebie. Mocne, wyraziste oprawki nadają charakter. Pasują idealnie do niemal każdej stylizacji. A może wybierzesz delikatne, złocone oprawki, które pięknie połyskują w świetle dziennym? Dużym powodzeniem cieszą się również całkowicie przeźroczyste oprawy. Jeżeli wolisz coś bardziej szalonego, na przykład cętki - jest w czym wybierać! Pamiętaj, że okulary powinny być wygodne i dopasowane do twarzy. Nie mogą zsuwać się z nosa, ani też uciskać.

Postaw na okulary wysokiej jakości, bo posłużą ci przynajmniej kilka lat. Pamiętaj też o regularnym badaniu wzroku, aby obserwować zmieniającą się wadę i w odpowiednim czasie zmienić szkła.

Komentarze